Новорічний треккінг ❄ До базового Аннапурни
Хочете відчути міць Гімалаїв і впритул підійти до прекрасної вершини-вбивці? Адже Аннапурна вважається найнебезпечнішою вершиною світу. Її горда вдача повністю компенсується красою. Ці місця повні особливої харизми та справжньої гімалайської вічності… Трек до базового табору Аннапурни – один із наймальовничіших туристичних маршрутів, широко відомий у світі завдяки шикарним видам і помірній складності. Щоб пройти його, не потрібно мати альпіністські навички, досить нормальної фізичної підготовки.
Ми перетнемо всі кліматичні пояси Гімалаїв від тропічних джунглів і рододендронових лісів до льодовиків, зустрінемо приголомшливі світанки на висоті пташиного польоту, побачимо побут непальців в селах, де навіть не чули про інтернет. Нас чекають цікаві екскурсії на початку і в кінці шляху: човнові прогулянки по озеру Фева, гарячі джерела Джину і три головних міста країни – Катманду, Патан і Покхара.
Запрошуємо з нами в похід до базового табору Аннапурни. Ця подорож — ідеальний варіант для знайомства з Високими горами, а насичений маршрут наповнить незабутніми враженнями. Приєднуйтесь!
🇳🇵 Непал ВІДКРИТИЙ для туристів – гайда з нами!
💙💛 Сходи в до базового табору Аннапурни разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Зустрічаємося з інструктором в аеропорту і вирушаємо відпочивати в наш готель. Дивовижна і своєрідна столиця спочатку викличе шок від кількості людей, машин, велосипедів. Здається, ніби ми занурюємося в повний хаос. Потрібно трохи часу, щоб адаптуватися і побачити справжню красу і самобутність цього величезного міста. Зупинимося на нічліг в районі Тамель – туристичному центрі міста, з хостелами, сувенірними крамницями, турагентствами і магазинами зі спорядженням для трекінгу і сходжень. Увечері відправимося на екскурсію по Катманду.
На нас чекає довга і досить екстремальна передислокація вглиб Непалу. Дороги цієї гірської країни часто в’ються серпантинами по складному рельєфу. З вікна ми побачимо, як живуть непальці в селищах та малих містах. Побіжно подивимося Покхару, близьке знайомство з якою ще попереду.
З Наяпула стартують найголовніші маршрути заповідника Аннапурна. Тут почнемо наш трек і ми. Реєструємо TIMS- і перміти і вирушаємо в дорогу. Перші кроки вже вражають: кам’яні сходи ведуть в царство справжніх тропіків, над головами змикаються джунглі, пахнуть квіти і щебечуть чудові птахи. Ліс повний життя і фарб, а навколо селищ розкинулися яскраві рисові плантації. Ось в такому чудовому антуражі приходимо в Уллері, де селимося в мальовничій лождії та відпочиваємо після довгої дороги.
Продовжуємо набирати висоту. Наш трек до базового табору Аннапурни проходить через найбільший в світі рододендроновий ліс. Рододендрон тут не чагарниковий, як в Карпатах, а досягає розмірів справжніх дерев. Коли вони цвітуть, видовище воістину чудове: ніби на схили опустилися хмари всіх відтінків рожевого і бузкового… Приходимо в невелике селище Горепані (2860 м). Звідси відкривається вид на Дгаулахірі (8167 м) і Нілгірі Південну (6839 м).
Ми будемо на місці ще до обіду. Якщо залишаться сили і бажання, можна прогулятися на оглядовий майданчик над селищем і помилуватися грою призахідного сонця на гранях восьмитисячників. Завтра нас чекає світанок на цьому ж місці, але хіба буває занадто багато краси?!
Прокидаємося о 4 ранку і, взявши налобні ліхтарики, починаємо нічне сходження на Пун-Хілл (Poon Hill). Підйом на висоту 3200 метрів займе 30-40 хвилин. Тут, на вершині Пун-Хілл, ми зустрінемо приголомшливий світанок. Він запам’ятається нам на все життя: гірські хребти Аннапурни і Дгаулахірі в перших променях сонця, а в глибоких гірських долинах все ще панує оксамитовий морок … Повертаємося в лодж, снідаємо і продовжуємо трек до базового табору Аннапурни.
Мощена стежка знову веде через густі зарості деревовидних рододендронів та затишні непальські поселення, що потопають в екзотичній рослинності. Йдемо уздовж річок і терас на схилах гір, де непальці традиційно вирощують рис. Увечері приходимо в селище Тадапані (2630 м). З нього відкривається прекрасний вид гори Мачапучаре (6998 м), по-непальски “Риб’ячий хвіст“. На світанку гострі кути Мачапучаре, Аннапурни і Хінчулі палають вогненною квіткою під першими променями сонця. Видовище справді чудове! І не треба нікуди йти – все видно прямо з веранди ♥. Вибираємо найбільш панорамну лоджію і розслабляємося після треку :).
Відмінний початок дня забезпечено: чашка кави, схід сонця над найкрасивішими вершинами планети… Але трек до базового табору Аннапурни триває – нині він перетинає глибоку ущелину. Стежка, що веде вниз, дуже крута. На щастя, підйом більш пологий;). В Чомронгу обов’язково попаримся в термальних джерелах, які швидко приведуть нас в норму і підзарядять енергією. Завтра вона нам стане в нагоді;).
Ось і прийшов час випробувати себе на міцність — буде найважчий перехід у всьому треку до базового табору Аннапурни. Спускаємося до річки Чомронг-Кхола. Вниз ведуть круті сходи, яких налічується 2114 штуки! Будь-який спортзал сховається :). Але ми ж в Гімалаях, де все так просто не буває. Переходимо річку через міст і знову набираємо висоту. Наша мета – лодж в селі Дованг, вечеря і тепла постіль.
Сьогодні йдемо вздовж річки Моді-Кхола, що бере початок з Південного льодовика Аннапурни. Незабаром вийдемо до печери Хункі – це невеликий скельний навіс, де, за легендами, жив святий відлюдник. На нічліг зупиняємося в BMC – базовому таборі Мачапучаре (Machapuchare Bace Camp). Нас обступають круті схили гір, доводиться задирати голову, щоб побачити небо. Увечері традиційно прогуляємося на один з ближніх відрогів Мачапучаре і помилуємося мореною її льодовика.
(ABC, Annapurna Base Camp, 4130 м)
Весь цей час, поступово набираючи висоту, ми проходили акліматизаційну підготовку, необхідну для сходження. Адже висота ABC вселяє повагу.
Щоб насолодитися красою Аннапурни, виходимо раніше. Відчувається легкий морозець – гарненько утеплимося. Речі залишаємо в лоджі, підемо до базового табору Аннапурни радіально і без рюкзаків. Підйом в АВС плавний, без крутих наборів висоти. Наш маршрут пролягає між вершинами Аннапурни і кожна з них – прекрасна. Намагаємося зберегти в пам’яті приголомшливий вид грізного восьмитисячника, милуємося льодовиками і слухаємо далекий гуркіт лавин і каменепадів. Ми досягли кінцевої мети треку. Обідаємо і починаємо спуск до табору Мачапучаре. Попереду чекає заслужений відпочинок і екскурсії!
Скидаємо висоту і спостерігаємо, як природа навколо наповнюється життям.
Спуск нескладний, йдемо в селище Джину Данді (1780 м). В 20 хвилинах ходьби від селища в долині річки Моді-Кхола є гарячі термальні джерела. Тут облаштовано три басейни. У нижньому за течією температура води досягає 40 градусів! Поринути в ці “ванни” після крижаного високогір’я і денного переходу буде приємно. На цій переможній ноті активна частина треку до базового табору Аннапурни закінчується.
Спускаємося через села, в яких зовсім не відчувається вплив цивілізації і туризму. До вечора доберемося до древнього міста Покхара і розмістимося в готелі.
Далі вирушаємо на захопливу прогулянку по озеру Пхева. З яскравих човнів чи катамаранів насолоджуємося мальовничим видом на Великий Гімалайський Хребет, вершини Дхаулагірі, Аннапурна, Манаслу.
На пагорбі знаходиться Ступа миру – буддійський храм, де ми зустрінемо чудовий захід сонця над панорамою міста й Гімалаїв.
Переїзд в столицю займе декілька годин через складний рельєф місцевості. Заселяємося в готель, відпочиваємо. Увечері йдемо на місцевий ринок. Адже Катманду – рай для любителів сувенірів. Будьте уважні: якщо Ви вирішили зробити дорогу покупку, обов’язково порівняйте ціни / якість на подібні речі в декількох місцях.
Вранці вирушаємо на південь – в Патан (Лалітпур), де нас чекає історична екскурсія. Друге за чисельністю населення місто в країні утворює конгломерат зі столицею. Офіційно прийнята назва, Лалітпур, означає “місто краси”. І з цим важко посперечатися. В Патані зосереджена неймовірна кількість визначних пам’яток. Ми відвідаємо Королівську площу (Дурбар), де розташовані Королівський палац, пагоди і храми. Далі вирушимо в великий храмовий комплекс індуїзму – Пашупатинатх. Звідси вже недалеко до буддійської ступи Боднатх (Боудданатх, Боддінат) і однойменного храмового комплексу.
Сьогодні трек до базового табору Аннапурни закінчується. Не гаємо час до вильоту і вирушаємо вивчати пам’ятки столиці. Відвідаємо Сваямбунатх, або Мавпячий Храм – буддійський храмовий центр з однією з найдавніших у світі ступ. Сваямбунатх лежить на околиці, до того ж на пагорбі, і звідси відкриваються незабутні краєвиди на Гімалаї і долину Катманду. В останній раз поглянемо на гори, які ще недавно підкорювали. У центрі міста в палаці Кумарі Гхар зможемо побачити живе індуїстське божество – Кумарі (Кумарі Деві).
Подорож до Непалу підійшла до кінця і нас чекають літаки додому. Буде трохи сумно, але яскраві спогади, сильні враження і прекрасні фото стануть гідною розрадою далеко від цих чудових гір. А може, ми ще зустрінемося на гімалайських стежках? 🙂
- зустріч в аеропорті;
- проживання в лоджах по маршруту;
- послуги професійного україномовного висотного інструктора від нашого клубу;
- групова аптечка;
- турнікет для ЗСУ;
- все перміти і картка ТIMS;
- проживання в Катманду і Покхарі;
- підбір авіаквитків;
- трансфери.
- допомога в підготовці до поїздки.
- Картка клубу Pohіd V Gory зі знижками на походи та спорядження.
- непальська віза;
- платні пам’ятки і екскурсії;
- харчування, від 25$ на добу;
- чайові гідам і портерам.
- Харчування – 25-30$ в день (від 350$)
- Портер – від 100$ + чайові (за бажанням). Можна взяти 1 портера на 2-3 туристів.
- Екскурсійна програма за бажанням – 50$
- Віза – 30$
Загальна сума додаткових витрат ~ 530$. Добре би прихопити побільше грошей на ресторани, кафе, сувеніри рідним і друзям. Якщо у Вас не вистачає чогось зі спорядження, можна докупити прямо на треку – воно тут дуже дешеве.
А тепер підрахуємо повну вартість вашої подорожі в Непал:
- Оплата туру – 950$
- Додаткові витрати – 530$
- Авіаквиток в Катманду – від 1000$
Отже, загальний бюджет трекінгу до базового табору Аннапурни — 2480$.
- Наш маршрут продуманий до дрібниць і включає буквально все найцікавіше, що можна знайти в цих місцях (і навіть більше :). При цьому ми турбуємося про вашу зручність і безпеку. Судіть самі:
- Ми зустрічаємо Вас в аеропорту і допомагаємо оформити візу (як і інші документи, звичайно). Поселяємо тільки в особисто перевірених комфортабельних готелях Катманду і Покхари.
- Вибираємо лоджії, з яких відкриваються наймальовничіші панорами Гімалаїв. Будемо насолоджуватися найкращими видами за чашкою чаю або кави прямо з терас. Уявляєте, які тут заходи сонця й світанку?
- Ми не женемо наших туристів шаленим темпом, завжди чекаємо відстаючих і взагалі не поспішаємо – цей трек для всіх, і спланований відповідно. Крім того, у нас буде портер, який суттєво полегшить рюкзаки!
- На базовий табір Аннапурни ми виділили цілий день – Ви зможете сповна насолодитися грандіозними видами, заради яких вирушили в цей похід.
Найкрутіші світанки: на оглядовому майданчику Пун-Хіл і в Татопані, а, при бажанні групи, ще й в ABC.
Заходи сонця: зі Ступи Миру над Покхара і на Пун-Хіл.
- Покатаємося на човнах по озеру Фева, поніжимся в цілющих термальних джерелах Джину Данда, побуваємо в священній печері Хункі.
- Відвідаємо не тільки столицю Непалу з головними визначними пам’ятками (Храм Мавп, або Сваямбуднатх, ступа Боднатх, Пашупатинатх, Кумарі Гхар), але і оглянемо долину Катманду. Тут налічується понад 130 пам’яток історії, архітектури та релігії, а вся долина входить до спадщини людства ЮНЕСКО. Тут знайдеться на що подивитися :).
- Передплата для цього туру становить 100$.
- Оплатити решту сими Ви зможете при зустрічі з інструктором (в долларах) або перелічити нам на банківську карту/рахунок перед вильотом.
- Максимальна знижка по клубній карті – 15%.
У столиці ми будемо жити в готелі в туристичному районі Тамель. Він обладнаний гарною кухнею, номери чисті і затишні, є інтернет.
Під час трекінгу ночуватимемо в лоджах. Це – щось середнє між готелем і гірським притулком. У лоджах є загальні туалети і столові кімнати. Нас розселять в 2-3-місних номерах. Проживання в лоджах входить у вартість програми. Душ – за додаткову плату.
Снідати і вечеряти ми будемо в лоджах. Тут пропонують широкий вибір різноманітних страв, часто адаптованих під смаки туристів. Є м’ясні та вегетаріанські варіанти меню, готують смачно і ситно. На харчування в залежності від апетиту і особистих переваг йде 25-30$ на добу.
У Непалі суворо забороняється пити воду з-під крана або з джерел!!! – це може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому купуємо пляшкову або кип’ятимо. На висоті потрібно дуже багато пити, тому будьте готові до покупки чаю в лоджах на треку.
Для походу до підніжжя Аннапурни необхідна віза. Її видають безпосередньо в аеропорту Трибхуван по прильоту. Вона оформляється в електронних терміналах або у працівників аеропорту за кілька хвилин. Вартість візи – 30$. Для цього потрібен лише паспорт з чистою сторінкою. Фотографій або інших документів не вимагається. Детальніше, про візу читайте за посиланням.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.
Новий Рік — чудова пора для здійснення мрій! Подаруй собі незабутню пригоду — зустрічай Новий Рік у Гімалаях у компанії однодумців. Не зволікай, подавай заявку вже зараз!
На Новий рік в Гімалаях випадає багато снігу. У Катманду +16…+24, а в базовому Аннапурни температура може падати до -15С вночі. Хоча ми не будемо проводити багато часу нагорі, але до вибору спорядження і речей треба поставитися серйозно.
Частина маршруту прокладена в джунглях, але при цьому ми будемо підніматися на висоту 5000. А це вже льодовики, сильні вітри і «холодні» ночівлі. Тому екіпірування повинне бути багатофункціональним, щоб Ви могли себе комфортно почувати в настільки різноманітних умовах і при різких перепадах температур.
- Пухова куртка
- Мембранна штормова куртка
- Штани з щільної тканини, що захищає від вітру, або мембранні.
- Футболки / треккингові сорочки (2 штуки).
- Флиска щільністю 200 або 300.
- Термобілизна – обов’язково верх і низ.
- Шкарпетки треккінгові – 3 тонкі ходові + 1 теплі для сну.
- Шапка, флісова підійде.
- Дві пари рукавичок: флісові і теплі з віндблоком.
- Якщо Ви теплолюбні – додатково візьміть флісові штани.
- Трекінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією голеностопа. Кросівки не підійдуть.
- Змінне взуття для бівуака.
- Айсери (льодоступи, або міські кішки) – купуємо в Катманду (15$).
Важливо: якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером.
- Рюкзак (вистачить і 50 літрів, якщо Ви візьмете професійну снарягу з цього списку)
- Спальник (комфорт -5 …- 10). Можна купити разом з кішками.
- Треккінгові палиці. В Непал ми радимо їх брати всім без винятку.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Помада гігієнічна.
- Індивідуальна аптечка.
- Зволожуючий крем.
- Гігієнічний набір.
- Туалетний папір.
- Рушник з мікрофібри.
- Термос (1 л).
- Документи, страховка і їх копії з собою і в онлайні.
- Герметичний пакет для документів і техніки.
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
- За бажанням візьміть фотоапарат, щоб показати друзям красу цих гір!)
Не беріть зайві речі. Хоча в Непалі можна найняти портера, який понесе вантаж замість Вас, бере портер обмежену вагу речей. Якщо рюкзаки легкі, виходить найняти портера на 2 або навіть 3 чоловік і значно заощадити.