Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Класичний похід 🏆 ВСІ двохтисячники | Чорногірський хребет 
Сергій Воскобойник
макс 13 особи.
55 км
6 днів

Класичний похід 🏆 ВСІ двохтисячники | Чорногірський хребет 

3180₴
6
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
6 днів

Чорногора — найвищий хребет України, де сконцентровані абсолютно всі двохтисячники наших Карпат. Похід по Чорногірському хребту дарує безпрецедентну можливість піднятися на найкрутіші і найнеприступніші вершини країни 🏔: красуню-Говерлу, суворий Петрос, Піп-Іван з його таємничої обсерваторією… Серед безкрайніх альпійських лугів сховалися мальовничі льодовикові озера Несамовите і Бребенескул, а урочища Шпиці, Кізли, Ґаджина і Вухатий Камінь вражають своїми масштабами.

🌄 Ви будете засинати під розсипами зірок, милуватися загравою світанків прямо з намету, позувати на величезних кам’яних стовпах над обривами, слухати мелодії дзвіночків овечих отар і смішні історії біля карпатської ватри. Хіба це відпустка? Це ж мрія! 😉

Панорами Карпат нон-стоп і пахощі високогірного різнотрав’я всі 6 днів — ось секрет популярності походу по Чорногорі серед туристів. Завдяки химерному клімату можна побувати в усіх порах року;). Приємним бонусом стане знайомство з самобутньою гуцульською культурою та унікальною кухнею. Не пропустіть шанс на власні очі побачити чарівну красу Карпат. Гарантуємо — Ви закохаєтесь в гори і ще не раз сюди повернетеся!

Швидка заявка
Координатор
Сергій Воскобойник
Координатор по Карпатам та Туреччині
Залишились питання?
+380982304935
Графік роботи
Привіт. На звязку з 9 до 18 Пн-Пт. Сб,Нд - дежурний режим). 🙂🥾⛰
Похід по Чорногірському хребту
Маршрут
Івано-Франківськ
Козьмещик
полонина Головчеська
Петрос (2020м)
Говерла (2061м)
Брескул (1911м)
Пожижевська (1822м)
Туркул (1933м)
⛺ озеро Несамовите
урочища Кізли і Шпиці
Ребра (2001м)
Радіалка на Гутин-Томнатик (2016м)
Бребенескул (2038м)
Менчул (1998м)
Дземброня (1877м)
Піп-Іван Чорногірський (2028м)
урочища Смотрич / Вухатий Камінь
с. Дземброня
Івано-Франківськ
День 1. Зустріч групи — Козьмещик — пол. Головчеська

Учасники походу по Чорногірському хребту зустрічаються з інструктором на ж / д вокзалі в Івано-Франківську. Сідаємо в трансфер і їдемо на офіс клубу. Знайомимося і розподіляємо громадський провіант в комфортних умовах. При необхідності тут можна взяти спорядження в прокат, перепакувати і підігнати рюкзак під наглядом гіда, переодягнутися, залишити речі на зберігання, випити кави і просто познайомитися з командою клубу ☺️. З офісу виїжджаємо в гори, на кордон Івано-Франківської та Закарпатської областей. Довгу дорогу скрасять види за вікном і розповіді гіда про культуру і побут гуцулів. Нас підкинуть в урочище Козьмещик на висоту майже 900м. Це вже справжня глибинка Карпат прямо під Петросом і Говерлою. Перехід буде коротким, красивим лісовим серпантином, тож Ви зможете плавно акліматизуватися, звикнути до нових фізичних навантажень. На узбіччях часто зустрічаються галявини, де можна відпочивати, насолодитися краєвидами і зробити відмінні фотографії. По сезону поласуємо суницями, чорницями, брусницями, пройдемо величезні ожинники, позбираємо гриби.

Після обіду будемо на полонині Головчеська, яка знаходиться в “сідлі” між Петросом і Говерлою, на так званій “перемичці”. Це зручне і затишне місце для табору, тут ми приготуємо ситну вечерю, розведемо карпатське багаття (ватру) і проведемо душевний вечір за чашкою трав’яного чаю. Звідси вже відкриваються перші панорами. Можна відвідати пастухів, які на таких полонинах займаються традиційними промислами, і спробувати автентичні карпатські сири та молоко.

Якщо буде погода і бажаючі, радіально підемо на одну з найкрасивіших вершин Карпат — Петрос. Час для цього буде і завтра, але ж це ж ЗАХІД СОНЦЯ))). Хоча б трохи піднятися і подивитися варто.

 • 🚌 3-3,5 години; 👣 треккінг: 11 км; ↑ набір висоти 700м, ⛺️ ночівля 1530м.

 • Радіалка на Петрос: 👣 3км, ↑ ↓ 490м. *Для вечірньої радіалки обов’язково потрібен туристичний налобний ліхтарик, без нього гід має право не допустити туриста на підйом.

День 2. Сходження на Петрос (2020м)

Снідаємо, пакуємо рюкзаки, ховаємо їх у лісі щоб не тягнути наверх і починаємо набирати висоту. Виходимо на альпійські луки Петроса і… розчиняємося в велич їх просторів. Карликова рослинність, килим квітів і різнотрав’я, пурпурове море рододендрона, круті схили гір з білими хмаринками овечих отар — все це невід’ємні атрибути Чорногірського хребта. Наш варіант сходження називається “в лоб”, ми штурмуємо перший в поході двохтисячник по найкоротшому і найстрімкішому маршруту. За 1,5 км треба піднятися майже на 500м, і місцями шлях виглядає зовсім вертикальним. Будьте готові, що доведеться допомагати собі руками 😁. Туристам з проблемами з суглобами обов’язково треба взяти трекпалки! Це один з найскладніших моментів походу, але оскільки ми йдемо радіально, то в будь-який момент можна не поспішаючи повернутися, почекати групу на полонині і продовжити треккінг по спокійній плавній стежинці.

З Петроса ми побачимо панораму всього Чорногірського хребта і зробимо саме ті впізнавані кадри на фоні Говерли, що так добре дивляться в стрічці новин 😉. Особливо красивими з вершини виглядають Близниця (Свидовецький масив) і Горгани. Спускаємося, перекушуємо і через запашний смерековий лісок підходимо до підніжжя Говерли. Заночуємо біля КПП, де є туристичний притулок, або ж на галявинці під початком підйому.

 • Радіалка на Петрос: 👣 3км, ↑ ↓ 490м.
 • Швидкий перехід: 👣 8км, ↑ 700м.
День 3. Говерла (2061м) — озеро Несамовите

Сьогодні ми поглянемо на Україну з найвищої її точки! Після сніданку починаємо сходження на Говерлу (2061м). Тут Ви побачите не тільки гори (майже всі наші і частину Румунії, до речі), але і пам’ятну табличку, де зібрані землі з усіх областей, меморіальний обеліск і хрест, обвішаний прапорами. Зробивши фотографії, продовжуємо наш похід по Чорногірському хребту. Попутно піднімемося на вершини г. Брескул (1911м), г. Пожижевська (1822м) і Туркул (1933м).

На ночівлю спустимося до одного з найвідоміших карових озер Чорногори — Несамовитого (1750м). З його загадковою дзеркальною гладдю пов’язано багато гуцульських легенд і народних переказів, які інструктор вам розповість вже на місці — для більшої переконливості 🙂

👣 12 км; ↑ 660м; ↓ 350м; ⛺️ 1750м.

День 4. Ребра (2001м) — Бребенескул (2036м) — Менчул (1998м) — Дземброня (1877м)

Вранці знову піднімаємося на головний гребінь хребта, звідки добре видно масиви Мармарош, Горгани і Гриняви, і продовжуємо наш шлях до Попа-Івана. По дорозі пройдемо над урочищами Кізли, Ґаджина, Шпиці, і помилуємося найбільшим чорногорським льодовиковим озером — Бребенескул. Озеро притулилося між двохтисячниками Бребенескул (2036м) і Гутин-Томнатиком (2017м). Якщо дозволить погода і час, сходимо в радіалку на Томнатик.

На горизонті височіє Піп-Іван, його загадкова обсерваторія видніється все виразніше, владно ваблячи нас до себе. По хребту проходить старий польсько-чехословацький кордон, стовпчики якого прекрасно збереглися донині і часто рятують мандрівників в негоду, слугуючи орієнтиром. Зупиняємося на ніч у верхів’ях струмка, недалеко від вершини г. Смотрич, звідки відкривається захопливий вид на Піп-Іван.

👣 13 км; ↑ 570м; ↓ 310м; ⛺️ 1450м.

День 5. Піп-Іван (2028м) — Дземброня

Піднімаємося на вершину г. Піп-Іван (2028м). Дуже давно тут було язичницьке капище, а місцеві гуцули досі виконують безліч ритуалів, пов’язаних з цією горою. Якщо десь ще живі стародавні божества Карпат, то вони оселилися тут. Оглядаємо обсерваторію і милуємося краєвидами, що відкрилися нашому погляду. Мармарош, Роднянські Альпи, Чивчинські і Гринявські гори видно звідси як на долоні.

Далі піднімаємося на г. Смотрич або Вухатий Камінь. На вершинах обох гір знаходяться кам’яні урочища, де цікаво побродити і виходять епічні фотографії :). Починаємо довгий спуск ялиновим лісом до села Дземброня. Проходимо водоспади і колиби місцевих пастухів. Поставимо табір над селом або за ним — на березі гірської річки на зручній галявині.

 • Радіалка на Піп-Іван: 👣 6км, ↑ ↓ 340м.
 • Перехід: 👣 8км, ↓ 1100м.
День 6. Верховина — Івано-Франківськ

Вранці трохи спускаємося на дорогу в Дземброні, до річки Черемош. Тут трекінгова частина програми закінчується — нас уже чекає трансфер в місто.

👣 1-3км, ↓ 100м. 🚌 4 години.

Дорога буде довгою, тож робимо зупинки: заглянемо до гуцула-байкера на трав’яні настойки, за бажанням зупинимося в Яремче біля “водоспаду” Пробій. Заїжджаємо на офіс клубу, перевдягаємося, здаємо прокат / забираємо речі, і за традицією вирушаємо в ресторан прикарпатської кухні. Відсвяткуємо завершення туру, продегустуємо місцеві страви і обміняємося враженнями.

Туристи, у яких пізній виїзд, встигають прогулятися історичним центром (наш ресторан в ньому знаходиться). На цьому наш похід по Чорногірському хребту закінчується, але ми веземо з собою частинку цих гір і ніколи не забудемо дивовижну, величну Чорногору.

Альтернативні нитки маршруту
 • Якщо погода дозволяє, ми можемо почати похід з Квасів.

Це означає, що відразу по приїзду ми вип’ємо смачної мінеральної води з джерела — вона природно газована! Біля нього знаходиться пивоварня “Ципа”, яку вже знають у всій Україні. Поціновувачі зможуть купити трошки напоїв з собою 😉. Першу ніч проведемо на мальовничій полонині Менчул з видом на Близницю — головну вершину Свидовецького хребта. У гуцулів за бажанням візьмемо бринзи і молока. На другий день піднімемося на гору Шешул, підкоримо Петрос і впадемо на ночівлю на полонині Головческа або на КПП в сідлі, звідки продовжимо рухатися по маршруту.

Цей варіант найкраще підходить для серпня-вересня, коли стоїть прекрасна погода (тут купа чорниці та грибів), а під Говерлою доводиться з боєм відстоювати місця під намети через величезну кількість туристів.

 • З Попа-Івана можна спускатися до дороги декількома маршрутами. Гід на місці вибере оптимальний, дивлячись по погоді і стану групи.
Показати всі дні
Вартість
У вартість включено
 • триразове харчування в горах;
 • послуги інструктора і провідника;
 • використання котлів і газове обладнання;
 • туристична медична страховка;
 • рекреаційні збори;
 • реєстрація групи;
 • консультації менеджера (підбір квитків та спорядження);
 • бронювання лазні / ресторанів;
 • фірмовий подарунок клубу;
 • сертифікат;
 • дисконтна клубна карта;
 • аптечка.
У вартість не включено
 • проїзд в транспорті.

необов’язкові:

 • прокат спорядження;
 • баня / чани;
 • кафе, ресторани, сувеніри;
 • чайові гіду.
Оплата і додаткові витрати
 • Оплатити вартість туру ви зможете на офісі після зустрічі з інструктором в Івано-Франківську або перерахувати на банківську карту / рахунок.
 • Підтвердженням місця в групі є передоплата 300 грн.
 • Працюємо офіційно — Ваша відпустка максимально захищена!
 • Напишіть звіт про Ваш похід по Чорногорі та отримайте бонус: 260грн на наступний похід з нашим клубом!
Необов'язкові додаткові витрати:
 • Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 150грн).
 • По дорозі можна купити сувеніри (від 50грн) або карпатські настоянки у байкера (~ 180грн).
 • Під Говерлою, якщо ночувати на перемичці, є можливість влаштуватися в простенький притулок. Там сезонно пропонують душ (не факт що теплий), е пиво, а іноді навіть лазня.  В Дземброні теж є кемпінг, гестхаус та баня, де можна провести останню ніч. Візьміть про запас 300-400грн для ціх цілей. Хоча по плану у нас немає ночівель в цивілізації, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.
 • По дорозі назад, якщо буде час, можна заїхати в карпатські чани або в лазню у Франківську. Все це вирішується по ходу справи залежно від погоди на треку.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Івано-Франківськ, до 10:00
Закінчення: Івано-Франківськ, до 17:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Заповніть заявку прямо на цій сторінці.
КВИТКИ
Купіть квитки до Івано-Франківська.
РЮКЗАК
Зберіть все зі списку необхідних речей. Основне спорядження можна взяти у нас на прокат прямо в Івано-Франківську.
В ДОРОГУ!
Ось і все, тепер залишається тільки дочекатися старту. Якщо у вас є питання — телефонуйте / пишіть, наші консультанти з радістю дадуть відповідь.
Харчування в поході

Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою — нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід — перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.

Погода на Чорногірському хребті

Чорногора – найвищий гірський масив в Українських Карпатах, відповідно і клімат тут буває суворий. Погода змінюється дуже швидко і непередбачувано, так що іноді можна за один день пережити всі 4 пори року. Тут може бути дуже жарко, +25…С під пекучим сонцем – тоді нам знадобляться шорти і футболки. Але миттєво погода може зіпсуватися, почнеться дощ… ось тоді потрібно мати при собі дощовик і зберігати гарний настрій.

Що ще потрібно знати
 • Всі ночі спимо в наметах
 • Всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети)
 • Інструктор має право змінити маршрут походу залежно від погоди і стану групи.
💙 Важливі переваги, які пропонуємо тільки ми
 • Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
 • Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на треккінг… і не поспішаємо на переходах.
 • Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність і зручні трансфери.
 • Інструктори, для яких Карпати — рідні гори. Вони знають гуцулів, все стежки, колиби, джерела уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
 • Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську і залишити непотрібні в поході речі на офісі 🙂
 • Страховка включена у вартість.
Інформація про документи

Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, що цього не зробили.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Одяг
 • Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
 • Водозахисні штани.
 • Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
 • Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
 • Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
 • Футболка (2-3 штуки на 6 днів, більше не потрібно).
 • Дощовик або пончо.
 • Легкі рукавички (віндблок).
 • Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
 • Шкарпетки (3-4 пари + 1 теплі для сну).
 • Спідня білизна.
Взуття
 • Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
 • Легке запасне взуття для табору (сандалі, сланці).
Спорядження
 • Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
 • Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5C.
 • Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
 • Килимок (каремат).
 • Треккінгові палиці.
Особисті речі
 • Налобний ліхтарик.
 • Окуляри сонцезахисні.
 • Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
 • Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
 • Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
 • Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
 • Сидушка туристична.
 • Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
 • Поліетиленові пакети або водозахисні гермомішки для речей і техніки.
 • Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л)
 • Документи у водонепроникному пакеті.
Додаткові речі на демісезон (травневі, осінь)
 • Щільна мембранна куртка / штормовка (замість вітровки).
 • Легкий пуховик або пуховий жилет.
 • Флісові штани.
 • Штани для треккінгу повинні бути мембранними або зі щільної тканини.
 • Термобілизна (верх і низ) – 2 комплекти: активна для треккінгу і вовняна для сну.
 • Тепла шапка, можна флісову.
 • 2 пари рукавичок: з віндблоком і флісові.
 • Гамаші (бахіли, або “туристичні ліхтарики”).
 • Спальник повинен бути не менше ніж на 0С.
 • Треккінгові черевики з потужною підошвою і обрезинкою, без сіточки. Кросівки не підходять.
Наш прокат споряги в Карпатах
Найменування спорядження Ціна за 1 день 
Місце в наметі 30 грн
Рюкзак з рейнкавером 50 грн
Каремат (килимок) 20 грн
Спальний мішок 40 грн
Трекінгові палки 30 грн
Гамаші (“ліхтарики туристичні”)

*можуть знадобитися лише для демісезонних походів

30 грн
Забронювати тур
Фотогалерея
Останні відгуки
Facebook відгуки
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Сергій Воскобойник
Координатор по Карпатам та Туреччині
Залишились питання?
+380982304935
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Класичний похід 🏆 ВСІ двохтисячники | Чорногірський хребет 
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти