Похід по Лапландії і Лофотенських островах

Запрошуємо в справжній піший похід в скандинавському Заполяр’ї. Ми піднімемося на найвищу гору Швеції — Кебнекайсе, пройдемо найцікавішу частину “Королівської стежки” Kungsleden та захопливий трекінг на Лофотенських островах (Норвегія), провівши кілька днів посеред кришталевих озер, прекрасних фіордів і диких пляжів. Поплаваємо на катері по Північному Льодовитому океану і політаємо над гірськими масивами на вертольоті. Ця подорож від першої до останньої миті насичена подіями і новими враженнями. Всім любителям півночі – наполегливо рекомендуємо! 😉


Традиційно перший день в наших походах присвячений збору групи і знайомством зі столицею країни. Зараз це Стокгольм, столиця Швеції. Місцем зустрічі нашої команди стане один з хостелів, розміщений в самому центрі міста. Після прибуття всіх учасників прогуляємося по Стокгольму та близько знайомимося зі Швецією та між собою.


Відлітаємо до Лапландії. Сьогодні нас чекають неймовірні пригоди! Місце прибуття – Кіруна, найпівнічніше місто Швеції, тривалість переїзду – півтори години. У Кіруні пересідаємо на автобус до Ніккалуокта (Nikkaluokta). З вікон автобуса нам відкриються казкові ландшафти дикої Лапландії, дорогу раз у раз буде перебігати північний олень.
Після прибуття нас вже чекає вертоліт. Закидаємо речі, влаштовується зручніше і вбираємо в себе неймовірні скандинавські пейзажі… Нам відкриється велична панорама масиву Кебнекайсе. Вертоліт доставить нас прямо до гірської станції шведського туристичного товариства, де ми розіб’ємо свій табір. З досвіду туристів, цей переліт — одне з найяскравіших моментів подорожі. Лишень всім потім хочеться ще 🙂
Відстань пішки – 250 м. Відстань на вертольоті – 19 км




Ми залишаємо наші речі і намети внизу і йдемо на штурм гори Кебнекайсе (2111 м). І хоча абсолютна висота Кебнекайсе невелика, її відносна висота викликає повагу. Нам належить набрати близько 1600 метрів, щоб потрапити на вершину. І це не буде легко. Ми використовуємо західний маршрут – він не вимагає альпіністського спорядження і веде через сусідню вершину Vierramvare. Увечері, зовсім втомлені, повернемося до наших наметів, які ми поставили біля гірської станції.
Пройдемо: 20 км, перепад висот: 1600 м


Згортаємо наш табір і йдемо далі з рюкзаками за плечима. Рухаємося на захід до «Королівської стежки» і до обіду на неї виходимо. Королівська стежка (Kungsleden) – один з найбільш популярних піших маршрутів в Швеції довжиною близько 450 км, що проходить уздовж кордону з Норвегією. Йдемо вгору долиною річки Tjäktjajåkka в пошуках місця для наших наметів в районі притулку Singi. Там і розіб”ємо наш табір.
Дистанція: 19 км


Рельєф на стежках в Лапландії дуже плавний, а день за полярним колом в той час, коли ми вирушаємо в похід, триває майже 24 години. Це дає нам унікальну можливість долати чималі відстані засвітла. Цілком ймовірно, що Ви не скористаєтеся налобним ліхтариком за весь похід. Увечері прийдемо до притулку Sälka перед перевалом Tjäkta, в його околицях зупинимося на нічліг.
Кілометраж: 15 км, набір висоти: 100 м


У першій половині дня ми піднімемося на Tjäkta (1120 м) – ключовий перевал в нашому переході до міста Абіско. Продовжуємо насолоджуватися чудово облаштованою стежкою шведської туристичної організації (Svenska Turistföreningen STF). Для ночівлі розгорнемо наш наметовий табір на березі озера Alesjaure. Тут знаходиться кілька притулків, магазинчик і лазня! Відновлюємо сили після тривалого переходу.
Пройдемо: 20 км, перепад висоти: 150 м


Долаємо ланцюг озер: Alesjaure, Radujaure, Miesakjaure, які плавно перетікають одне в одне. По дорозі будемо проходити саамське село, де побачимо традиційні чуми. Наша сьогоднішня мета – прийти до національного парку Абіско і зупиниться на нічліг недалеко від озера Abiskojaure.
Кілометраж 22 км, спуск 120 м


Прокидаємося удосвіта, швидко збираємо речі і проходимо фінішну частину нашого маршруту в Лапландії. В середині дня прийдемо в містечко Абіско, де сядемо на поїзд, що йде в норвезьке місто Нарвік. Сьогодні ми покидаємо Швецію і вирушаємо до Лофотенських островів. Ночувати будемо в кемпінгу прямо на березі фьорда.
Відстань: 14 км


Добираємося до нашої заповітної мети – Лофотенських островів. Їдемо автобусом декілька годин мальовничою дорогою. Вона веде берегами фіордів і запаморочливими мостами між крихітними островами. Ми перетнемо сьогодні майже весь Лофотенський архіпелаг і продовжимо похід біля мостів Fredvang kryss на острові Moskenesøya. Ніч проведемо в кемпінгу на березі Північного Льодовитого океану.


На Лофотенських островах нас чекає насичений графік. З самого ранку йдемо в напрямку пляжу Kvalvika, по дорозі відвідуючи озеро Forsvatnet. Ми затиснуті на вузькій гірській смузі між океаном і фіордом (Selfjorden). Намети поставимо в затишному кемпінгу.
Пройдемо більше 17 км


Йдемо на південь, долаючи невисокі перевали і милуючись невеликими гірськими озерами, пообідаємо на березі мальовничого о. Fageravatnet. З новими силами штурмуємо перевал висотою 412 м, звідки починається довгий, але шалено панорамний спуск до океану… Наша мета — величезний відокремлений дикий пляж, де ми зустрінемо приголомшливий захід сонця з видом на фіорди та острови.


Просыпаемся ранним утром, переходим через невысокий перевал и приходим в поселок Kjerkfiorden. Здесь садимся на катер, который доставит нас по фьорду к поселку Vindstad, откуда мы продолжим наш треккинг к изюминке всего похода – озерам Krokvatnet. Целые мириады озер раскинулись на высоких скалах лофотенських гор. Рельеф здесь умопомрачительно красив и кажется декорациями к фантастическому фильму об иных мирах. Поднимемся на гору Hermannsdalstinden (1029 м), где почувствуем на себе дыхание севера. Поздно вечером мы придем в поселок Moskenes, где переночуем в кемпинге.
Дистанция – 16 км



Прощаємося з Лофотенськими островами і пливемо на поромі в містечко Буде, що знаходиться в континентальній Норвегії. Час в дорозі – 3 години 15 хвилин. Увечері відлітаємо додому.



- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- консультації менеджера;
- використання котлів і газове обладнання;
- рекреаційні збори;
- організація логістики по маршруту;
- пам’ятні сувеніри клубу;
- сертифікат про проходження маршруту;
- дисконтна картка зі знижками на походи та спорядження;
- аптечка.
- проживання в хостелі і кемпінгах;
- ресторани і сувеніри;
- переліт на вертольоті (близько 100 євро);
- проїзд в транспорті.
Головною статтею додаткових витрат є переліт зі Стокгольма за полярне коло до початку маршруту, переліт на вертольоті, автобуси і катери для пересування між Лапландією та Лофотенами. Більшу частину цих трансферів ми придбаємо заздалегідь через інтернет (Ви отримаєте від нас детальну інструкцію про те, як і де купити квитки). Також будуть витрати на розміщення в кемпінгах та хостелах.
Загальна сума додаткових витрат складе близько 560 євро.

- Передоплата для цього туру становить 90 євро.
- Оплатити решту суми Ви зможете при зустрічі з інструктором в євро або перелічити нам на банківську карту перед вильотом.
- Мінімальний розмір групи – 5 учасників.
- це справжній похід, все речі несемо на собі в рюкзаках (вага 12-16 кг);
- готуємо їжу на газових пальниках;
- всі беруть активну участь в житті табору (ставлять намети, допомагають готувати, миють посуд);
- ночуємо в наметах (крім випадків, коли біля кемпінгу є притулок — хто схоче, може заночувати в ньому).
Вранці, в обід і ввечері ми будемо готувати гарячу їжу і чай, на переходах буде перекус бутербродами і калорійною смакотою (халва, сухофрукти, горіхи, шоколад). Готуємо на газовому пальнику (багать не буде).
Зверніть увагу: оскільки Норвегія та Швеція – дорогі країни, а ми хочемо зробити цю подорож для Вас якомога бюджетнішою, ми будемо купувати всі продукти у себе вдома. Ми відправимо учасникам невеликі пакуночки з субліматами, котрі потрібно буде привести з собою.
- Покращена розкладка: ТРИ рази в день – гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Полегшені рюкзаки: продукти на 1,5-2 кг легші, аніж звичайне похідне харчування.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу – їх ми використовуємо на трекінг… і не поспішаємо на переходах.
- Досвідчені інструктори і найкращі ціни! + Знижки, подарунки та сертифікат.
Для участі в цьому поході потрібно мати біометричний закордонний паспорт або шенгенську візу. Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру. Її можна придбати безпосередньо у нас.

>> Список необхідних речей та спорядження
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичне страхування і відправте його скан або фото координатору до походу.
