Похід по Трансільванії | В гості до Дракули!
Запрошуємо в подорож по горах, містах і замках Румунії. Ця країна відома багатою історією, чудовими краєвидами та чарівністю затишних природних куточків. У нашому поході Ви пройдете три гірські масиви, підніметеся на найвищу гору Румунії – Молдовяну (2544 м), відвідаєте Пелеш, Брашов і, звичайно ж, побуваєте в Замку Дракули ;). Побачите приголомшливе шосе Трансфегераш, заглянете в екстремальні прірви, заночуєте біля неймовірних скель і доторкнетеся до справжніх едельвейсів.
Не знаєте, де провести відпустку? Сміливо вибирайте Румунію – доступно, близько і шалено красиво. Приєднуйтесь!
Старт нашого походу – в Бухаресті. Інструктор буде чекати групу в хостелі. Знайомимося, розподіляємо громадський вантаж і на орендованому транспорті виїжджаємо в сторону гірського масиву Фагараш. Сьогоднішня мета – льодовикове озеро Балеа (2030 м). До озера ми поїдемо трасою Трансфегераш (Трансфегерашское шосе) – однією з найкрасивіших високогірних доріг світу, з крутими мальовничими схилами і серпантином, що з’єднує румунські області Валахію і Трансільванію. Найвища точка шосе – 2034 н. ур. м.! По дорозі відвідаємо водосховище Видрар.
Зовсім пізно доберемося до притулку на березі озера. Поставимо поруч з ним намети і заночуємо.
До озера Капра на висоті 2494 м піднімемося крутим схилом. Перед н
До озера Капра на висоті 2494 м піднімемося крутим схилом. Перед нами постане мальовничий вид на серпантин траси Трансфегераш і на дзеркальну гладь озера Балеа. Якщо буде сонячна і суха погода, то пройдемо по гребеню головної гряди з кількома ділянками віаферрата. На нічліг станемо біля невеликого озера Podul Giurgiului. В іншому випадку траверсом пройдемо до озера Подраг, де можна поставити намети або переночувати в притулку.
Приблизний шлях – 9 км.
Продовжуємо траверсувати круті схили піків пірамідальної форми, що нагадують акулячі зуби.
До обіду вийдемо на головний хребет і піднімемося до найвищої точки Південних Карпат і Румунії – вершини Молдовяну (Vârful Moldoveanu, 2544 м). Її схили вкриті хвойними лісами, а – вище альпійські луки. Минаємо озеро Valea Rea (або Erstic) і ночуємо біля витоку гірської річки.
Трек: 17 км, безліч перепадів висот, в сумі наберемо 1200 м і, приблизно, стільки ж скинемо.
Йдемо до озера Урлеа – одного з найбільших за площею на нашому хребті. Внизу видніється рефудж, що нагадує половинку футбольного м’яча. Спуск приведе нас на перевал Зарней (Zarnei – 1923 м). Тут є невеликий притулок, в ньому і заночуємо.
Трек 10 км.
Проходимо через останні відроги Головної гряди – Леоту (2312 м) і Лудісору (2302 м). Сьогодні ми покидаємо високогір’я Фагараша і спускаємося до лісових просторів, де нас чекає перший вечір біля вогнища.
Кілометраж: 10 км, постійні незначні перепади висоти.
Цілий день ми будемо долати перемичку між горами Фагараш і Пятра Краулуй. Наш шлях пройде через лісисті гори і полонини, побачимо і велике водосховище Печінегу (Pecineagu). Увечері прийдемо на полонину і поставимо табір.
В цілому пройдемо 18 км по перемичці.
Піднімаємося на Пьятра Краулуй — неповторний хребет в велетенському Національному парку, що з’єднує між собою два льодовики. Чорний гірський схил з білими сніговими шапками щороку приваблює тисячі туристів. Тут ми нарешті побачимо найвищий гірський ланцюг Південних Карпат – Фагараш, нашу мету. Йдемо уздовж хребта траверсом по схилах Пятра. Крутизна схилу — це робота льоду, який руйнує навіть камінь. Через вплив льоду скельний виступ хребта з кожним роком стає все вужчим.
Скелі і карстові мости створюють приголомшливі картини. Спускаємося до полонини Ла Табла і зупиняємося на нічліг.
↑↓ 600 м, перехід: 11 км.
Звертаємо табір в урочищі Ла Табла і спускаємося в каньйон Зарнестілор – вузьку карстову ущелину з численними гротами. Місця, які ми проходимо – заповідник з унікальним мікрокліматом. Пройдемо через селище Магура, на нічліг зупинимося в Брані — в тому самому місті, де розташований замок Дракули. Якщо з’явиться бажання прийняти гарячий душ і поспати на м’якому ліжку, поселимось в готель.
Подолаємо 23 км і скинемо 600 м.
До обіду досліджуємо містечко Бран. Саме в цих краях колись правив Влад Цепеш, котрий нібито послужив прототипом персонажу в романі Брема Стокера “Граф Дракула” та надихнув на створення багатьох фільмів про вампірів. Після відвідин замку піднімаємося по стежці через казковий карпатський ліс до полонини Гаура.
Кілометраж: 10 км. ↑750 м
Сьогодні нас чекають насичені фізичні навантаження. Спочатку піднімаємося на гірський масив Бучеджи, що являє собою швидше плато, ніж хребет. Здається, ніби ми опинилися в Криму;). Потім крутою ущелиною піднімемося на найвищу точку цих гір – Ому (2505 м), з химерними скелями на вершині і гірським притулком для туристів – “кабаною”. Тут можна підкріпитися і піти вздовж усього гірського хребта в напрямку Синаї. Намети поставимо на плато, а коли стемніє, підемо милуватися долиною з містами і селами, що світяться внизу.
Пройдемо 18 км, ↑1800 м, ↓~300 м.
Ось і закінчилася активна, фізично виснажлива частина походу. Вранці спускаємося в старовинне курортне містечко Синая. У ньому відвідаємо резиденцію румунського короля, Пелеш — один з найбагатших замків світу. Скористаємося транспортом і відправимося в місто Брашов, пронизаний атмосферою середньовіччя і загадковості. Поселяємося в готель, залишаємо рюкзаки і вирушаємо на вечірню прогулянку старовинними вуличками та насолоджуємося красою цього міста. Під кінець відсвяткуємо вдале закінчення треку та поділимося враженнями за чарочкою *кави* в ресторанчику 😉
На цьому наш похід в горах Румунії закінчено. З Брашова добираємося до Бухареста. Далі роз’їжджаємося по домівках. У пам’яті залишаться химерні сплетіння спогадів про зелені Карпати, потужні альпійські скелі і навіть казка кримських гір.
- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- консультації менеджера;
- використання котлів і газове обладнання;
- аптечка;
- дисконтна карта зі знижками на спорядження і походи;
- пам’ятні сувеніри про подорож;
- сертифікат про проходження маршруту.
- готелі в містах;
- вхід в замок Дракули;
- трансфери по Румунії;
- туристичне страхування.
Ці гроші потрібні для переїздів на громадському транспорті, проживання в хостелах Бухареста і Брашова, оплати вхідних квитків. Пам’ятайте, що віза і дорога до Румунії не входять у вартість туру.
Інструктор буде чекати всіх учасників в одному з готелів Бухареста. Ви повинні прибути в готель до 15:00 першого дня програми походу. Після збору групи – виїзд на маршрут на орендованому транспорті.
- Сучасне харчування, котре на 2-2.5кг легше аніж звичні продуктові розкладки.
- Економія часу – готуємо на інтегрованих системах, зберігаємо до 1,5 години щодня… і не спішимо на маршруті!
- Обмежена кількість туристів на 1 гіда: маневреність та мобільність в поході.
- Найкраща ціна (перевірте!), знижки по клубній карті (до 25%), за звіт (до 10%), на спорядження (до 15%) + туристичні подарунки та сертифікати.
- це маршрут не для новачків
- всі ночі спимо в наметах (крім Брашова і Бухареста);
- це справжній похід, всі речі і спорядження несемо на собі в рюкзаках;
- готуємо на вогнищі та на пальниках;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети);
- інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи.
Для в”їзду до Румунії достатньо біометричного паспорта. Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхуання і скинути його копію або фото координатору походу. Її можна придбати безпосередньо у нас.
>> Спорядження та одяг в похід по Карпатах
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.