Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
🌋 Сходження на Арарат
Інструктор клубу PVG
макс 15 особи.
25 км
8 днів

🌋 Сходження на Арарат

500€
7.9
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
8 днів

Вулкан Арарат (5137м) — “must have” в скарбничці альпіністів. Це красива вершина з шикарними видами, це серйозна висота. Його вважають відмінним початком знайомства з Високими Горами, адже ніяких технічних знань для підйому не потрібно. Тільки сила волі і впевненість в тому, що ти можеш і хочеш піднятися 😉.

Арарат — відома вершина. Є думка, що до неї причалив ноїв ковчег після потопу. Довгий час Біблійна гора була закрита. У давнину сходження вважали справою богопротивною, потім війни і захмарні ціни… але зараз ми з радістю запрошуємо Вас здійснити сходження на Арарат безпечно і недорого! Відмінний маршрут з правильною акліматизацією, інструктор з висотним досвідом в горах світу, цікаві екскурсії 👉 немає причин відмовлятися! Про таку відпустку Ви будете розповідати з гордістю і згадувати з теплотою.

Швидка заявка
Маршрут
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Сходження на Арарат
Маршрут
Ван
Догубаязит
Елі
Табір-1 (3350м н.р.м.)
Табір-2 (4200м н.р.м.)
сходження на Великий Арарат (5137м н.р. м.)
Табір-1
Елі
екскурсії в Догубаязиті і Вані
День 1. Зустріч групи

Інструктор зустрічає учасників в місті Ван (тут є гарне озеро з монастирем, які ми оглянемо на зворотному шляху). Трансфер відвозить нас в Doğubeyazıt. Дорогою відпочинемо біля каскадних Мурадійських водоспадів. Поселяємося в готель, трохи гуляємо. Увечері — вечеря-знайомство, після якої гід відповість на запитання туристів і розповість про план подорожі.

І зупинився ковчег у сьомому місяці, в сімнадцятий день місяця, на горах Араратських.

Книга Буття, 8: 4

>> Вірменський народ вірив, що піднятися на Арарат неможливо. Про це оповідає красива легенда:

Жив колись біля підніжжя монах Яків. Одного разу в ясну погоду на вершині він побачив ковчег і пристрасно захотів піднятися до нього, щоб доторкнутися до святині. Двічі він робив спроби, але, досягаючи певної висоти, засинав, а прокидався знову біля підніжжя. На третій раз уві сні йому з’явився ангел, котрий пояснив, що його спроби марні — Бог заборонив смертним бачити ковчег. В нагороду за старання він подарував ченцеві шматок дерева з ковчега. Яків приніс божественний дар в село Ахурі, де пізніше в його честь спорудили монастир.

На жаль, село і церква були зруйновані під час останнього виверження в 1840 році, проте легенда дійшла до наших днів.

Арарат панорама
Водоспад в Туречинні
Арарат з міста Ван
День 2. Елі — Табір-1

Переїжджаємо в найближче до вулкану поселення Елі (2200м). Вантажимо рюкзаки на мулів і знайомимося з нашими турецькими провідниками, без яких тут ходити заборонено. Починаємо підйом в Табір-1, або базовий (3350м). Перехід складний і необхідний, щоб привести тіло в тонус. Увечері нас чекає смачна автентична вечеря, дбайливо приготована кухарем. Провідники в таких кемпах — народ веселий, розповідають купу смішних історій. Нудно нам не буде 🙂

👣 Перехід 6 км. ⏳ Тривалість 5 годин. ↑ Набір висоти 1135 метрів.

Похід на Арарат
Туристи на підйомі на Арарат
Туристичний похід на Арарат
День 3. Акліматизація

Даємо організму час і можливість звикнути до браку кисню. Зі стежки вже відкриваються перші епічні панорами нагір’я, далеко над нами блищать шапки льодовиків. Піднімаємося в штурмовий табір, перекушуємо, спілкуємося з туристами, хто вже встиг побувати на вершині, і спускаємося до наметів.

👣 5 км. ⏳ 7 год. ↑ / ↓ 850м

Сходження на Арарат
Сходження на Арарат з Туреччини
 Штурмовий табір Арарату
День 4. Табір-2

Снідаємо, збираємо речі, вантажимо їх на мулів і вирушаємо далі. У штурмовому розбиваємо бівуак і починаємо підготовку спорядження. Інструктор розповість про правила безпеки, перевірить, чи все Ви упакували в рюкзаки, при необхідності — видасть кішки і навчить ними користуватися. Лягаємо спати дуже рано.

👣 2,5 км. ⏳ 6 год. ↑ 850м.

Сходження на Арара з Туреччини
Табір на Арараті
Акліматизація у штурмовому таборі Арарату
День 5. Сходження на Арарат

Прокидаємося о 1:00, легенько снідаємо, включаємо ліхтарики і виходимо на останню ділянку стежки. В дорозі зустрінемо світанок і побачимо тінь вулкана до горизонту.

Сипуха змінюється величезними каменюками, а під кінець починається льодовик. Годин через 5-6 досягнемо мети. Сильно радіти не вийде — висота закрутить голову 😆. Але обов’язково зробимо переможні фотографії і оглянемося. Навколо і в помині немає настільки ж великих піків, тільки безкраї простори Вірменського нагір’я. У ясну погоду звідси добре видно навіть Єреван! Здається, ніби ми на даху світу. Спускаємося до наметів, їмо, збираємося і починаємо перехід в Табір-1. Перехід буде складним — по крутих схилах із значним скиданням висоти, так що будьте до цього готові. У кемпі гірська хвороба трохи відпустить і ми зможемо відсвяткувати, відпочити, виспатися.

👣 5 км. ⏳ ~ 10 год. ↑ 965м. ↓ 1800м.

Світанок на Арараті
Підйом на Арарат з Туреччини
Сходження на Арарат
День 6. Фортеця Догубаязит — Ноїв Ковчег

Спускаємося в село Елі і трансфер відвозить нас в цивілізацію. Теплий душ, готель, ресторан…)) Поїдемо на екскурсію в стародавню фортецю Баязет і оглянемо палац Ісхак-Паші. А далі нас чекає відвідування Ноєвого ковчега. Він знаходиться біля кордону з Іраном і став місцем паломництва християн. Увечері організуємо гулянку, скуштуємо місцеві делікатеси, поділимося враженнями, обміняємося контактами і фотографіями.

👣 6 км. ↓ 1150м

Фортеця Догубоязит Ноєв Ковчег
Ноєв Ковчег Туреччина
Ковчег Ноя у Туреччині
День 7. Ван

Їдемо в Ван, залишаємо речі в готелі і йдемо розслаблятися на озеро, велике і красиве. Воно знаходиться майже на такій же висоті, як знаменитий Іссик-Куль в Киргизстані. Ван практично нічим не відрізняється від моря: величезних розмірів, кришталево-чисте і солоне. Поплавати там одне задоволення! На озері є острів Ахтамар, де стоїть вірменська святиня — Кафедральна церква Святого Хреста. Обов’язково орендуємо катер і попливемо на цікаву екскурсію. На берегах озера живуть переважно вірмени. У них купимо смачну свіжу рибу, яку вони тут же на місці готують. Одним словом, сьогодні відпочинемо по-максимуму 🙂

Кафедральна церква Святого Хреста
Озеро Ван Туреччина
Озеро Ван
День 8. Додому

На жаль, прийшла пора прощатися. Вирушаємо в аеропорт, де наші дороги розійдуться. Але дружбу, що виникла в горах, не зруйнують роки і кілометри. Ми назавжди запам’ятаємо нашу пригоду і компанію, що розділила його з нами.

 Місто Ван у Туреччині
 Сувенірні крамниці в місті Ван
Показати всі дні
Вартість: 500€
У вартість походу входить
 • всі трансфери по маршруту
 • проживання в готелі в Doğubeyazıt (2 ночі)
 • 3-разове харчування на маршруті (вранці і ввечері готує кухар)
 • оренда мулів для транспортування рюкзаків
 • оренда намету, каремата, кішок
 • оплата пермітів (50€)
 • всі необхідні дозволи
 • послуги місцевого англомовного гіда
 • групова аптечка
 • сертифікат про сходження
 • громадське спорядження (кухонне начиння і ін.)
 • допомога в підготовці до походу
 • підбір авіаквитків
У вартість НЕ входить
 • туристична страховка
 • харчування в містах (5-12€ за раз залежно від апетиту і закладу)
 • готель в останню ніч
 • відвідування платних пам’яток (за бажанням)
Додаткові витрати
 • Кафе-ресторани-харчування в містах ~ 50€ (4-5€ перекусити в місті, 8-12€ кафе)
 • Пам’ятки і екскурсії ~ 10€ (за бажанням)
 • Чайові гідам ~ 20€ (+ сувеніри, чайові тімлідеру та інші особисті витрати за бажанням)
 • Готель у Вані (7-я ніч) ~20€. Якщо у Вас нічний виліт, то його бронювати не треба.
Додаткова інформація
 • Передоплата для цього туру складає 300€.
 • Решту суми можна віддати інструкторові при зустрічі готівкою (в євро або доларах за курсом на момент оплати). Можна перелічити гроші на банківську карту / рахунок перед вильотом.
 • Максимальна знижка по клубній карті – 20%.
 • Розмір групи – від 5ти людей. При меньшій кількості бажаючих (4 учасники) ціна складатиме 750€.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Ван
Закінчення: Ван
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Подайте заявку прямо на цій сторінці.
ПЕРЕДОПЛАТА
Внесіть передоплату для бронювання місця у групі.
АВІАКВИТКИ
Придбайте квитки та пришліть нам їх копію.
СПОРЯДЖЕННЯ
Зберіть все зі списку необхідного спорядження.
Харчування
 • У містах обідаємо в кафе або купуємо щось в магазинах (свіжі коржики з айраном і овочами — відмінний варіант недорого поїсти, особливо в спеку, коли з апетитом туго).
 • На треку нам буде готувати місцевий кухар. Страви національної кухні, нехитрі, поживні. Основа раціону в тих краях — рис, булгур, м’ясо, овочі тушковані і свіжі, хліб. З собою на маршрут нам видаватимуть перекуси.

сервіс харчування при сходження на гору Арарат

Особливості регіону
 • Є непідтверджена інформація, що ціна перміту на Арарат буде змінюватися, тому врахуйте, що вартість нашого туру не є фіксованою і може піднятися. Оформленням пермітів займаються місцеві, без супроводу котрих сходження заборонені. Якщо перміт дійсно подорожчає (хоча ми сподіваємося, що цього не станеться), то ціна турів однаково підніметься у всіх клубів, але ймовірно тільки ми відкрито про це попереджаємо. Подавайте заявку — будемо тримати Вас в курсі і сподіватися на краще.
 • На гору заборонено йти без супроводу місцевого населення (так само як на Кіліманджаро, наприклад). Їхні послуги входять у вартість туру крім чайових. Це гіди, кухар і погоничі.
 • Є чутки, що вершина зараз закрита через військові дій, і це неправда. Вона відкрита як ніколи, налаштована дуже дружелюбно, чекає всіх охочих.
 • В регіоні спокійно, курди підробляють на маршруті і не налаштовані затівати нічого небезпечного, принаймні там, де ми з вами будемо. Турки-горяни — народ доброзичливий, туристів шанує, допомагає.
Що ще потрібно знати
 • Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
 • У інструктора буде висотна аптечка з необхідними для боротьби з симптомами гірської хвороби медикаментами.
 • Речі їдуть на мулах, ми йдемо з радіальними рюкзаками, перекусом, чаєм, вітрівкою, фотоапаратом.
 • Перед виходом на останню ділянку шляху інструктор навчить Вас необхідним технічним навичкам (ходити по сипусі, льодовику, якщо треба — користуватися кішками).
Інформація про документи

Громадянам України віза не потрібна, в’їзд по закордонному паспорту на термін перебування до 30 діб.

Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страховання та скинути її копію чи фото менеджера.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Одяг
 • Куртка мембранна — бажано така, щоб під неї можна било вдіти пуховку
 • Пуховка
 • Товстий фліс
 • Комплект термобілизни (верх і низ)
 • Футболки / треккінгові сорочки з довгим рукавом (синтетичні) — 3 штуки
 • Мембранні штани
 • Флісові штани
 • Легкі еластичні треккінгові штани, бажано трансформери (вони перетворюються в шорти)
 • Білизна, зручна
 • Шапка
 • Балаклава
 • Баф
 • Кепка від сонця або панама
 • Рукавички легкі (маніпуляційні)
 • Рукавички теплі з віндблоком
 • Рукавиці утеплені або верхонки
 • Гамаші
Взуття
 • Черевики — для сходження і треккінгу
 • Треккінгові сандалі, кросівки або інше зручне змінне взуття
 • Шкарпетки треккінгові — 3-4 пари
 • Шкарпетки теплі — 1 пара
Спорядження
 • Спальний мішок з температурою комфорту -10 …- 15С. Брати на прокат турецькі спальники ми категорично не рекомендуємо.
 • Надувний каремат
 • Рюкзак маленький (30-40л) — для радіальних виходів і штурму вершини
 • Треккінгові палиці
 • Окуляри від сонця з високою ступінню захисту від ультрафіолету — обов’язково❗
 • Налобний ліхтарик❗
 • Дощовик або пончо
 • Сідушка туристична
 • Що-небудь для транспортування речей в Туреччину (рюкзак або баул). Врахуйте, що він буде їхати на мулі, тобто якщо Ви берете свій похідний рюкзак, то подбайте про чохлі для нього.
Туристичні дрібниці
 • Крем від сонця з UV-фільтром 50❗
 • Зволожуюча гігієнічна помада (навіть чоловікам) — обов’язково❗
 • Особиста аптечка
 • Гігієнічний набір
 • Термос 1 л
 • Документи і страховка з собою, їх копії в онлайн-доступі
 • Фототехніка, мобільник, павербанк, зарядні пристрої
Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Сходження на Арарат
Фортеця Догубеязит. Сходження на Арарат
Вірменська церква
Сходження на Арарат
Вірменське нагіря з Арарата
Арарат з міста Ван
Водоспад в Туреччині
Туристи на підйомі на Арарат
Похід на Арарат
Сходження на Арарат
Табір на Арараті
Намети на Арараті
Табір на Арараті
Сходження на Арарат
Сходження на Арара з Туреччини
Сходження на Арарат
Світанок на Арараті
Підйом на Арарат з Туреччини
Підйом на Арарат
Вершина Арарату Сходження на Арарат
Сходження на Арарат
Сходження на Арарат
Екскурсія в Догубоязит
Тур на Арарат Туреччина
Фортеця Догубоязит Ноєв Ковчег
Ноєв Ковчег Туреччина
Тур на Арарат
Арарат. Околиці Догубоязит
Озеро Ван, сходження на Арарат
Кафедральна церква Святого Хреста
Кафедральна церква Святого Хреста
Озеро Ван Туреччина
Статті
Статті
04 October 2022
Топ 10 ● Маршрутів світу. [Класика трекінгу]
Статті
30 September 2022
Повітряні кулі Каппадокії
Статті
30 September 2022
Список одягу для походу по Лікійській стежці тощо.
Статті
30 September 2022
Чіралі — оазис на Лікійській стежці
Статті
30 September 2022
Сімена — місто, що тоне
Статті
30 September 2022
Кайсері | Резиденція царів Каппадокії
Статті
30 September 2022
Список необхідних речей для походу по Каппадокії
Статті
30 September 2022
Деринкую | Підземний мегаполіс древньої Туреччини
Статті
30 September 2022
Чавушин | Селище скельних храмів Каппадокії
Статті
30 September 2022
Каньйон Іхлара. Каппадокія
Статті
30 September 2022
Вулкан Ерджіяс
Статті
30 September 2022
Скорпіони в Туреччині
Статті
29 September 2022
Лікійська стежка | Туреччина
Статті
29 September 2022
Міфи і реальність сучасної Туреччини
Статті
29 September 2022
Ксантос | Столиця Лікії
Статті
30 September 2016
Похід з дітьми в гори
Статті
30 September 2014
Учхісар
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: 🌋 Сходження на Арарат
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти