Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Класичний похід 🏆 ВСІ двохтисячники | Чорногірський хребет 
Інструктор клубу PVG
макс 13 особи.
55 км
6 днів

Класичний похід 🏆 ВСІ двохтисячники | Чорногірський хребет 

4200₴
6
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
6 днів
Похід по Чорногірському хребту

Чорногора — найвищий хребет України, де сконцентровані абсолютно всі двохтисячники наших Карпат. Похід по Чорногірському хребту дарує безпрецедентну можливість піднятися на найкрутіші і найнеприступніші вершини країни 🏔: красуню-Говерлу, суворий Петрос, Піп-Іван з його таємничої обсерваторією… Серед безкрайніх альпійських лугів сховалися мальовничі льодовикові озера Несамовите і Бребенескул, а урочища Шпиці, Кізли, Ґаджина і Вухатий Камінь вражають своїми масштабами.

🌄 Ви будете засинати під розсипами зірок, милуватися загравою світанків прямо з намету, позувати на величезних кам’яних стовпах над обривами, слухати мелодії дзвіночків овечих отар і смішні історії біля карпатської ватри. Хіба це відпустка? Це ж мрія! 😉

Панорами Карпат нон-стоп і пахощі високогірного різнотрав’я всі 6 днів — ось секрет популярності походу по Чорногорі серед туристів. Завдяки химерному клімату можна побувати в усіх порах року;). Приємним бонусом стане знайомство з самобутньою гуцульською культурою та унікальною кухнею. Не пропустіть шанс на власні очі побачити чарівну красу Карпат. Гарантуємо — Ви закохаєтесь в гори і ще не раз сюди повернетеся!

Швидка заявка
Маршрут
Карта походу по Чорногірському хребту
Координатор
Сергій Воскобойник
Координатор по Карпатам та Туреччині
Залишились питання?
+380982304935
Графік роботи
Привіт. На звязку з 9 до 18 Пн-Пт. Сб,Нд - дежурний режим). 🙂🥾⛰
Похід по Чорногірському хребту
Маршрут
Івано-Франківськ
Козьмещик
полонина Головчеська
Петрос (2020м)
Говерла (2061м)
Брескул (1911м)
Пожижевська (1822м)
Туркул (1933м)
⛺ озеро Несамовите
урочища Кізли і Шпиці
Ребра (2001м)
Радіалка на Гутин-Томнатик (2016м)
Бребенескул (2038м)
Менчул (1998м)
Дземброня (1877м)
Піп-Іван Чорногірський (2028м)
урочища Смотрич / Вухатий Камінь
с. Дземброня
Івано-Франківськ
День 1. Зустріч групи — Козьмещик — пол. Головчеська

Учасники походу по Чорногірському хребту зустрічаються з інструктором на ж / д вокзалі в Івано-Франківську. Сідаємо в трансфер і їдемо на офіс клубу. Знайомимося і розподіляємо громадський провіант в комфортних умовах. При необхідності тут можна взяти спорядження в прокат, перепакувати і підігнати рюкзак під наглядом гіда, переодягнутися, залишити речі на зберігання, випити кави і просто познайомитися з командою клубу ☺️. З офісу виїжджаємо в гори, на кордон Івано-Франківської та Закарпатської областей. Довгу дорогу скрасять види за вікном і розповіді гіда про культуру і побут гуцулів. Нас підкинуть в урочище Козьмещик на висоту майже 900м. Це вже справжня глибинка Карпат прямо під Петросом і Говерлою. Перехід буде коротким, красивим лісовим серпантином, тож Ви зможете плавно акліматизуватися, звикнути до нових фізичних навантажень. На узбіччях часто зустрічаються галявини, де можна відпочивати, насолодитися краєвидами і зробити відмінні фотографії. По сезону поласуємо суницями, чорницями, брусницями, пройдемо величезні ожинники, позбираємо гриби.

Після обіду будемо на полонині Головчеська, яка знаходиться в “сідлі” між Петросом і Говерлою, на так званій “перемичці”. Це зручне і затишне місце для табору, тут ми приготуємо ситну вечерю, розведемо карпатське багаття (ватру) і проведемо душевний вечір за чашкою трав’яного чаю. Звідси вже відкриваються перші панорами. Можна відвідати пастухів, які на таких полонинах займаються традиційними промислами, і спробувати автентичні карпатські сири та молоко.

Якщо буде погода і бажаючі, радіально підемо на одну з найкрасивіших вершин Карпат — Петрос. Час для цього буде і завтра, але ж це ж ЗАХІД СОНЦЯ))). Хоча б трохи піднятися і подивитися варто.

 • 🚌 3-3,5 години; 👣 треккінг: 11 км; ↑ набір висоти 700м, ⛺️ ночівля 1530м.

 • Радіалка на Петрос: 👣 3км, ↑ ↓ 490м. *Для вечірньої радіалки обов’язково потрібен туристичний налобний ліхтарик, без нього гід має право не допустити туриста на підйом.

День 2. Сходження на Петрос (2020м)

Снідаємо, пакуємо рюкзаки, ховаємо їх у лісі щоб не тягнути наверх і починаємо набирати висоту. Виходимо на альпійські луки Петроса і… розчиняємося в велич їх просторів. Карликова рослинність, килим квітів і різнотрав’я, пурпурове море рододендрона, круті схили гір з білими хмаринками овечих отар — все це невід’ємні атрибути Чорногірського хребта. Наш варіант сходження називається “в лоб”, ми штурмуємо перший в поході двохтисячник по найкоротшому і найстрімкішому маршруту. За 1,5 км треба піднятися майже на 500м, і місцями шлях виглядає зовсім вертикальним. Будьте готові, що доведеться допомагати собі руками 😁. Туристам з проблемами з суглобами обов’язково треба взяти трекпалки! Це один з найскладніших моментів походу, але оскільки ми йдемо радіально, то в будь-який момент можна не поспішаючи повернутися, почекати групу на полонині і продовжити треккінг по спокійній плавній стежинці.

З Петроса ми побачимо панораму всього Чорногірського хребта і зробимо саме ті впізнавані кадри на фоні Говерли, що так добре дивляться в стрічці новин 😉. Особливо красивими з вершини виглядають Близниця (Свидовецький масив) і Горгани. Спускаємося, перекушуємо і через запашний смерековий лісок підходимо до підніжжя Говерли. Заночуємо біля КПП, де є туристичний притулок, або ж на галявинці під початком підйому.

 • Радіалка на Петрос: 👣 3км, ↑ ↓ 490м.
 • Швидкий перехід: 👣 8км, ↑ 700м.
День 3. Говерла (2061м) — озеро Несамовите

Сьогодні ми поглянемо на Україну з найвищої її точки! Після сніданку починаємо сходження на Говерлу (2061м). Тут Ви побачите не тільки гори (майже всі наші і частину Румунії, до речі), але і пам’ятну табличку, де зібрані землі з усіх областей, меморіальний обеліск і хрест, обвішаний прапорами. Зробивши фотографії, продовжуємо наш похід по Чорногірському хребту. Попутно піднімемося на вершини г. Брескул (1911м), г. Пожижевська (1822м) і Туркул (1933м).

На ночівлю спустимося до одного з найвідоміших карових озер Чорногори — Несамовитого (1750м). З його загадковою дзеркальною гладдю пов’язано багато гуцульських легенд і народних переказів, які інструктор вам розповість вже на місці — для більшої переконливості 🙂

👣 12 км; ↑ 660м; ↓ 350м; ⛺️ 1750м.

хмарність на Говерлі
озеро Несамовите - похід з гідом
Несамовите озеро
День 4. Ребра (2001м) — Бребенескул (2036м) — Менчул (1998м) — Дземброня (1877м)

Вранці знову піднімаємося на головний гребінь хребта, звідки добре видно масиви Мармарош, Горгани і Гриняви, і продовжуємо наш шлях до Попа-Івана. По дорозі пройдемо над урочищами Кізли, Ґаджина, Шпиці, і помилуємося найбільшим чорногорським льодовиковим озером — Бребенескул. Озеро притулилося між двохтисячниками Бребенескул (2036м) і Гутин-Томнатиком (2017м). Якщо дозволить погода і час, сходимо в радіалку на Томнатик.

На горизонті височіє Піп-Іван, його загадкова обсерваторія видніється все виразніше, владно ваблячи нас до себе. По хребту проходить старий польсько-чехословацький кордон, стовпчики якого прекрасно збереглися донині і часто рятують мандрівників в негоду, слугуючи орієнтиром. Зупиняємося на ніч у верхів’ях струмка, недалеко від вершини г. Смотрич, звідки відкривається захопливий вид на Піп-Іван.

👣 13 км; ↑ 570м; ↓ 310м; ⛺️ 1450м.

Шпиці
День 5. Піп-Іван (2028м) — Дземброня

Піднімаємося на вершину г. Піп-Іван (2028м). Дуже давно тут було язичницьке капище, а місцеві гуцули досі виконують безліч ритуалів, пов’язаних з цією горою. Якщо десь ще живі стародавні божества Карпат, то вони оселилися тут. Оглядаємо обсерваторію і милуємося краєвидами, що відкрилися нашому погляду. Мармарош, Роднянські Альпи, Чивчинські і Гринявські гори видно звідси як на долоні.

Далі піднімаємося на г. Смотрич або Вухатий Камінь. На вершинах обох гір знаходяться кам’яні урочища, де цікаво побродити і виходять епічні фотографії :). Починаємо довгий спуск ялиновим лісом до села Дземброня. Проходимо водоспади і колиби місцевих пастухів. Поставимо табір над селом або за ним — на березі гірської річки на зручній галявині.

 • Радіалка на Піп-Іван: 👣 6км, ↑ ↓ 340м.
 • Перехід: 👣 8км, ↓ 1100м.
Сходження на Піп-Іван. Обсерваторія
Обсерваторія на Попі-Івані Чорногірському
День 6. Верховина — Івано-Франківськ

Вранці трохи спускаємося на дорогу в Дземброні, до річки Черемош. Тут трекінгова частина програми закінчується — нас уже чекає трансфер в місто.

👣 1-3км, ↓ 100м. 🚌 4 години.

Дорога буде довгою, тож робимо зупинки: заглянемо до гуцула-байкера на трав’яні настойки, за бажанням зупинимося в Яремче біля “водоспаду” Пробій. Заїжджаємо на офіс клубу, перевдягаємося, здаємо прокат / забираємо речі, і за традицією вирушаємо в ресторан прикарпатської кухні. Відсвяткуємо завершення туру, продегустуємо місцеві страви і обміняємося враженнями.

Туристи, у яких пізній виїзд, встигають прогулятися історичним центром (наш ресторан в ньому знаходиться). На цьому наш похід по Чорногірському хребту закінчується, але ми веземо з собою частинку цих гір і ніколи не забудемо дивовижну, величну Чорногору.

Озеро Марічейка Карпати
Хомяк Ліс
Альтернативні нитки маршруту
 • Якщо погода дозволяє, ми можемо почати похід з Квасів.

Це означає, що відразу по приїзду ми вип’ємо смачної мінеральної води з джерела — вона природно газована! Біля нього знаходиться пивоварня “Ципа”, яку вже знають у всій Україні. Поціновувачі зможуть купити трошки напоїв з собою 😉. Першу ніч проведемо на мальовничій полонині Менчул з видом на Близницю — головну вершину Свидовецького хребта. У гуцулів за бажанням візьмемо бринзи і молока. На другий день піднімемося на гору Шешул, підкоримо Петрос і впадемо на ночівлю на полонині Головческа або на КПП в сідлі, звідки продовжимо рухатися по маршруту.

Цей варіант найкраще підходить для серпня-вересня, коли стоїть прекрасна погода (тут купа чорниці та грибів), а під Говерлою доводиться з боєм відстоювати місця під намети через величезну кількість туристів.

 • З Попа-Івана можна спускатися до дороги декількома маршрутами. Гід на місці вибере оптимальний, дивлячись по погоді і стану групи.
пішки по Чорногорі
Показати всі дні
Вартість: 4200 грн
У вартість включено
 • триразове харчування в горах;
 • послуги інструктора і провідника;
 • використання котлів і газове обладнання;
 • рекреаційні збори;
 • реєстрація групи;
 • консультації менеджера (підбір квитків та спорядження);
 • бронювання лазні / ресторанів;
 • фірмовий подарунок клубу;
 • сертифікат;
 • дисконтна клубна карта;
 • аптечка.
У вартість не включено
 • проїзд в транспорті.

необов’язкові:

 • прокат спорядження;
 • баня / чани;
 • кафе, ресторани, сувеніри;
 • чайові гіду.
Оплата і додаткові витрати
 • Оплатити вартість туру ви зможете в офісі після зустрічі з інструктором в Івано-Франківську або перерахувати на банківську карту / рахунок.
 • Підтвердженням місця в групі є передоплата 700 грн.
 • Працюємо офіційно — Ваша відпустка максимально захищена!
 • Напишіть звіт про Ваш похід по Чорногорі та отримайте бонус: 260грн на наступний похід з нашим клубом!
Необов'язкові додаткові витрати:
 • Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 200 грн).
 • По дорозі можна купити сувеніри (від 50грн) або карпатські настоянки у байкера (~ 180 грн).
 • Під Говерлою, якщо ночувати на перемичці, є можливість влаштуватися в простенький притулок. Там сезонно пропонують душ (не факт що теплий), е пиво, а іноді навіть лазня.  В Дземброні теж є кемпінг, гестхаус та баня, де можна провести останню ніч. Візьміть про запас 300-400грн для ціх цілей. Хоча по плану у нас немає ночівель в цивілізації, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.
 • По дорозі назад, якщо буде час, можна заїхати в карпатські чани або в лазню у Франківську. Все це вирішується по ходу справи залежно від погоди на треку.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Івано-Франківськ, до 10:00
Закінчення: Івано-Франківськ, до 17:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Заповніть заявку прямо на цій сторінці і координатор походу звяжеться з вами.
ПЕРЕДОПЛАТА
Перекажіть передоплату 700 грн, щоб забронювати місце в групі.
КВИТКИ/РЮКЗАК
Купіть квитки до Івано-Франківська і зберіть все зі списку необхідних речей.
В ДОРОГУ!
Ось і все, тепер залишається тільки дочекатися старту. Якщо у вас є питання — телефонуйте / пишіть, наші консультанти з радістю дадуть відповідь.
Харчування в поході

Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою — нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід — перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.

Погода на Чорногірському хребті

Чорногора – найвищий гірський масив в Українських Карпатах, відповідно і клімат тут буває суворий. Погода змінюється дуже швидко і непередбачувано, так що іноді можна за один день пережити всі 4 пори року. Тут може бути дуже жарко, +25…С під пекучим сонцем – тоді нам знадобляться шорти і футболки. Але миттєво погода може зіпсуватися, почнеться дощ… ось тоді потрібно мати при собі дощовик і зберігати гарний настрій.

Що ще потрібно знати
 • Всі ночі спимо в наметах
 • Всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети)
 • Інструктор має право змінити маршрут походу залежно від погоди і стану групи.
💙 Важливі переваги, які пропонуємо тільки ми
 • Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
 • Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на треккінг… і не поспішаємо на переходах.
 • Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність і зручні трансфери.
 • Інструктори, для яких Карпати — рідні гори. Вони знають гуцулів, все стежки, колиби, джерела уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
 • Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську і залишити непотрібні в поході речі в офісі 🙂
Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
👕 Одяг
 • Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
 • Водозахисні штани.
 • Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
 • Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
 • Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
 • Футболка (2-3 штуки на 6 днів, більше не потрібно).
 • Дощовик або пончо.
 • Легкі рукавички (віндблок).
 • Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
 • Шкарпетки (3-4 пари + 1 теплі для сну).
 • Спідня білизна.
🥾 Взуття
 • Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
 • Легке запасне взуття для табору (сандалі, сланці).
🎒 Спорядження
🔦 Особисті речі
 • Налобний ліхтарик.
 • Окуляри сонцезахисні.
 • Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
 • Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
 • Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
 • Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
 • Сидушка туристична.
 • Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
 • Поліетиленові пакети або водозахисні гермомішки для речей і техніки.
 • Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л)
 • Документи у водонепроникному пакеті.
🍁 Додаткові речі на демісезон (травневі, осінь)
 • Щільна мембранна куртка / штормовка (замість вітровки).
 • Легкий пуховик або пуховий жилет.
 • Флісові штани.
 • Штани для треккінгу повинні бути мембранними або зі щільної тканини.
 • Термобілизна (верх і низ) – 2 комплекти: активна для треккінгу і вовняна для сну.
 • Тепла шапка, можна флісову.
 • 2 пари рукавичок: з віндблоком і флісові.
 • Гамаші (бахіли, або “туристичні ліхтарики”).
 • Спальник повинен бути не менше ніж на 0С.
 • Треккінгові черевики з потужною підошвою і обрезинкою, без сіточки. Кросівки не підходять.
Наш прокат споряги в Карпатах
Найменування спорядження Ціна за 1 день 
Місце в наметі 30 грн
Рюкзак з рейнкавером 50 грн
Каремат (килимок) 20 грн
Спальний мішок 40 грн
Трекінгові палки 30 грн
Гамаші (“ліхтарики туристичні”)

*можуть знадобитися лише для демісезонних походів

30 грн
Забронювати тур
Фотогалерея
Всі фото зроблені в попередніх походах туристів клубу Pohid V Gory на Чорногірському хребті.
Фотогалерея
Спуск з Говерли на Несамовите
Останні відгуки
Facebook відгуки
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Сергій Воскобойник
Координатор по Карпатам та Туреччині
Залишились питання?
+380982304935
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Класичний похід 🏆 ВСІ двохтисячники | Чорногірський хребет 
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти