Легкий треккінг до базового табору Евересту
Цей трек дозволить Вам побачити неймовірну красу Гімалаїв, познайомитися з культурою Непалу і побувати в базовому таборі Евересту за одну відпустку. Маршрут заслужено входить до п’ятірки найкрасивіших на нашій планеті. Ми відвідаємо найбільш вражаючі його місця: Тенгбоче, Кумджунг, Лобуче і, звичайно ж, радіально піднімемося в святая святих альпінізму (5364 м). Концентровані враження і емоції допоможуть Вам забути проблеми і рутину повсякденного життя, зануритися в медитативний спокій небесних гір Непалу. *ВСІ фото – із наших походів. Ви справді ВСЕ ЦЕ побачите!
Для більш підготовлених туристів є складніший маршрут через озера Гокіо зі сходженням на Кала-Патхар (5550м) і перевал Чо Ла (5367м).
Непал ВІДКРИТИЙ для туристів – гайда з нами!
💙💛 Сходи в трекінг до базового табору Евересту разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Цей день присвячений збору учасників в аеропорту Трибхуван, оформленню віз і поселенню в готель. Столиця Непалу шумна, на вулицях панує справжній хаос. Розібратися самостійно тут складно – саме тому ми зустрічаємо своїх трекерів відразу по прильоту :). Готель наш знаходиться в туристичному районі міста — Тамелі. Тут є все: пам’ятки, ресторани, крамниці й магазини зі спорядженням. Увечері прогуляємося, докупимо відсутнє спорядження, посидимо в ресторані.
Висота над рівнем моря 1355 метрів.
Цей переліт стане першим незабутнім враженням для непосвячених :). З вікна відкриваються мальовничі пейзажі Гімалаїв, а посадкова смуга досить екстремальна. Спершу йдемо в село Пхакдінг (2827). Стежка піднімається через ліс, який виводить на берег дуже красивої річечки. Далі шлях буде пролягати біля підніжжя гори Кусум Кангра (6367) і повз хребет Гат (2550). Тут нас оточують прекрасні пам’ятні куточки дикої природи. Наступна наша мета — Монджой, ворота в нац. парку Сагарматха. Уздовж річки Дуд Косі туляться невеликі непальські села і красивий водоспад. Трек потопає в густих магнолієвих хащах і гаях із рододендронів. Також в цих краях водиться рідкісний мускусний олень. Серед цієї пишноти ми зупинимося на нічліг.
2835 м над рівнем моря. Трек 12 км. Спуск 250 м. Набір – 200 м.
Маленьке село Монджой межує з Національним парком Сагарматха і розташоване в мальовничому місці злиття двох річок. Піднімемося на крутий хребет, де нашому погляду вперше відкриється краса і велич Джомолунгми… Адже саме туди веде нас трекінг до базового табору Евересту. До обіду починаємо підйом в містечко Намче-Базар, розташований на висоті 3440 м над рівнем моря. Він лежить над крутою ущелиною річки Боті Косі, з обох боків оточений монументальними вершинами: Конгде-Рі (6187 м) і Тхамсерку (6623 м). Оглянемо пам’ятки, яких тут чимало, два музеї, пам”ятник Тенцину — шерпу, котрий разом з Хіларі підкорив Еверест. Вечеряємо і відпочиваємо.
3440 м н. р. м. Трек 7 км. Підйом 650 м.
Гуляємо околицями Намче-Базару. Проходимо акліматизацію, запасаємося необхідним для походу і приглядаємося до сувенірів ;). При бажанні можна відвідати монастир в селищі Кумджунг на висоті 3780м. А відомий він тим, що всередині знаходиться справжній скальп снігової людини. Для скептиків звідси відкривається шикарний вид на Ама-Даблам. По дорозі назад відвідаємо школу, засновником якої був Едмунд Хілларі, також музей Національного парку Сагарматха.
3440 м н. р. м. Трек 7 км. ↑ 340 м. ↓ 250 м.
Після гарного сніданку виходимо на маршрут. Милуємося прекрасними пейзажами і величними потужними скелями, вдихаючи на повні груди чисте гірське повітря. Піднімаємося до Тенгбоче (Тьянгбоче). Наш шлях буде пролягати через святині шерпів – гору Кхумбу до монастиря Тенгбоче. Якщо пощастить, побачимо незвичайну пуджа-службу. Араті пуджа в індуїзмі і буддизмі символізує поклоніння божеству і супроводжується врученням йому фруктів, пелюсток, вогню. Зупиняємося на вечерю і нічліг в місцевій лоджії.
3870 м н. р. м. Перехід 10 км. ↑ 340 м.
Продовжуємо свій трекінг до базового табору Евересту через зелені зарості рододендронів. Йдемо в поселення Пангбоче. Тут багато століть живуть монахи найдавнішого і найбільш високогірного монастиря Непалу — Кхумбу. Барвисту зелень пейзажу змінить бура земля і сірі камені. Шість годин шляху – і ми приходимо в Дінгбоче (4360 м). Тут насолодимося прекрасними видами вершин Ама-Даблам, Айленд Пік і Лхоцзе. Ночуємо в одній з лоджій.
Бівуак на 4360 м. Перехід 10 км. Підйом 490 м.
Сьогоднішній день присвятимо акліматизації. Неспішно проходячи повз буддійські ступи та вьюпоінти, ми вперше подолаємо позначку в 5000 і піднімемося на вершину Нанкартшанг (5073 м). Тут нам відкриється приголомшливий вид на одну з найкрасивіших гір регіону Кхумбу — Ама-Даблам, і на невелике льодовикове озеро біля його підніжжя. Намилувавшись краєвидом і зробивши фотографії, спускаємося вниз, гуляємо, відпочиваємо.
Відмітка в 5073 метри. Трек 6 км. ↑↓ 710 м.
Знову виходимо на маршрут — через долину Пхалунг Карпо на висоті 4340 метрів. Привал запланований на 4600 м н. р. м. в Дуглі. Тут стоять кілька сезонних хатин, поруч знаходиться прекрасне гірське озеро Чолатзе, що причаїлося серед суворих і величних скель, а навколо – захопливі панорами гір Тавагі, Ама-Даблам. Від краси цих місць буквально збивається дихання. Кульмінацією грандіозного видовища стане льодовик Кхумбу, який мільйони років сповзає з Джомолунгми. Піднімаємося на 4930 м в Лобуче, де падаємо на нічліг.
Ночівля на 4930 м. н. р. м. Трек 9 км. Піднімемося на 580 м.
Настав довгоочікуваний ранок. Прокидаємося удосвіта і йдемо в сторону села Горак-Шеп (5140). Залишивши речі в лоджії, продовжуємо шлях. На висоті 5365 м вже відчувається нестача кисню і низький тиск. Але воно на 100% того вартує, адже це місце є священним для багатьох альпіністів. Ось і БЛЕ… Мить втіленої мрії!
Запам’ятовуємо, захоплюємося, фотографуємо і спускаємося в Горак-Шеп.
5170 м н. р. м. Пройдемо 12 км. Наберемо 430 м. Спустимося на 200 м.
Сьогодні зійдемо на найвищу точку нашого походу – гору Кала-Патар (5643 м). Звідси ми зможемо побачити карколомні панорами вершин Ама-Даблам, Чолатзе, Кантега, Пуморі, Нупце і, звичайно ж, на гору Сагарматха, вона ж Джомолунгма. Мить величі, перемоги, гармонії…
Цілі досягнуті, але трекінг до ще не закінчився – час спускатися :). На висоті 4240м є одне вітряне містечко Феріче, головною фішкою якого є грандіозна кількість яків – місцевих биків. Тут ми і зупинимося на ніч.
Бівуак на 4240 м. Перехід 15 км. ↑ 480 м. ↓ 1400 м.
Потихеньку спускаємося все нижче в царство зелених рододендронів повз знайомого монастиря Тянгбоче. Ночуємо в Намче-Базарі.
Треккінг – 18 км. ↓ 1050 м. ↑ 150 м.
Тримаємо курс на південь. Милуємося прекрасною природою Гімалаїв, з якою так скоро доведеться прощатися. Зупиняємося в Луклі, де проведемо останню незабутню ніч в Небесних горах.
18 км. ↓ 610 м.
Рано вранці вилітаємо до столиці. Трішки сумно, але попереду — заслужений відпочинок. У столиці розслабляємося. Ми заслужили, адже трекінг до базового табору — справа неабияка. Оглядаємо перлини непальського зодчества, ступи, побудовані ще до нашої ери, долучаємося до шаленого ритму життя, екзотичних ритуалів, страв та звичаїв.
Відвідаємо відомі пам’ятні місця столиці. Перший в нашому списку – храм Пашупатинатх. Кожен справжній індуїст мріє померти саме тут. Оглянемо ще одну тибетську святиню – ступу Боднатх. Вона знаменита тим, що саме звідси Будда дивиться на всі сторони світу. А вінцем її служить 13-тиступінчастий шпиль. Число 13 – неспроста, воно символізує кількість рівнів, які потрібно подолати на шляху в Нірвану. Далі йдемо до храму Мавп – Сваямбунатха, який зобов’язаний своєю оригінальною назвою макакам з храмової гаю. Сваямбунатх знаходиться на вершині пагорба. Щоб до нього дійти, доведеться подолати 365 сходинок. Кожна з них означає один день року. У центрі храмової площі стоїть буддійська ступа, якій 2500 років! Це місто кипить життям і енергією: ринки, вулична їжа, різноманітні крамниці… знайдеться чим зайнятися;).
Треккінг до базового табору Евересту закінчений. Сьогодні ми розлітаємося по домівках, просочені атмосферою високих гір і буддійською гармонією зі світом. Але в одному можна бути впевненим: ця країна, ці вершини, ці люди залишать в наших серцях світлий і чистий слід. Така подорож — не забувається!
Охочі можуть поїхати з нами до королівського парку Читван. Тут Ви побачите інший бік природи Непалу – буйні джунглі, які кишать дикими тваринами. Як це не схоже на суворе високогір’я, де ми нещодавно були!
У Читвані ми покатаємося на слонах, поплаваємо на каное між крокодилів, відвідаємо слонову ферму, сфотографуємося з носорогами (їх тут мешкає понад 600!) і спробуємо вистежити тигра на стежках первозданного лісу.
Вартість туру ~ 150-170 $ і залежить від кількості туристів. У ціну включено все: переїзд, проживання, триразове харчування, екскурсія на слонах, каное та інші розваги в парку (крім джипінгу, який ми все одно не рекомендуємо).
- зустріч в аеропорту;
- проживання в лоджах по маршруту;
- всі трансфери по маршруту;
- послуги гірського інструктора від нашого клубу;
- робота місцевого гіда;
- всі перміти і картка ТIMS;
- оформлення запрошення в Непал;
- турнікет для ЗСУ;
- підбір авіаквитків;
- допомога в підготовці до поїздки;
- дисконтна карта клубу;
- клубні подарунки туристу;
- сертифікат;
- аптечка.
- авіапереліт в Луклу (360$);
- непальська віза 50$;
- харчування на маршруті: 25-30 $ в день;
- послуги індивідуального портера за бажанням (від 20$ в день, можна брати 1 портера на 2-3 туристів);
- проживання в Катманду;
- екскурсії.
- Їжа на маршруті – 25-30$ на добу (від 375$)
- Екскурсії в Катманду – 25$ (за бажанням)
- Готель в Катманду – 30$ за ніч (разом 60$)
- Внутрішній переліт – від 400$
- Портер – за бажанням учасників, 120$ + чайові
У столиці ми будемо жити в готелі в туристичному районі Тамель. Він обладнаний гарною кухнею, номери чисті і затишні, є інтернет.
Під час треккінгу ночуватимемо в лоджах. Це – щось середнє між готелем і гірським притулком. У лоджах є загальні туалети і столові кімнати. Нас розселять в 2-3-місних номерах. Проживання в лоджах входить у вартість програми. Душ – за додаткову плату.
Снідати і вечеряти ми будемо в лоджах. Тут пропонують широкий вибір різноманітних страв, часто адаптованих під смаки туристів. Є м’ясні та вегетаріанські варіанти меню, готують смачно і ситно. На харчування в залежності від апетиту і особистих переваг йде 30$ на добу.
У Непалі суворо забороняється пити воду з-під крана або з джерел – це може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому купуємо пляшкову або кип’ятимо. На переходи беремо з собою термоси з гарячим чаєм. Також потрібно бути готовим до покупки чаю в лоджах на треку.
Для в’їзду в країну потрібна віза. Її можна отримати безпосередньо в аеропорту Трибхуван після прильоту в Катманду. Вартість – 30$.
Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування та скинути його копію чи фото Вашому менеджеру.
- Пуховик.
- Вітровка чи мембранна куртка.
- Штани та шорти – добре підійдуть штани для треккінгу із щільної тканини, що захищає від вітру. Бажано, щоб у них відстібалися штанини, і вони перетворювалися на шорти.
- Шорти (якщо штани – не трансформери).
- Футболки / трекінгові сорочки (3 штуки, не більше).
- Фліска щільністю 200 або 300.
- Термобілизна – обов’язково верх і низ.
- Шкарпетки треккінгові — 3 + одна тепла для сну.
- Шапки на висоту.
- Панама від сонця.
- Теплі рукавички, бажано із віндблоком.
- Треккінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією гомілкостопа. Не кросівки.
- Треккінгові босоніжки.
- Айсери (кригоступи, або міські кішки) – про те, чи потрібні вони, Вам повідомить гід або менеджер ближче до дат Вашого походу.
- Рюкзак (50 літрів вистачить з головою, якщо Ви візьмете нормальне спорядження за цим списком)
- Спальник (комфорт +5 … 0). Можна купити прямо в Катманду.
- Треккінгові палиці.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Гігієнічна помада.
- Індивідуальна аптечка.
- Сонцезахисний крем.
- Гігієнічний набір.
- Туалетний папір.
- Рушник із мікрофібри.
- Термос (1л).
- Документи, страховка та їх копії з собою та в онлайні.
- Герметичний пакет для документів та телефону.
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
Можете прихопити фотоапарат, щоб увічнити красу Гімалаїв та показати її друзям!)Не беріть зайвих речей. Хоча в Непалі можна найняти портера, який понесе їх замість Вас, бере портер лише певну вагу вантажу. Якщо рюкзаки легкі, виходить найняти портера на 2 або навіть 3 особи, а це значна економія грошей.