Таємничі Кізли | Зимовий похід на Говерлу та Шпиці
Цей похід спланований так, щоб в максимально комфортних умовах познайомити Вас з зимовою Говерлою та передати неймовірну атмосферу справжньої експедиції в нові, раніше незвідані людиною місця. Ночувати ми будемо в притулку, що знаходиться в чудовій локації, але при цьому осторонь від головних туристичних шляхів і галасу переповнених людьми стежок. Ми сходимо з вами в урочище Кізли, яке все ще залишається мало відомим серед туристів, пошукаємо старі австрійські стежки та райштоки, відвідаємо Шпиці, озеро Несамовите і, звісно, піднімемося на Говерлу самим цікавим маршрутом. Якщо ви полюбляєте пригоди і хочете відчути себе першовідкривачем – цей маршрут точно для Вас.
💙💛 Вирушай в зимовий похід на Говерлу і Шпиці разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Всі дороги в Карпати ведуть через Івано-Франківськ. Зустрічаємо Вас на залізничному вокзалі і їдемо до нашого затишного офісу для того, щоб залишити непотрібні речі, взяти на прокат спорядження якого не вистачає, тощо. Довго не затримуємось і поспішаємо в гори, бо взимку світловий день дуже короткий. Через 3 години комфортного трансферу ми опиняємося біля підніжжя гори Говерла – на турбазі Заросляк.
До притулку на полонині Пожижевській, що на висоті 1450 м, де ми будемо базуватися протягом наступних 4 днів, йти всього 40 хвилин. Перетнувши зону засніжених смерекових лісів ми з вами потрапимо в субальпійську зону, звідки нам відкриється неймовірний вид на Говерлу, Данціж, гору Шпиці та Гомул. Саме серед такого запаморочливого пейзажу ми і будемо проживати всі ці дні.
Заселяємося в притулку, розтоплюємо пічку, обідаємо і виходимо на коротеньку прогулянку, адже до темноти вже залишиться зовсім трошки. Ці кілька годин ми присвятимо навчанню – навчимося правильно ходити по глибокому снігу, користуватися кішками, самозатримуватись на сніжних схилах.
Коли зовсім стемніє, повертаємося в притулок, де вечеряємо, спілкуємося, граємо в більярд (так, там є більярдний стіл) та настільні ігри. Лягаємо спати якомога раніше, адже завтра нас чекає дуже насичений день.
Прокидаємося ще затемна, снідаємо і вирушаємо в похід до урочища Кізли, ну а якщо погода і сили дозволять, то до знаменитих Шпиць. В залежності від погодних умов та стану снігового покриву оберемо з вами оптимальний шлях. Якщо буде хороша видимість і безвітряно – вирушимо до нашої цілі по самому верху Чорногірського хребта. Спочатку піднімемось на гору Пожижевська, а далі через красиву гору Туркул підемо до урочища Кізли та на Шпиці.
Якщо на хребті лютуватиме негода – прогуляємося до Кізлів нижнім лісовим траверсом. Повернення до стаціонару також буде різними шляхами. Обіцяємо – це буде справжня пригода, тому залишимо це сюрпризом.
В притулок повернемося вже затемна, змучені та 100% задоволені. Повечеряємо та будемо насолоджуватися теплом та затишком будиночку, особливо це добре відчувається коли грієшся біля печі та слухаєш як несамовито завиває вітер за вікном, що ураганними поривами зривається з схилів Чорногори вночі.
Кульмінація нашого зимового походу в Карпати – сходження на найвищу вершину Карпат – гору Говерла (2061 м). Шлях, яким ми будемо підніматися, залежатиме від погодних умов. Однак ми сподіваємося, що погода буде на нашому боці і ми здійснимо сходження на Говерлу зі сторони Чорногірського хребта, попередньо піднявшись на гору Пожижевська та Брескул. Це самий видовищний шлях і саме головне – тут ми будемо одні! Всі багаточисельні групи туристів піднімаються зі сторони Петроса або ж Заросляка, тож ми зможемо насолоджуватися красою зимових Карпат наодинці, що є справді безцінно!
Якщо ж на хребті буде сильний вітер, то ми підніматимемось східними схилами Говерли, які будуть менше продуватися. В будь-якому випадку сходження на зимову Говерлу це справжній челендж та незабутній досвід, тож вам точно сподобається.
На Пожижевській просто чудові ранки. Як правило, вранці погода завжди сонячна і безвітряна, тож нас чекає ранкова кава на ґанку з неймовірним краєвидом. Посидіти в тиші і милуватися горами на яких був ще вчора – рафіноване задоволення. Саме такі ранки будуть у нас в поході.
Збираємо речі, і спускаємось вниз до нашого автобусу. Далі на нас чекає дорога в Івано-Франківськ, з зупинками для купівлі сувенірів та прогулянка столицею Прикарпаття, яка славиться чудовими ресторанами зі смачною кухнею.
- триразове харчування в горах;
- проживання в притулку (3 ночі);
- послуги інструктора клубу;
- рекреаційні збори;
- турнікет для ЗСУ;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна карта;
- аптечка.
- Трансфери (900₴);
- прокат спорядження.
- Після походу ми традиційно вечеряємо у ресторані (від 200₴).
- Сувеніри (від 150₴)
- Передоплата для цього туру – 500₴.
- Сплатити решту вартості можна в офісі клубу в Івано-Франківську — готівкою або банківським переказом.
- Залиште відгук про Ваше сходження на Говерлу в Google або FB, і отримайте бонус: 150₴.
Ми забезпечуємо харчування протягом усього походу. Вам не треба брати з собою щось з їжі, ми нікого не залишимо голодними! Якщо Ви не вживаєте м’яса або інших продуктів — повідомте нам заздалегідь і ми складемо окреме меню. Двічі на день їстимемо гарячі страви (кашу, супи, друге), на обід передбачені калорійні перекуси (бутерброди, шоколад, печиво, халва, горіхи та сухофрукти). Оскільки йдемо взимку, то обов’язково несемо з собою нагору термоси з гарячим чаєм, щоб зігрітися на вершині.
Вершина Українських Карпат (2061 м) відома непередбачуваною вдачею. Біля підніжжя нам може світити сонечко, а вершину будь-якої миті можуть огорнути щільні хмари зі снігом та пронизливим вітром. Підготуйтеся до будь-яких сюрпризів погоди! Середня температура вдень коливається -2…-15С. На вершині, швидше за все, буде сильний вітер. Не забуваємо про змінне взуття для притулку — це дасть необхідний відпочинок ногам.
У цей похід ми йдемо без наметів. Живемо у високогірному притулку, дуже віддаленому від цивілізації. Тому умови тут скромні, тож не розраховуйте на 5 зірок. Розміщення у кімнатах по 3-6 осіб, вай-фаю немає, а от мобільний інтернет можна спіймати. У нас буде загальна кухня-столова, де проводитимемо вечори в теплій компанії. Туалет надворі, прийдеться потерпіти без душу, електроенергія від сонячних батарей, тому для підзарядки гаджетів її використовувати не можна – лише для освітлення.
- інструктор має право змінити маршрут з урахуванням метеоумов, стану групи чи інших причин, які вважатиме досить важливими. Рішення інструктора у зимових горах обговоренню не підлягають;
- ночуємо виключно у класичному теплому гірському притулку;
- готуємо самі: на печі у притулку або на газовому примусі;
- кожен член групи по черзі чергує під час зимового сходження на Говерлу (допомагає готувати, носити воду та дрова).
- Початківцям: проживання в теплому будиночку і «радіальні» виходи позбавляють необхідності постійно тягнути на плечах важкі рюкзаки.
- Тим, хто лише знайомиться із зимовим трекінгом. Не секрет, що гори взимку трошки суворіші за літні :). Але домашній затишок ночівель, де можна просушити речі, відігрітися, перечекати негоду і ситно поїсти, дозволить плавно втягнутися в цей екстремальний вид відпочинку.
- Всім, хто хоче насолодитися приголомшливими краєвидами засніжених хребтів і лісів, закутаних у біле покривало, відчути захоплення підкорених вершин і соковитий колорит гуцульської культури.
Вибір одягу та спорядження для походу – справа дуже важлива. Досвідчені туристи знають наскільки від цього залежить успішність сходження чи трекінгу, адже зазвичай в горах нема магазинів, де можна придбати таку необхідну “тут і зараз” річ. По цій же причині одяг, взуття та спороядження мають бути максимально функціональним та якісним. Тож радим прискіпливо поставитись до цього процесу. Нижче Ви знайдете список усього необхідного для цього курсу. Одяг, взуття та особисті дрібниці Вам необхідно зібрати самостійно, проте туристичне та спеціальне спорядження за необхідності можна взяти у нас напрокат.
Спорядження:
- Рюкзак 65-80 л
- Спальний мішок з температурою комфорту від +5С чи нижче
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями
- Туристичні гамаші (гетри або бахіли), так само відомі як ліхтарики.
- Сідушка туристична(не обовязково)
- Кішки
- Налобний ліхтарик
- Індивідуальна аптечка
- Кружка, ложка, тарілка
- Термос (1 літр або більше)
- Гігієнічний набір (з гігієнічною помадою і сонцезахисним кремом !!!)
- Полотенце
- Герметичні пакети для документів і техніки
- Документи (+ їх копії і фото, завантажені в мережу)
- Техніка: телефон, фотоапарат, павербанк, зарядні пристрої та батарейки
- Куртка зимова трекінгова мембранна (НЕ гірськолижна!)
- Пуховик
- Штани чи комбінезони треккінгові мембранні
- Штани флісові
- Флісовий батник (2 шт – 200 і 100 або тепліше)
- Термобілизна (2 комплекти – для трекінгу і для сну, нормально вовняне)
- Футболка синтетична (2 шт.)
- Шкарпетки треккінгові: 2 пари + 1 пара теплих вовняних для сну
- Шапка тепла (що захищає вуха)
- Маска на обличчя / балаклава
- Лижна маска або сонцезахисні окуляри (забудете — в похід не візьмемо)
- Рукавички флісові та верхонки (рукавиці) захистом від вітру
- Рукавички мембранні для роботи зі спорядженням
- Флісовий шарф або утеплений баф на шию
- Шкіряні мембранні треккінгові черевики для зимових походів з міцною нековзкою амортизуючою підошвою (Vibram напр.). Не забудьте обробити їх водовідштовхувальними засобами перед походом. Якщо кішки з жорстким або напівтвердим кріпленням, у черевиків повинні бути відповідні ранти.
- Легке змінне взуття (кросівки або валянки, якщо не знаєте які – запитуйте менеджера).
Є питання? Телефонуйте / пишіть менеджеру, він допоможе!
Важливо! Після збору групи ми заїжджаємо на офіс клубу, де можна залишити непотрібні в поході речі.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!