NEW! ⭐ Румунські Мармароси | Експрес сходження на Фаркеу
Ми всі дуже сумуємо за Мармаросами – безперечно, найкрасивішим гірським масивом в Українських Карпатах. Зараз, через повномасштабне вторгнення русні, прикордонні гірські райони закриті для відвідування. Проте для тих, хто може перетнути державний кордон, є можливість знову повернутися в ці загадкові і прекрасні гори – на цей раз зі сторони Румунії. Запрошуємо вас здійснити підйом на найвищу вершину Мармароських гір – Фаркеу (1961 м). Саме ту гору, яку так добре видно з нашого Попа-Івана Мармароського.
Цей похід розрахований на літній та зимовий період. Взимку, ми ночуємо в одній з колиб, на високогірї Мармароських гір. Оскільки місця там не багато, то кількість учасників дуже обмежена – всього 3 туристів та гід. Тож поспішайте подати заявку, місця дуже швидко закінчуються.
Зустрінемося в Солотвино, а тим, кому зручніше, можна приїхати до Івано-Франківська або Ворохти, і ми підберемо вас по дорозі. Перетинаємо кордон і потрапляємо до румунського міста Сігету-Мармаціє. Коротенька прогулянка по центру міста, до гімназії ім. Шевченка. Тут проживає багато етнічних українців, тож почути українську на вулицях Сігету – звичне діло.
Переїжджаємо в румунську Гуцульщину – Мармароські гори по цю сторону кордону населяють гуцули, які зберегли свою ідентичність незважаючи на понад 100 літню ізоляцію від України.
Маршрут А (Зимовий)
Розпочинаємо наше сходження із околиць села Repedea, або Кривий – як його називають місцеві гуцули. Будемо підніматися старою грунтовою дорогою через мальовничий, засипаний снігом буковий ліс, минаючи численні груні (сінокосні галявини). На шляху нам трапиться невеличка річка, яку доведеться перейти по колоді. Якщо пощастить – побачимо оленів. Їх тут багато. Далі почнеться смуга смерекових лісів, а здолавши її вийдемо на полонину, де стоїть наша колиба. Місця в ній не багато, однак тепла пічка і мальовничий вид з вікна роблять це місце особливо затишним. Підйом займе у нас орієнтовно 3 години.
👣 6 км, ↑ 730 м.
Маршрут Б (Літній)
Наш похід розпочнеться в далекому селі Луги (Luhei). Стежка одразу покидає затишне гуцульське поселення і стрімко тікає в буковий ліс. Вже буде темніти, коли ми дійдемо до полонини, де влітку стоять чабани і пасуть овець. Заночуємо в колибі або в наметі неподалік
👣 4 км, ↑ 400 м.
Маршрут А (Зимовий)
Сьогодні дуже насичений день. Прокидаємося під потріскування дров у пічці. Готуємо ранкову каву, снідаємо і виходимо. Сходження буде не простим. Плавно набираємо висоту по засніженим полонинам до озера Віндерел. Озеро взимку замерзає та повністю вкривається снігом, тож саме водяне дзеркало водойми ми не побачимо. Від озера піднімаємося на вершину Фаркеу (1961 м) і тим самим шляхом повертаємось назад до колиби.
👣 13 км, ↑↓ 714 м.
Маршрут Б (Літній)
Зустрічаємо новий день ще до сходу сонця. Готуємо сніданок із сублімованої їжі і збираємо речі. Виходимо з зони лісу і потрапляємо на безкраї полонини. Доречі, площа високогірних пасовищ Феркау і Міхайлека майже дорівнює площі високогір’я всього Чорногірського хребта! Піднявшись на основний хребет ми побачимо нашу рідну Говерлу, Петрос та Піп-Іван з зовсім іншої сторони. Український кордон буде від нас всього в кількох кілометрах.
Після сходження на Міхайлек (1916 м) спускаємося до озера Віндерел і далі починаємо сходження на Фаркеу (1961 м) – найвищу вершину Мармароських гір. Панорами які відкриваються звідси просто неймовірні. Побачимо наші Мармароси, Роднянькі Альпи, Чивчинські гори тощо. Робимо завітні фото і поспішаємо вниз, бо дорога назад до табору ще дуже довга.
👣 14 км, ↑↓ 900 м.
Маршрут А (Зимовий)
Засніженими схилами, через ліс, швидко спускаємося до нашого авто, що чекає в долині річки Repedea.
👣 6 км, ↓ 730 м.
Маршрут Б (Літній)
Спускаємось в Луги до машини. Всього один гірський перевал на горі Роге, і 15 км відділяє ці місця від українських Шибеного та Дземброні. Будемо сподіватися, що після нашої перемоги проект по створенню дороги між цими населеними пунктами все ж буде реалізовано, і ці ізольовані Румунські Мармароси стануть значно ближчими і доступнішими.
👣 4 км, ↓ 400 м.
Їдемо назад в Сігет, щоб перетнути кордон і встигнути до потяга на Київ. Ну а хто бажає продовжити відпочинок може вирушити в Берегове або Мукачево, або з гідом відправитись на Прикарпаття.
- триразове харчування в горах;
- трансфер Солотвино – Luhei – Солотвино;
- послуги інструктора клубу Pohid V Gory;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- туристичне страхування;
- прокат спорядження;
- ресторан в Сігеті.
Ціна зимою:
- максимально 3 учасників – 6500₴;
Ціна літом:
- 2-3 учасникии – 6500₴;
- 4-7 учасників – 5900₴;
- Максимальний розмір групи 7 туристів.
- інструктор зустріне вас в Солотвино на ж/д вокзалі, і далі на авто повезе в гори Румунії;
- з Києва до Солотвино щодня їздить потяг 013К;
- також можна підсісти в наше авто в Івано-Франківську, Яремчі, Татарові, Рахові;
- кордон з Румунією пересікаємо в Солотвино на авто, черги тут мінімальні;
- взимку ночуємо в колибах;
- літом ночівлі в наметах;
- готуємо їжу на газових пальниках;
- речі несемо на собі – це класичний похід.
- інструктор має право змінити маршрут з урахуванням метеоумов, стану групи чи інших причин, які вважатиме важливими.
В’їзд для громадян України – за біометричним закордонним паспортом.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
- Рюкзак
- Намет (тільки влітку)
- Спальний мішок
- Каремат (туристичний коврик)
- Трекінгові палиці
- Трекінгові черевики
- Легка зміна взуття, напрвклад кросівки
- Мембранна куртка
- Штани
- Термобілизна
- Фліс
- Легкий пуховик
- Білизна та шкарпетки
- Сонцезахист
- Шапка
- Рукавиці
- Засоби особистої гігієни
- Тарілка + ложка + кружка + ніж
- Налобний ліхтарик
- Особиста аптечка
- Пляшка для води
- Документи
- Телефон та павербанк
Для зимових походів на Фаркеу, потрібно окрім всього, що перелічено в літньому списку, також взяти:
- Бахіли
- Кішки
- Теплий пуховик
- Лижна маска
- Балаклава
- Термос
- Додаткова пара рукавиць