Класичний похід 🏆 ВСІ двотисячники | Чорногірський хребет
Чорногора — найвищий хребет України, де сконцентровані абсолютно всі двотисячники наших Карпат. Похід по Чорногірському хребту дарує безпрецедентну можливість піднятися на найкрутіші і найнеприступніші вершини країни 🏔: красуню-Говерлу, суворий Петрос, Піп-Іван з його таємничої обсерваторією… Серед безкрайніх альпійських лугів сховалися мальовничі льодовикові озера Несамовите і Бребенескул, а урочища Шпиці, Кізли, Ґаджина і Вухатий Камінь вражають своїми масштабами.
🌄 Ви будете засинати під розсипами зірок, милуватися загравою світанків прямо з намету, позувати на величезних кам’яних стовпах над обривами, слухати мелодії дзвіночків овечих отар і смішні історії біля карпатської ватри. Хіба це відпустка? Це ж мрія! 😉
Панорами Карпат нон-стоп і пахощі високогірного різнотрав’я всі 6 днів — ось секрет популярності походу по Чорногорі серед туристів. Завдяки химерному клімату можна побувати в усіх порах року;). Приємним бонусом стане знайомство з самобутньою гуцульською культурою та унікальною кухнею. Не пропустіть шанс на власні очі побачити чарівну красу Карпат. Гарантуємо — Ви закохаєтесь в гори і ще не раз сюди повернетеся!
💙💛 Сходи в похід по Чорногірському хребту разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Учасники походу по Чорногірському хребту зустрічаються з інструктором на ж / д вокзалі в Івано-Франківську. Сідаємо в трансфер і їдемо на офіс клубу. Знайомимося і розподіляємо громадський провіант в комфортних умовах. При необхідності тут можна взяти спорядження в прокат, перепакувати і підігнати рюкзак під наглядом гіда, переодягнутися, залишити речі на зберігання, випити кави і просто познайомитися з командою клубу ☺️. З офісу виїжджаємо в гори, на кордон Івано-Франківської та Закарпатської областей. Довгу дорогу скрасять види за вікном і розповіді гіда про культуру і побут гуцулів. Нас підкинуть в урочище Козьмещик на висоту майже 900м. Це вже справжня глибинка Карпат прямо під Петросом і Говерлою. Перехід буде коротким, красивим лісовим серпантином, тож Ви зможете плавно акліматизуватися, звикнути до нових фізичних навантажень. На узбіччях часто зустрічаються галявини, де можна відпочивати, насолодитися краєвидами і зробити відмінні фотографії. По сезону поласуємо суницями, чорницями, брусницями, пройдемо величезні ожинники, позбираємо гриби.
Після обіду будемо на полонині Головчеська, яка знаходиться в “сідлі” між Петросом і Говерлою, на так званій “перемичці”. Це зручне і затишне місце для табору, тут ми приготуємо ситну вечерю, розведемо карпатське багаття (ватру) і проведемо душевний вечір за чашкою трав’яного чаю. Звідси вже відкриваються перші панорами. Можна відвідати пастухів, які на таких полонинах займаються традиційними промислами, і спробувати автентичні карпатські сири та молоко.
Якщо буде погода і бажаючі, радіально підемо на одну з найкрасивіших вершин Карпат — Петрос. Час для цього буде і завтра, але ж це ж ЗАХІД СОНЦЯ))). Хоча б трохи піднятися і подивитися варто.
-
🚌 3-3,5 години; 👣 треккінг: 11 км; ↑ набір висоти 700м, ⛺️ ночівля 1530м.
-
Радіалка на Петрос: 👣 3км, ↑ ↓ 490м. *Для вечірньої радіалки обов’язково потрібен туристичний налобний ліхтарик, без нього гід має право не допустити туриста на підйом.
Снідаємо, пакуємо рюкзаки, ховаємо їх у лісі щоб не тягнути наверх і починаємо набирати висоту. Виходимо на альпійські луки Петроса і… розчиняємося в велич їх просторів. Карликова рослинність, килим квітів і різнотрав’я, пурпурове море рододендрона, круті схили гір з білими хмаринками овечих отар — все це невід’ємні атрибути Чорногірського хребта. Наш варіант сходження називається “в лоб”, ми штурмуємо перший в поході двохтисячник по найкоротшому і найстрімкішому маршруту. За 1,5 км треба піднятися майже на 500м, і місцями шлях виглядає зовсім вертикальним. Будьте готові, що доведеться допомагати собі руками 😁. Туристам з проблемами з суглобами обов’язково треба взяти трекпалки! Це один з найскладніших моментів походу, але оскільки ми йдемо радіально, то в будь-який момент можна не поспішаючи повернутися, почекати групу на полонині і продовжити треккінг по спокійній плавній стежинці.
З Петроса ми побачимо панораму всього Чорногірського хребта і зробимо саме ті впізнавані кадри на фоні Говерли, що так добре дивляться в стрічці новин 😉. Особливо красивими з вершини виглядають Близниця (Свидовецький масив) і Горгани. Спускаємося, перекушуємо і через запашний смерековий лісок підходимо до підніжжя Говерли. Заночуємо біля КПП, де є туристичний притулок, або ж на галявинці під початком підйому.
- Радіалка на Петрос: 👣 3км, ↑ ↓ 490м.
- Швидкий перехід: 👣 8км, ↑ 700м.
Сьогодні ми поглянемо на Україну з найвищої її точки! Після сніданку починаємо сходження на Говерлу (2061м). Тут Ви побачите не тільки гори (майже всі наші і частину Румунії, до речі), але і пам’ятну табличку, де зібрані землі з усіх областей, меморіальний обеліск і хрест, обвішаний прапорами. Зробивши фотографії, продовжуємо наш похід по Чорногірському хребту. Попутно піднімемося на вершини г. Брескул (1911м), г. Пожижевська (1822м) і Туркул (1933м).
На ночівлю спустимося до одного з найвідоміших карових озер Чорногори — Несамовитого (1750м). З його загадковою дзеркальною гладдю пов’язано багато гуцульських легенд і народних переказів, які інструктор вам розповість вже на місці — для більшої переконливості 🙂
👣 12 км; ↑ 660м; ↓ 350м; ⛺️ 1750м.
Вранці знову піднімаємося на головний гребінь хребта, звідки добре видно масиви Мармарош, Горгани і Гриняви, і продовжуємо наш шлях до Попа-Івана. По дорозі пройдемо над урочищами Кізли, Ґаджина, Шпиці, і помилуємося найбільшим чорногорським льодовиковим озером — Бребенескул. Озеро притулилося між двохтисячниками Бребенескул (2036м) і Гутин-Томнатиком (2017м). Якщо дозволить погода і час, сходимо в радіалку на Томнатик.
На горизонті височіє Піп-Іван, його загадкова обсерваторія видніється все виразніше, владно ваблячи нас до себе. По хребту проходить старий польсько-чехословацький кордон, стовпчики якого прекрасно збереглися донині і часто рятують мандрівників в негоду, слугуючи орієнтиром. Зупиняємося на ніч у верхів’ях струмка, недалеко від вершини г. Смотрич, звідки відкривається захопливий вид на Піп-Іван.
👣 13 км; ↑ 570м; ↓ 310м; ⛺️ 1450м.
Піднімаємося на вершину г. Піп-Іван (2028м). Дуже давно тут було язичницьке капище, а місцеві гуцули досі виконують безліч ритуалів, пов’язаних з цією горою. Якщо десь ще живі стародавні божества Карпат, то вони оселилися тут. Оглядаємо обсерваторію і милуємося краєвидами, що відкрилися нашому погляду. Мармарош, Роднянські Альпи, Чивчинські і Гринявські гори видно звідси як на долоні.
Далі піднімаємося на г. Смотрич або Вухатий Камінь. На вершинах обох гір знаходяться кам’яні урочища, де цікаво побродити і виходять епічні фотографії :). Починаємо довгий спуск ялиновим лісом до села Дземброня. Проходимо водоспади і колиби місцевих пастухів. Поставимо табір над селом або за ним — на березі гірської річки на зручній галявині.
- Радіалка на Піп-Іван: 👣 6км, ↑ ↓ 340м.
- Перехід: 👣 8км, ↓ 1100м.
Вранці трохи спускаємося на дорогу в Дземброні, до річки Черемош. Тут трекінгова частина програми закінчується — нас уже чекає трансфер в місто.
👣 1-3км, ↓ 100м. 🚌 4 години.
Дорога буде довгою, тож робимо зупинки: заглянемо до гуцула-байкера на трав’яні настойки, за бажанням зупинимося в Яремче біля “водоспаду” Пробій. Заїжджаємо на офіс клубу, перевдягаємося, здаємо прокат / забираємо речі, і за традицією вирушаємо в ресторан прикарпатської кухні. Відсвяткуємо завершення туру, продегустуємо місцеві страви і обміняємося враженнями.
Туристи, у яких пізній виїзд, встигають прогулятися історичним центром (наш ресторан в ньому знаходиться). На цьому наш похід по Чорногірському хребту закінчується, але ми веземо з собою частинку цих гір і ніколи не забудемо дивовижну, величну Чорногору.
- Якщо погода дозволяє, ми можемо почати похід з Квасів.
Це означає, що відразу по приїзду ми вип’ємо смачної мінеральної води з джерела — вона природно газована! Біля нього знаходиться пивоварня “Ципа”, яку вже знають у всій Україні. Поціновувачі зможуть купити трошки напоїв з собою 😉. Першу ніч проведемо на мальовничій полонині Менчул з видом на Близницю — головну вершину Свидовецького хребта. У гуцулів за бажанням візьмемо бринзи і молока. На другий день піднімемося на гору Шешул, підкоримо Петрос і впадемо на ночівлю на полонині Головческа або на КПП в сідлі, звідки продовжимо рухатися по маршруту.
Цей варіант найкраще підходить для серпня-вересня, коли стоїть прекрасна погода (тут купа чорниці та грибів), а під Говерлою доводиться з боєм відстоювати місця під намети через величезну кількість туристів.
- З Попа-Івана можна спускатися до дороги декількома маршрутами. Гід на місці вибере оптимальний, дивлячись по погоді і стану групи.
- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- турнікет для ЗСУ;
- рекреаційні збори;
- реєстрація групи;
- консультації менеджера (підбір квитків та спорядження);
- бронювання лазні / ресторанів;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд в транспорті.
необов’язкові:
- прокат спорядження;
- баня / чани;
- кафе, ресторани, сувеніри;
- чайові гіду.
- Оплатити вартість туру ви зможете в офісі після зустрічі з інструктором в Івано-Франківську або перерахувати на банківську карту / рахунок.
- Підтвердженням місця в групі є передоплата 700₴.
- Працюємо офіційно — Ваша відпустка максимально захищена!
- Напишіть звіт про Ваш похід по Чорногорі та отримайте бонус: 500₴ на наступний похід з нашим клубом!
- Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 250₴).
- По дорозі можна купити сувеніри (від 150₴).
- Під Говерлою, якщо ночувати на перемичці, є можливість влаштуватися в простенький притулок. Там сезонно пропонують душ (не факт що теплий), е пиво, а іноді навіть лазня. В Дземброні теж є кемпінг, гестхаус та баня, де можна провести останню ніч. Візьміть про запас 300-400₴ для ціх цілей. Хоча по плану у нас немає ночівель в цивілізації, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.
- По дорозі назад, якщо буде час, можна заїхати в карпатські чани або в лазню у Франківську. Все це вирішується по ходу справи залежно від погоди на треку.
Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою — нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід — перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Чорногора – найвищий гірський масив в Українських Карпатах, відповідно і клімат тут буває суворий. Погода змінюється дуже швидко і непередбачувано, так що іноді можна за один день пережити всі 4 пори року. Тут може бути дуже жарко, +25…С під пекучим сонцем – тоді нам знадобляться шорти і футболки. Але миттєво погода може зіпсуватися, почнеться дощ… ось тоді потрібно мати при собі дощовик і зберігати гарний настрій.
- Всі ночі спимо в наметах
- Всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети)
- Інструктор має право змінити маршрут походу залежно від погоди і стану групи.
- Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на треккінг… і не поспішаємо на переходах.
- Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність і зручні трансфери.
- Інструктори, для яких Карпати — рідні гори. Вони знають гуцулів, все стежки, колиби, джерела уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
- Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську і залишити непотрібні в поході речі в офісі 🙂
Похід по Чорногірському хребту – це класика карпатських мандрівок, яку має відчути кожен. Приєднуйтесь просто зараз, і ми розповімо вам всі деталі
- Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Водозахисні штани.
- Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
- Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
- Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
- Футболка (2-3 штуки на 6 днів, більше не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі рукавички (віндблок).
- Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (3-4 пари + 1 теплі для сну).
- Спідня білизна.
- Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
- Легке запасне взуття для табору (сандалі, сланці).
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5C.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
- Килимок (каремат).
- Треккінгові палиці.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
- Сидушка туристична.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермомішки для речей і техніки.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л)
- Документи у водонепроникному пакеті.
- Щільна мембранна куртка / штормовка (замість вітровки).
- Легкий пуховик або пуховий жилет.
- Флісові штани.
- Штани для треккінгу повинні бути мембранними або зі щільної тканини.
- Термобілизна (верх і низ) – 2 комплекти: активна для треккінгу і вовняна для сну.
- Тепла шапка, можна флісову.
- 2 пари рукавичок: з віндблоком і флісові.
- Гамаші (бахіли, або “туристичні ліхтарики”).
- Спальник повинен бути не менше ніж на 0С.
- Треккінгові черевики з потужною підошвою і обрезинкою, без сіточки. Кросівки не підходять.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.