Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Похід на травневі 🌱 Карпатський Памір | Чорногора-Чивчини
Інструктор клубу PVG
макс 12 особи.
98 км
9 днів

Похід на травневі 🌱 Карпатський Памір | Чорногора-Чивчини

3600₴
6.1
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
9 днів

В цьому поході на травневі свята ми вирушимо на самісінький край цивілізації в місця настільки дикі і віддалені, що людей тижнями годі й побачити. Навколо нас будуть тільки незаймані ліси, альпійські луки і, звичайно ж, гори. Ми обстежимо військову базу «Памір», побачимо її приголомшливі радіопрозорі куполи і навіть останню вцілілу радарну установку. Піднімемося на одні з найкрасивіших вершин України: Чивчин, Стіг, Смотрич і Піп Іван Чорногірський, всю дорогу нас чекають панорамні види Мармароського масиву, Гринявських гір, Чорногори та румунських Карпат, а під кінець побачимо ще й Горгани. Ми познайомимося з гуцулами в їх колибах, поїмо бринзи, вурди та погріємося біля ватри. Цей похід до «Паміру» буде дуже насиченим і цікавим, різноманітність рельєфу і кліматичних поясів не дозволить нудьгувати ні хвилини. Вирушайте з нами в Карпати на травневі, адже маршрут швидко набирає популярності, і через рік-другий його завалять натовпи туристів.

Швидка заявка
Координатор
Сергій Воскобойник
Координатор по Карпатам та Туреччині
Залишились питання?
+380982304935
Графік роботи
Привіт. На звязку з 9 до 18 Пн-Пт. Сб,Нд - дежурний режим). 🙂🥾⛰
Нитка походу в Карпати на травневі
Маршрут
Івано-Франківськ
с. Шипіт
радарна станція Памір
полонина Гнатася
плато Команова
сходження на гору Чивчин
пол. Роге
г. Стіг
обсерваторія на Попі-Івані Чорногорському
г. Смотрич
с. Дземброня
Івано-Франківськ
День 1. Івано-Франківськ - Шипіт

Група збирається на ж \ д вокзалі в Івано-Франківську. Сідаємо в мікроавтобус і їдемо на офіс клубу, де можна залишити непотрібні в горах речі, взяти прокатне спорядження та перепакувати рюкзаки. Далі відправляємося в «кінець географії» українських Карпат – селище Шипіт в Чернівецькій області. Це прикордонний пункт, за ним уже Румунія. Їхати доведеться досить довго, але через годинку почнуться гори і стане веселіше. Остання ділянка шляху буде своєрідним атракціоном, адже грунтовки тут в досить жалюгідному стані і часто прокладені над крутими берегами річок, а водії абсолютно безстрашні. Увечері будемо на місці, трішки відійдемо від селища і розіб’ємо табір в ялиновому лісі.

🚌 6 годин; 👣 треккінг: 2 км

День 2. Карпатський «Памір»

Сьогодні – перший ходовий день нашого походу в Карпатах. Стежка веде уздовж річки і неухильно піднімається на хребет Томнатикул.

Головна вершина хребта – Томнатикул, або Томнатик (1565м), і саме на ній знаходиться радарна станція «Памір». Ще років 30 тому «Памір» був суперсекретним військовим об’єктом і відвідати його було неможливо, але з розпадом СРСР станцію закинули. Від «Паміру» залишилися білі радіопрозорі захисні укриття, які мають форму куполів і виглядають дуже вражаюче. Всередині одного з куполів збереглася радіолокаційна антена «П-14 Лена», яка свого часу вважалася дивом радіотехніки і її розробники навіть отримали престижну премію Леніна. Навколо куполів карпатського «Паміру» розкидані комори, господарські будівлі та бомбосховище. Туристів дуже дивує наявність електрики на «Памірі», але все пояснюється просто: громада сусіднього селища Дихтинець виділяє гроші на охорону «Паміру» і біля нього постійно живуть кілька людей з місцевих, вони і відповідальні за генерування електроенергії. Вдосталь побродимо по «Паміру», зробимо багато фотографій, помилуємося видами румунських гір Родна і великою кількістю крокусів на вершині, спати будемо в одній з колиб на Томнатику.

👣 Треккінг: 15 км; ↑ набір висоти 650м.

День 3. Гнатася

Продовжуємо наш похід на травневі, спускаємося з Томнатикула в селище Сарата. З нього виходимо на рівну, доглянуту, але пустельну дорогу – прикордонну, по ній рухаємося уздовж кордону з Румунією в Чивчинські гори. Йти тут легко і добре, дорога відкрита і види красиві, немає крутих спусків і підйомів. Милуємося гірськими пейзажами, самотніми колибами і килимом з крокусів на полонинах. У лісі на схилі гори Гнатася впадемо на ніч.

👣 14 км; ↑↓ 770м

День 4. Плато Команова

Рухаємося в буферній зоні кордону двох держав до нашої мети – гори Чивчин. Вранці виходимо на високогірне плато гори Команова. Плато поросло важкопрохідною альпійкою і на ньому регулярно зустрічаються дивні кам’яні стовпи, так що йти буде дуже мальовничо. Нижче цього хребта збереглася гребля Балтагура, побудована ще в ХIX столітті, і, якщо у нас залишиться час і сили – підемо ввечері подивитися, як заготовляли раніше ліс у Карпатах.

👣 16 км + радіалка на Балтагуру.

День 5. Сходження на Чивчин

Нам належить підкорити загадкову самотню вершину Чивчина (1766м). Ця гора унікальна за багатьма параметрами: навколо неї немає жодної високої точки і нічого не заважає огляду, тому панорами Чорногори, Мармароша і Роднянських Альп звідси безцінні.

Геологічно Чивчин дуже цікавий і раніше геологи частенько заїжджали сюди на розкопки. Ми побачимо безліч різних мінералів на схилах: базальти, сланці, мармур, граніт… А під самою горою є величезна печера. Таких рельєфів і виходів молодих порід на поверхню ви не зустрінете більше ніде в Карпатах. А навколо немає жодного селища або ознак людини, вся ця краса буде належати тільки вам! Спустимося до підніжжя Чивчина і розіб’ємо табір в лісі.

👣 10 км; ↑ 660м, ↓ 500м

День 6. Полонина Роге

Продовжуємо наш похід в Карпати, йдемо вздовж кордону, милуємося краєвидами Чивчинських гір, крокусами і автентичними колибами гуцулів. Ночуємо на полонині Роги.

👣 14 км

День 7. Гора Стіг

Після обіду будемо біля гори Стіг, яку нам належить підкорити. Колись на вершині Стогу проходив кордон трьох держав: Польщі, Чехословаччини та Румунії, старий прикордонний стовп-триплекс все ще стоїть там і ми зможемо його побачити. Звідси добре проглядаються сусідні Міка-Маре і скеляста Ненеська, а Піп Іван Чорногірський виглядає просто велетнем і складно повірити, що вже завтра ми на нього заберемося. Спускаємося, залишаємо кордон Румунії і йдемо вглиб країни – до Чорногори. Впадемо на ночівлю на полонині під Попом. Місцеві гуцули тут дуже гостинні, розкажуть нам багато байок і зігріють біля багаття.

👣 12км

День 8. Піп-Іван Чорногірський

Піднімаємося на одну з найвідоміших вершин українських Карпат, Піп-Іван Чорногірський (місць. «Чорну гору») висотою 2020м. На ній стоїть стара закинута польська обсерваторія, в народі відома як «Білий слон». Надійна капітальне будівля здалеку нагадує середньовічну фортецю, з вершини відкриваються чудові краєвиди, навколо багато скель і кам’яних розсипів, обстановка жвава і взагалі дуже мальовничо і цікаво, тут панує своя атмосфера. З цього моменту наша ідилічна самотність закінчиться, адже ми ступили на один з найпопулярніших маршрутів. Вдосталь насолодившись цієї містичної горою карпатських мольфарів, спускаємося по хребту в урочище, де заночуємо з видом на Попа і Чорногорський хребет. Тутешня обстановка унікальна, відчувається простір і масштаб високих гір, а час втрачає значення.

👣 8 км; ↑ 800м, ↓ 400м

День 9. Дземброня

Йдемо до Смотрича, звідки наостанок поглянемо на Чорногірський хребет. Спускаємося в абсолютно особливе місце – урочище «Вухатий камінь». Передати словами красу цих величезних каменів, насипів і валунів на такій висоті не в силі жодна мова світу – це треба побачити хоча б раз в житті. Напевно, саме тут зароджувалися стародавні карпатські легенди про магію, Чугайстра і відунів, сила і енергія цього місця буквально пронизують повітря навколо. Вдосталь поблукавши по урочищу, спускаємося в село Дземброня, де нас вже чекає автобус в ІФ. На знайомому ж \ д вокзалі наш похід в Карпати на травневі свята закінчиться, але забути його не зможе жоден з нас.

Якщо дозволяє час, радимо залишитися ще на день в Івано-Франківську і подивитися це затишне історичне містечко, в центрі якого ви знайдете маленький Львів, маленьку Прагу і Відень. Прогуляйтеся вечірніми сквериками і обов’язково відвідайте кілька пабів, ресторанчиків і кафешок – вони тут буквально на кожному кроці і відкриті майже цілу добу. Франківськ взагалі не лягає спати і вам нудьгувати не дасть;)

👣 8 км; ↓ 1000м

Показати всі дні
Вартість
У вартість включено
  • триразове харчування в горах;
  • послуги інструктора і провідника;
  • використання котлів і газове обладнання;
  • туристична медична страховка;
  • реєстрація групи та оформлення всіх дозволів на перебування в прикордонній зоні;
  • рекреаційні збори;
  • фірмовий подарунок туристу;
  • сертифікат;
  • дисконтна клубна карта;
  • аптечка.
У вартість не включено
  • проїзд у транспорті, трансфери;

необов’язкові:

  • прокат спорядження;
  • баня/чани;
  • кафе, ресторани, сувеніри;
  • чайові гіду.
Оплата і додаткові витрати
  • Оплатити вартість туру ви зможете інструктору при зустрічі групи в Івано-Франківську або перерахувати на банківську карту / рахунок.
  • Підтвердженням місця в групі є скан квитка до Франківська або передоплата (20% від вартості туру).
  • Працюємо офіційно — Ваша відпустка максимально захищена!
  • Напишіть звіт про подорож і отримайте бонус: 330грн на наступний похід з нашим клубом!
Необов'язкові додаткові витрати:
  • Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 150грн).
  • По дорозі можна купити сувеніри (від 50грн) або карпатські настоянки у байкера (~ 180грн).
  • Після спуску з Чорногори може випасти можливість піти в лазню, заночувати в кемпі або гестхаусі. Візьміть 200-300грн про запас для цих цілей. Навіть якщо Ви не плануєте, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Івано-Франківськ, 10:00
Закінчення: Івано-Франківськ, після 17:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Подайте заявку прямо на цій сторіночці.
КВИТКИ
Купіть квитки до Франківська.
РЮКЗАК
Зберіть все зі списку необхідних речей.
В КАРПАТИ!
От і все. Залишилося лиш дочекатися дати походу. Є питання? Дзвоніть/пишіть нам - менеджер з радістю усе розкаже.
Харчування в поході

Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою — нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід — перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу та сир. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.

Погода на Чивчинах

Хоча ми здебільшого будемо йти на середніх висотах (~1000-1500м н.р.м), проте травневі в Карпатах – пора непередбачуваної погоди. Потрібно приготуватися до ясного сонця, дощу і навіть снігу.

Що ще потрібно знати
  • Всі ночі спимо в наметах;
  • Всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети);
  • Інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди і стану групи.
Важливі переваги, які пропонуємо тільки ми
  • Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
  • Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на треккінг… і не поспішаємо на переходах.
  • Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність і зручні трансфери.
  • Інструктори, для яких Карпати — рідні гори. Вони знають гуцулів, все стежки, колиби, джерела уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
  • Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську і залишити непотрібні в поході речі на офісі 🙂
  • Страховка включена у вартість.
Інформація про документи

Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, що цього не зробили.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Одяг
  • Штормовка / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
  • Водозахисні треккінгові штани – мембранні або софтшел.
  • Штани-трансформери для денних переходів (такі, що перетворюються в шорти).
  • Термобілизна (верх і низ): активна для треккінгу і шерстяна або утеплена для сну.
  • Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
  • Флісові штани для бівака.
  • Пуховка.
  • Футболка (2-3 штуки, більше не потрібно).
  • Дощовик або пончо.
  • Захисні рукавички з віндблоком, флісові рукавички.
  • Тепла шапка, що захищає вуха (напр. флісова, в холодні весни балаклава)
  • Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
  • Шкарпетки (4-5 пар / 1 теплі для сну).
  • Спідня білизна.
Взуття
  • Взуття для денних переходів (треккінгові черевики з міцною рифленою підошвою, товстими стінками і обрезинкою). Обробіть черевики водовідштовзувальними засобами перед походом.
  • Бахіли (гамаші, туристичні “ліхтарики”).
  • Легке запасне взуття для табору та переїздів (“дутики”, пухові чуні+резинові шльопанці, кросівки).
Спорядження
  • Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
  • Спальний мішок з температурою комфорту 0…+5C.
  • Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
  • Килимок (каремат).
  • Треккінгові палиці.
Особисті речі
  • Налобний ліхтарик.
  • Окуляри сонцезахисні (!).
  • Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
  • Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
  • Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
  • Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
  • Сидушка туристична.
  • Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
  • Поліетиленові пакети і водозахисні гермомішки для речей і техніки.
  • Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л), можна термос (якщо не ліньки нести:).
  • Документи у водонепроникному пакеті.
Наш прокат споряги в Карпатах
Найменування спорядження Ціна за 1 день 
Місце в наметі 30 грн
Рюкзак з рейнкавером 50 грн
Каремат (килимок) 20 грн
Спальний мішок 40 грн
Трекінгові палки 30 грн
Гамаші (“ліхтарики туристичні”)

*можуть знадобитися лише для демісезонних походів

30 грн

 

Забронювати тур
Фотогалерея
Останні відгуки
Facebook відгуки
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Сергій Воскобойник
Координатор по Карпатам та Туреччині
Залишились питання?
+380982304935
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

    Швидке замовлення
    Похід: Похід на травневі 🌱 Карпатський Памір | Чорногора-Чивчини
    Ім'я та прізвище
    Телефон
    Email
    Коментар
    Записатися
    Дякую!
    Вашу заявку успішно відправлено.
    Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
    Закрити
    Залишити відгук
    Ім'я та прізвище
    Email
    Похід
    Дата туру
    Посилання на соц. мережі
    Відгук.
    НАПРЯМКИ
    НАПРЯМКИ
    Види походів
    Види походів
    Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти