Трекінг в Патагонії та Вогняна Земля
Цей маршрут входить в трійку найбільш красивих в світі і з цим безсумнівно ніхто не сперечається. В нашому поході у Патагонії ми побачимо величну гору Фіц Рой і сходимо в трекінг до веж Торрес, відвідаємо льодовики Грей та Періто Морено і проведемо незабутній час на Вогняній Землі, звідки стартують антарктичні експедиції. Під кінець вирушимо в водоспадів Ігуасу і прогуляємося дикими джунглями. Наш турклуб – єдиний, з ким Ви пройдете не лише популярний W-trek, а й легендарний O-trek! Приєднуйтесь – ця подорож покаже Вам Край Світу у всій його красі та загадковості 🙂.
💙💛 Сходи в похід у Патагонії разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Наш інструктор зустрічає учасників трекінгу в горах Патагонії в одному з хостелів столиці Аргентини. Знайомимося між собою і з основними пам’ятками старовинного, прекрасного і темпераментного Буенос-Айреса (або Байреса, як його називають місцеві). Всі основні туристичні об’єкти знаходяться в історичному центрі міста, в комунах Монсеррат Сан-Тельмо, а також в районі Реколета.
Сьогодні нас чекає авіапереліт на Вогняну Землю в місто Ушуая (ісп. Ushuaia) – найпівденніше місто планети. У ньому розташований порт, де зупиняються круїзні кораблі і приватні яхти на шляху до Антарктиди. Заселяємося в готель, після цього можемо насолоджуватися прогулянкою. Відвідаємо музей виправної колонії, для обслуговування якої і було колись заснований це місто.
Йдемо на прогулянку по заповіднику Тьєррі-дель-Фуего (Tierra del Fuego), від якого до Антарктиди всього 900 км. Тут ми побачимо унікальні ліси Вогняної Землі — Магелановий ліс. Наш трекінг стартує біля найбільш південного поштового відділення в світі. А чому б не відправити листівки з рідкісною адресою відправника друзям, рідним і навіть собі :)?
Мальовничими стежками йдемо вздовж берегової лінії. Після обіду піднімемося на один з гірських хребтів. З вершини побачимо всю Ушуайю і гірський масив Кордильєра Дарвін (Cordillera Darwin).
Вирушаємо в невеликій трекінг до льодовика Мартіаль (1050 метрів над рівнем моря), що знаходиться в 7 км від міста. Тут ніби потрапляєш в інший світ. Високі ялини обступають з усіх боків, білосніжні льоди контрастують з величезними сірими брилами скель… Кілька км від міста, але не знайдеш і сліду людини. Край землі…
Ті, хто пливуть на екскурсію до пінгвінів, попрямують в порт. Звідти починається прогулянка на катері по каналу Бігль, названому на честь корабля, на якому Чарльз Дарвін здійснив подорож, що перевернула уявлення людей про світ. Пропливемо повз острівці з численними бакланами і морськими левами, побачимо найпівденніший маяк на землі «Les Eclaireurs» і колонії чарівних пінгвінів, якими можна помилуватися з відстані кількох метрів або навіть погуляти серед цих чудових птахів – в залежності від обраної екскурсії. На острові живуть Магелланові, субантарктичні та королівські пінгвіни. Увечері відвідаємо ресторан, де скуштуємо свіжого крабового м’яса.
Сьогодні грядуть великі переїзди. На поромі перетнемо Магеллановий пролив, покинемо Вогняну Землю і Аргентину. Далі на автобусі їдемо в Чилі. Заночуємо в місті Пуерто-Наталес (Puerto Natales), розташованому на західному схилі Патагонських Анд, на березі вузького і довгого фіорда Ультіма-Есперанса (з ісп. “Остання надія”).
Ми почнемо долати один з найвідоміших і найкрасивіших пішохідних маршрутів світу, так званий «W – трек». Гори, озера, ліси, льодовики, багаті флора і фауна роблять цей трек одним з наймальовничіших в Південній Патагонії. Ми його навіть розширимо, зробивши повне коло навколо Торрес дель Пайне (Torres del Paine) — О-трек. Національний парк Торрес дель Пайне, куди ще недавно приїжджали лише рідкісні безстрашні скелелази, тепер приймає понад сто тисяч відвідувачів на рік, і ми будемо серед них. Йдемо уздовж річки Пайне через мальовничий ліс і безкраї поля з табунами коней на випасі. Звідси видно суворі гори. Стежка має нескладний рельєф, наш шлях буде легким. Заночуємо в наметах в кемпінгу Шерон.
Швидкий перехід: 20 км
Сьогодні ми відвідаємо два озера, Пайне і Діксон (Lago Dickson). Діксон – найглибше озеро парку, в нього сповзають великі глетчери, живлячи його сині води. У кемпінгу поставимо намети на самому березі. Вид на дзеркальну гладь в променях призахідного сонця буде приголомшливим.
Подолаємо: 17 км
Піднімаємося через густий ліс в гірську ущелину і йдемо вздовж річки, що промила мальовничий каньйон. Ліс рясніє екзотичними квітами і місцевою ягодою Чаура, яка посіла екологічну нішу нашої чорниці. До вечора вийдемо до лагуни Перрос і льодовика з таким же ім’ям. Місце нашого нічлігу знаходиться за мореною.
Сьогодні нас чекає дійсно важкий і насичений перехід. Долаємо перевал Джон Гарднер (1200 м). Проходимо ліс і виходимо в зону альпійських лугів, звідси почнеться підйом до перевалу. З Гарднера льодовик Грей (Сірий) здається безкрайнім – він наче заповнює собою весь горизонт.
Якщо подивитися на знімки з космосу, Грей схожий на білого ведмедя, який прийшов до річки втамувати спрагу. Насправді він втрачає воду і швидко відступає. З 48 льодовиків Південної Патагонії всі, крім двох, зменшуються рекордними темпами. Приголомшливе видовище Грея вартує того, щоб витратити більше сил, ніж зазвичай. Можливо, тут все скоро зміниться. Спуск пройде звивистою стежкою в долину льодовика, там і поставимо наш табір.
Дистанція: 22 км, набір 100 м, спуск 800 м
Траверсом йдемо вздовж льодовика і озера Грей. Чарівливі ландшафти та вид на суворий льодовик, супроводжують нас всю дорогу. Ось і підвісний міст над глибокою ущелиною. Вечором виходимо на берег фантастично красивого о. Пехое (Pehoe), оточеного з усіх боків горами та глетчерами. Саме звідси стартує класичний W-трек. Табір доведеться розбити в місці, яке прославилося суворим кліматом і дуже сильними безперервними вітрами. Це стане справжнім випробуванням для нас і для наших наметів. Відчуємо всю міць і загадковість природи цього далекого краю.
Пройдемо: 16 км
Від Пехое продовжуємо наш трекінг в Патагонії і прямуємо до Італійського кемпінгу. Ставимо намети, обідаємо, залишаємо важкі рюкзаки і йдемо в радіалку. Піднімаємося по Французькій долині, затиснутій між гірськими схилами. Йдемо уздовж бурхливої гірської річки, милуючись приголомшливими видами масиву Торрес-дель-Пайне і його найвищою точкою – горою Пайне Гранде (3050 м), з якої постійно і з гуркотом будуть сходити лавини.
Пройдемо: 13 км набір 1000 м
Йдемо стежкою уздовж озера, береги якого усипані дрібною галькою. Вітер здіймає пінні хвилі, що вириваються на берег і створюють ілюзію моря. Якщо погода буде сонячною, то стане жарко і можна скупатися. Стежкою йде багато туристів, адже ми перебуваємо в одній з найпопулярніших частин національного парку.
Трек: 20 км, спуск 900
Встаємо рано і з легкими рюкзаками йдемо до башень Торрес-дель-Пайне. піднімаємося по дуже крутому схилу через ліс і виходимо до озера Торрес, звідки і відкриється вид на головну пам’ятку національного парку – кам’яні стовпи Лас Торрес. В їх честь і названий парк (в перекладі «торрес» – вежа, «Пайне» – блакитний). Увечері повертаємося, пакуємо рюкзаки і на автобусі вирушаємо в Ель-Калафате (El Calafate, Аргентина).
Дистанція: 16 км, перепад висоти – 840 м
Вранці їдемо в національний парк Лос-Гласьярес на екскурсію до колосального льодовика Періто-Морено (Perito Moreno, «вчений Морено»), який сповзає в кришталеві води величезного о. Архентіно. Видовище, яким можна милуватися вічно! До середини дня сонце нагріє лід і від нього почнуть відколюватися величезні брили, що з гуркотом зриваються в воду. Надвечір повертаємося в місто і вирушаємо на прогулянку.
Вранці на автобусі добираємося до містечка Ель-Чалтен (El Chalten) – найближчий населений пункт до Національного парку Лос-Гласьярес. Дорога займе близько 4 годин. Уже з селища видно панораму гори Фіцрой (Cerro Fitzroy, Cerro Chaltel, Chalten). Через красивий екзотичний ліс виходимо до о. Капрі (Laguna Capri). На березі, серед карликових дерев, розіб’ємо табір.
Трек: 4 км.
Встаємо удосвіта і вирушаємо до кемпінгу Пойнценот (Poincenot), залишаємо рюкзаки і радіально йдемо до озер біля підніжжя величної гори Фіцрой (Фіц Рой). Саме тут були зроблені сотні чудових фотографій, сюди приїжджають за натхненням фотографи зі світовим ім’ям. Тепер і ви зможете зафіксувати схід сонця в горах Патагонії. Повертаємося до нашого кемпінгу, забираємо рюкзаки і рухаємося до кемпінгу Агостіни на ночівлю.
Трекінг: 18 км, перепад висоти 500 м.
Не час довго спати! Рано вранці покидаємо табір і прямуємо до оглядового майданчика Маестро. Звідси відкривається огляд на знамениті і надзвичайно красиві скелі Серро-Торре (Сієрра Торре, cerro Torre) і весь глетчер, блакитний лід якого плавно заходить глибоко під воду. Дивлячись на вершини, важко повірити, що вони досягають лише 3000 метрів. Створюється враження, що ми знаходимося в Гімалаях. Повертаємося в кемпінг до наметів, упаковуємо рюкзаки і йдемо до селища Ель-Чалтен. На автобусі поїдемо в уже знайомий нам Ель Калафате.
Трекінг: 11 км
Сьогодні завершується основна програма нашої мандрівки по горах Патагонії. Ті, хто повертаються додому, сідають на літак до Буенос-Айреса, звідки далі летять в Європу. Решта продовжить пізнавати Аргентину і летить літаком до водоспадів Ігуасу.
Ми відвідаємо з вами унікальний, один з найбільших у світі комплексів водоспадів – Ігуасу. Летимо туди з Байреса внутрішніми авіалініями. Однойменні парки, як і сам водоспад, знаходяться на території двох країн — Аргентини і Бразилії. Проведемо там два дні, як з аргентинської сторони, так і з боку Бразилії. Ми побачимо не тільки колосальні потоки води, але і багато різної екзотики: крокодилів, великих метеликів, незвичайні рослини і тварин. Ну і звичайно ж, погріємося після холодів Патагонії.
Зверніть увагу: що подорож на Ігуасу оплачується окремо, і коштуватиме 450$. В цю вартість входить супровід нашого гіда, проживання в готелі та вхідні квитки на водоспад.
Прийшов час відпочити від трекінгу і скуштувати плоди спекотної, гучної і строкатої цивілізації. Блукаємо вулицями Буенос Айреса, заглядаючи в музеї, на ринки і в ресторанчики, які сподобалися на вигляд :). Увечері, звичайно ж, гульнемо в латиноамериканському стилі, і це безсумнівно скрасить печаль майбутнього від’їзду.
Пригода підійшла до кінця. Сумно, але за ці 21 день ми встигли багато чого побачити – вражень вистачить на ВСЕ життя! Прощаємося з новими друзями, кидаємо останні погляди на Аргентину і вирушаємо по домівках, везучи з собою частинку краси Південної Америки.
- триразове харчування на треку;
- проживання в готелях туристичного класу;
- проживання в кемпінгах під час трекінгу;
- проїзд в транспорті;
- квитки в національні парки Лос Гласьярес і Торрес-дель-Пайне;
- допомога в підборі авіаквитків;
- турнікет для ЗСУ;
- послуги турлідера Pohid V Gory;
- використання котлів і газове обладнання;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка.
- внутрішні перельоти;
- трансфери в аеропорти;
- чайові гіду;
- екскурсії поза програмою.
- Переліт в Ушуайю і по бажанню до водоспадів Ігуасу і назад в БА: 200-500$;
- Додаткова програма на водоспадах Ігуасу: 450$;
- Харчування в містах та інші витрати: 350$.
Загальна сума додаткових витрат 550$
Загальний бюджет подорожі без Ігуасу ~ 4450$ (авіа +/- 1000$ + оплата туру 2900$ + додаткові витрати 550$). Візьміть пару сотень зверху на сувеніри, смаколики та на випадок форс-мажору.
Під час подорожі можливі такі необов’язкові додаткові витрати:
- Відвідування водоспадів Ігуасу (18-21 день) обійдеться приблизно в 450$ (проживання, харчування, місцеві переїзди)
- Прогулянка на катері до водоспаду Ігуасу 50-60$ (за бажанням, можна вирішити на місці);
- Гелікоптерна прогулянка над водоспадом: 120$ (за бажанням, можна вирішити на місці).
Основна програма (18 днів)
- 5 і більше – 2950$
- 4 – 3400$
- 3 – 3900$
Додаткова програма (4 дні) – водоспади Ігуасу
- 5 і більше – 450$
- 4 – 550$
- 3 – 600$
Для підтвердження вашої участі в цьому поході і бронювання всіх необхідних екскурсій і нічлігів в кемпінгах, необхідно провести передоплату в розмірі 900$ від вартості. Зверніть увагу, що національні парки в Патагонії є одними з найпопулярніших в світі, і кількість місць на маршрутах і екскурсіях дуже обмежена. Чим пізніше Ви подасте заявку, тим менше шансів встигнути забронювати все необхідне для проходження всієї нашої програми трекінгу.
Інструктор нашого клубу буде зустрічати групу в одному з хостелів у Буенос-Айресі. Адресу хостелу та інструкцію, як до нього дістатися, ми надішлемо кожному учаснику. На збір групи відведено весь перший день програми. Розміщуватися ми будемо в бюджетних готелях або хостелах. Будьте готові до нічлігу в загальних кімнатах на 8-10 осіб. Якщо вам принципові більш комфортні умови, попередьте нас, і ми зможемо підшукати для вас окремий номер в іншому готелі.
Цей регіон відрізняється дуже мінливою і складною погодою. Причиною цього є безпосередня близькість Арктики. Як кажуть місцеві: «Не питайте нас про погоду – Ви ж в Патагонії». Спекотна сонячна погода може зміниться за кілька хвилин до сніжної хуртовини і температура впасти близько до нуля. Під час трекінгу ви побуваєте в чотирьох порах року протягом дня! Але цей край шалено красивий і, щоб побачити його дива своїми очима, необхідно дуже відповідально віднестись до вибору спорядження.
Для відвідування Аргентини і Чилі громадянам України віза не потрібна (чилійська віза для українців була скасована в 2015 році). Для в’їзду потрібен лише діючий закордонний паспорт.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
Приєднуйтесь до нашого походу в Патагонії і ви побачите таке, що не повірите власним очам. Фіц-Рой, Вогняна Земля, водоспади Ігуасу, пролив Магеллана – все це чекає на нас в цій епічній подорожі. Помчали з нами!
- Намет – обов’язково двошаровий з надійними дугами, щоб протистояти вітру. Щорічно в середньому 1-2 намети наших туристів (та й інструкторів:) ламаються на треку.
- Спальний мішок – підійде зимовий з температурою комфорту від -5.
- Туристичний килимок
- Рюкзак – для дівчат від 60 л, для чоловіків від 75 л.
- Трекінгові палиці
- Герм.мішок – допоможе зберегти ваші речі сухими.
- Сонячні окуляри
- Налобний ліхтарик
- Термос
- Кружка-ложка-ніж – без цього ви не турист.
- Захист від сонця в горах
- Сонцезахисний крем
- Репелент
- Хороша мембранна куртка. Вона повинна надійно захистити вас від опадів (дощ, сніг, град) і вітру.
- Полартекова кофта – 2 штуки різної товщини
- Футболка (2-3 штуки) – бажано термо або синтетичні. Бавовняні дуже погано сохнуть.
- Мембранні штани
- Трекінгові штани для денних переходів
- Трекінгові шкарпетки – 6-7 пар
- Шапка
- Кепка з полями для захисту обличчя, шиї та вух від сонця
- Термобілизна для сну і переходів в холодну погоду (верх і низ) і теплі шкарпетки.
- Рукавички. Візьміть 2 пари – одні рукавиці із захистом від вітру, а другі рукавички, щоб зігрівати пальці. Одягаючи руки в рукавичках в рукавиці, ви зможете швидко зігріти руки.
- Гамаші – допоможуть зберегти черевики сухими під час сильного дощу
- Дощовик-пончо
- Трекінгове взуття з мембраною.
- Змінне взуття (сандалі, сланці, кеди…)