Похід по Лазистанському хребту | Сходження на Качкар
Думаєте, Туреччина не може здивувати? Що тут немає місця дикій природі та пригодам? Тоді ви просто не знаєте про Качкар! 🙂
У нашому поході Ви підніметеся на Качкар (3937м) – найвищу вершину Лазистанского хребта. Суворі гори, круті скелі, блакитні озера, відсутність маршрутів і слідів цивілізації взагалі – ось ЯКОЮ буває Туреччина! Тут по кілька днів не зустрінеш людину, а три будиночки в горах вважаються селом. Стежок немає, так що без досвідченого інструктора не рекомендуємо)) Місцеві – народ добрий, автентичний, гостинний. Якщо Ви хочете відволіктися від повсякденного життя, випробувати свої сили і відпочити на Чорному морі – цей похід для Вас.
Туреччина зараз гостинно приймає туристів, не вимагаючи ніяких тестів. Самоізоляція після повернення в Україну НЕ ПОТРІБНА! Це чи не єдина можливість побувати в крутому поході за кордоном цього літа – записуйтеся 🙂
*Всі фотографії з наших походів, Ви дійсно це побачите. Ми водимо групи на Качкар вже четвертий рік і гарантуємо, що похід пройде ідеально. Не ризикуйте відпусткою – йдіть з перевіреним турклубом;)
Інструктор зустрічає групу в Трабзоні. Їдемо в Ардашен, звідки таксі везе нас в гори. Проїжджаємо фортецю Zilkale і село Kaleköy, але надовго зупинятися не будемо. Річ у тім, що навіть на висоті 1800м дуже жарко, тому йти складно. Наше завдання – піднятися сьогодні якомога вище, щоб не затримуватися в задушливій долині на ніч. Та й нормальних місць під бівак там немає. Таксі привозить нас на висоту 2200м. Комплектуємо рюкзаки і починаємо похід – піднімаємося на перший наш перевал Кале (2900м). Переходимо Кале і стаємо табором біля прекрасного озера Mikovit, яке стане першим в низці живописних «гірських очей» Лазистанского хребта. Можна буде викупатися, відпочити і помилуватися першокласною панорамою.
Треккінг: 5 км. ↑ 600м; ↓ 150м.
Наша сьогоднішня мета — перевал Hodacur Geciti (3165 м). Йдемо вгору за течією річки Kuluk. Піднімаємося на перевал, де вперше побачимо перлину Лазистанського хребта — вершину Качкара. Якщо дозволить погода, обідаємо прямо на перевалі, а далі спускаємося до гірського озера Doner Golu, де поставимо свій табір і влаштуємося на нічліг. Обов’язково скупаємося в кришталевих водах і помилуємося грою барв призахіднього сонця на цьому суворому і прекрасному високогір’ї.
Треккінг: 12 км. ↑ 700м; ↓ 400м.
Спускаємося в долину річки Davali, звідки починається стежка на перевал між вершиною Soganli Dag і Качкара. По дорозі побачимо невелике колоритне поселення пастухів — кілька будиночків тут вважаються повноцінним селом! Далі стежка починає губитися, немає ні людей, ні маркування… не віриться, що ми в Туреччині, яка звично асоціюється з туризмом. Після перевалу (висота 3400м н.р.м.) зупинимося на обід біля мальовничого озерця, хоча до місця ночівлі всього хвилин 40. Сьогоднішній перехід «щадний», сили знадобляться на сходженні :).
Ще трохи йдемо до великого Деніз Лейк. Тут, на висоті 3350 метрів, поставимо наші намети. Радіально прогуляємося куди-небудь вище, щоб уникнути симптомів гірської хвороби. Лягаємо спати дуже рано – завтра буде складний треккінг.
Відстань: 14 км. ↑ 3900м; ↓ 630м.
Виходимо о 6:00, а якщо погода буде нестабільною — ще раніше. Відчуємо себе справжніми альпіністами: з ліхтариками, голова паморочиться від висоти… Шлях до вершини неблизький, потрібно додатково подолати один перевал, але йдемо радіально, залишивши речі в таборі. Ландшафт складний: круті схили, курумник, можливі снігові ділянки. Місцями доведеться пересуватися за допомогою рук.
Підйом займе 6-7 годин. Після глушині Лазистанського хребта тут незвично багато людей — Качкар дуже знакова гора і місцеві турагенства організовують сходження. До речі, більшість туристів приїжджає з Європи і Америки. Якщо пощастить з видимістю, з вершини побачимо море, Арарат і навіть Ельбрус! Чудові краєвиди, від яких захоплює дух, компенсують сили, витрачені на складний підйом. Фотографуємо гірські пейзажі і починаємо спуск. Відвідаємо красиві скелі, названі Шайтановими, а далі — в табір, відпочивати і святкувати успіх.
Швидкий перехід: 8 км. ↑ ↓ 600м.
Скидаємо висоту — спускаємося в село Olgunlar (2100 м). Приємна плавна стежка приводить нас до кафешки і магазину з солодощами якраз до обіду;). Відпочиваємо в альтанці і дегустуємо шедеври місцевої кухні. Відпочивши, продовжуємо наш похід горами Туреччини. Піднімаємося до місця ночівлі (потрібно набрати ще 600м) і розбиваємо табір.
Швидкий перехід: 15 км. ↑ 200м; ↓ 1250м.
Сьогоднішня мета, вона ж і остання в нашому поході — перевал Naletleme (3220 м). Після підйому ми пройдемо повз мальовниче гірське озеро Караденіз (Karadeniz Golu), де пообідаємо і наостанок викупаємося / пофотографуруємося.
Спускаємося в гірське село, звідки спробуємо зловити попутку до курортного містечка Айдер. Зупиняємося на ніч в кемпінгу, де можна буде підзарядити телефон і поспілкуватися з туристами з усього світу.
Трек: 14 км. ↑ ↓ 1000м.
Вранці їдемо до річки Фартіна, де сідаємо на рафти. Сплавляємося по мальовничій ущелині, долаємо кілька бурхливих порогів, зупиняємося біля скель, з яких можна стрибати в річку. З рафтингу нам видадуть красиві фотографії і відео. Після 5 км щастя вилазимо на берег, обсихати і повертаємося в Айдер обідати. Влаштовуємо набіг на сувенірні лавки, а ввечері відвідаємо термальні басейни і розслабимося після походу.
На жаль, прийшов час прощатися з горами Лазистану. До обіду будемо вже в Трабзоні, де погуляємо по набережній, посидимо в ресторанчиках, скуштуємо пряні турецькі страви, вип’ємо освіжаючий айран. Поласуємо кавунами (якраз сезон!) і солодкими фруктами – інструктор знає, де знайти найкращі;). Ночуємо в хостелі.
Наш похід підійшов до кінця. Їдемо в аеропорт і вирушаємо по домівках, відпочилі і бадьорі, повні енергії, ідей та тепла нової дружби. Ті, у кого виліт після обіду або завтра, встигають піти на ринок або з’їздити на пляж (в самому місті спуск до моря майже неприступний, але всього в декількох десятках кілометрів є відмінні пляжі).
- триразове харчування на маршруті;;
- послуги інструктора;
- громадське спорядження;
- допомога в підготовці до походу;
- аптечка;
- дисконтна картка клубу зі знижками на снарягу в топових магазинах.
- переїзди по маршруту;
- харчування в кафе і ресторанах;
- термальні джерела і рафтинг (за бажанням).
- Обов’язкові додаткові витрати: 65€ (переїзди, термальні басейни, кафе в містах … і навіть на сувеніри залишиться))
- Рафтинг – 20-25€ (за особистим бажанням туриста)
Також потрібно купити авіаквитки.
Можна приєднатися до групи в Андаршені. У ці міста з Трабзона ходять рейсові автобуси кожні 30 хв. Відправляються вони з центрального автовокзалу Трабзона.
- Покращена розкладка: ТРИЧІ на день – гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Полегшені рюкзаки: продукти на 2-2,5 кг легше звичайного похідного харчування.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу – їх ми використовуємо на Треккінг … і не поспішаємо на переходах.
-
Досвідчені інструктори і найкращі ціни + Подарунки, знижки на походи і спорядження.
- всі ночі крім останньої спимо в наметах;
- готуємо на газовому пальнику, рідше на багатті,
- Всі учасники чергують під час походу (допомагають по табору, збирають дрова, ставлять намети);
- інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди і стану групи;
- всі речі несемо на собі в рюкзаках;
- кожен додатково несе 2-3 кг громадського вантажу.
Одяг
- Головний убір — кепка / баф / панама, тепла шапка
- Рукавички
- Куртка мембранна
- Фліска
- Легка пухова жилетка
- Легка треккінгова (тобто синтетична) сорочка з довгими рукавами
- Термобілизна
- Футболка — 2-3 штуки
- Легкі штани для переходів
- Шорти
- Купальник/плавки
- Шкарпетки — 4-5 пар
- Дощовик
- Взуття
- Треккінгові черевики
- Сандалі
Особисте спорядження
- Намет
- Рюкзак 65-80 літрів з рейнкавером (дощовик для рюкзака)
- Туристичний килимок
- Спальний мішок з температурою комфорту 0°С
- Сідушка туристична (“підсрачник”)
- Кружка, ложка, миска, ніж
- Треккінгові палиці — рекомендуємо
- Окуляри від сонця
- Сонцезахисний крем
- Налобний ліхтарик
- Особиста аптечка
- Гігієнічна помада
- Предмети гігієни: мило, шампунь, зубна паста, туалетний папір
- Полотенце
- Фотоапарат
- Мобільник
- Зарядні пристрої до них або запасні акумулятори
- Гроші і документи, заховані в герметичний пакет
- Пляшка для води
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження – зв’яжіться з з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!