Похід загадковими Гринявами 🎄 Новий рік в Карпатах
* Під замовлення від 7-ми учасників.
Зимові гори надзвичайні: переливаються на сонці снігові вершини, повітря свіже і прозоре, природа спить, чекаючи літа… Навколо витає запах новорічних свят. Ми пропонуємо Вам, енергійним та активним, разом з ними поринути в атмосферу зимових свят на Гуцульщині. Зарядіться енергією гір, відпочиньте від рутини та проведіть Новий рік НЕЗАБУТНЬО!
Похід на Гриняви підійде абсолютно усім: новачкам, компаніям друзів, навіть дітям. Тут немає крутих підйомів чи екстремальної дороги. На Вас чекають ночівлі в колибах та двохсотрічній ґражді, зустріч з неймовірно цікавими гуцульськими традиціями.
Зустріч групи відбудеться на франківському залізничному вокзалі. Ми познайомимося, вирішимо організаційні питання, а далі трансфер нас зактне в село Шибене. Звідти розпочнемо похід по Гринявах. Опісля прибуття невеликий екстрим – перехід по підвісному мосту через Чорний Черемош. Піднімаємось на полонину Ватонарка. Будемо йти дорогою, побудованою ще за часів Першої світової війни. День завершиться на схилах Луковиці, де заночуємо в колибі.
Пройдемо 5 км; набір висоти 600 м.
Підйом відбудеться зранку, бо на нас чекає підкорення Луковиці. На полонині нас привітають Південні Гриняви, Мармароси й велична Чорногора. Далі ми спустимося й наш шлях пройде через Ватонарку до Баби Лудової (1590 м). На ночівлю залишимося в хатині лісників. Краєвиди з того місця також чудові: Піп-Іван вразить могутністю. До речі, на вершині цієї гори знаходиться обсерваторія. Тож не опустіть нагоди насолодитися панорамами Карпат.
Перехід 4,5 км; піднімемося на 200 м; спустимося на 250 м.
Цього дня запланований тривалий, проте сповнений враженнями, перехід. Спершу траверсуємо Лудову, прямуємо гребенем Гринявського хребта до селища Стовпні. Зараз там багато покинутих хат, але життя в селі триває. Особливим місцем тут є містичні Угорські скелі, кам’яні брили, розташовані у хвойному лісі. Мов готичні споруди, вони видніються здалека й манять до себе. Заночуємо на полонині Скупова.
Кілометраж: 12 км.
Як слід виспавшись, насолоджуємося свіжим повітрям і спокоєм ранкової природи (не забуваючи робити багато-багато красивих фото;) Ближче до обіду виходимо на маршрут, адже похід по Гринявах приготував ще багато цікавого. Милуємося чудовими видами Чорногори і казковими будиночками в долинах. Сьогодні заночуємо в 200-річній гражді. Гражда, древнє гуцульське господарство-фортеця, захищала житло і господарські будівлі від вторгнень, сильних вітрів і негоди. Такі комплекси із житла і господарських будівель раніше були розкидані по більшості полонин в цій частині Карпат. Тут час дійсно зупинився, похід по Гринявах подарує унікальний шанс не тільки дізнатися все про історію та звичаї цих місць, а й відчути атмосферу давнини, автентичності.
Пройдемо 6 км.
В останній день походу помилуємося сніговими краєвидами. також ми спустимося до мальовничого селища Замогора. Далі перейдемо у Верховину: звідти відправимося автобусом в Івано-Франківськ.
Сподіваємося, ми зарядили Вас святковим настроєм та познайомили з частинкою автентичної гуцульської культури. Приїжджайте в Карпати ще!
Кілометраж: 10 км; спустимося 700 м.
- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- туристична медична страховка;
- рекреаційні збори;
- проживання в горах;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд у транспорті. перевезення;
- прокат спорядження.
- Для участі у цьому новорічному поході необхідно перевести нам передоплату в розмірі 50% від вартості туру. Менеджер скаже, коли це потрібно зробити, так що варіант, що Ви переведете гроші, а похід не відбудеться, виключається.
- Додаткові витрати: 500-600 грн (трансфер в гори) + особисті трати (сувеніри, ресторани…)
- Напишіть розповідь про те, як Ви зустріли Новий рік в Карпатах, та отримати знижку в розмірі 10% від вартості походу!
Харчуванням протягом усього походу забезпечуємо ми – не варто турбуватися або брати щось із собою. Ми нагодуємо всіх. Вранці та ввечері передбачені гарячі страви та чаювання. Вечорами у нас у меню традиційно суп. На обід — перекус із бутербродів, шоколаду та сухофруктів. Вегетаріанцям теж не варто хвилюватися – будь ласка, попередьте нас заздалегідь про те, що ви не їсте, і ми складемо вам індивідуальне меню. На новорічну ніч буде особливе меню:)
У новорічну ніч ми з вами влаштуємо справжнє свято. Накриємо святковий стіл, нарядимо ялинку, відкриємо шампанське та отримаємо новорічні подарунки.
Всі ночі спимо в колибах. Це – дерев’яні будиночки, де влітку господарюють пастухи та мисливці. Взимку ж вони відкривають свої двері туристам. Тут є піч, буржуйка або місце для багаття. Не варто бояться холодів, в такому будинку досить тепло, навіть якщо на вулиці хуртовина. Спати будемо в спальниках, на туристичних килимках, які принесемо з собою (дивіться список необхідних речей).
- Ночуємо в колибах, палатки не беремо.
- готуємо на дровах та на інтегрованих газових системах;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова);
- !!! інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи. І його рішення в зимових горах НЕ обговорюється.
Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.
- Куртка мембранна штормова, що володіє хорошими вітро-і волого-захисними функціями. Гірськолижна куртка гірша, бо на підйомі в ній спекотно, а на привалі вона вже мокра.
- Пуховик.
- Штани мембранні для переходів (або лижні комбінезони, але вони гірші).
- Штани флісові.
- Флісовий светр (2 шт — товстіший і тонший, щільність 200 і 100).
- Термобілизна, верх і низ (2 комплекти: для ходьби синтетична, що відводить зайву вологу від тіла, та тепла вовняна/мериносова для сну).
- Футболка (1-2 шт.).
- Шкарпетки (2-3 пари трекінгових + 1 пара теплих для вечорів та сну).
- Шапка тепла, що захищає вуха, і утеплений флісовий баф на шию (якщо куртка не має надійного коміра).
- Рукавички — 2 пари: 1 флісові та 1 утеплені (типу гірськолижних).
- Маска на обличчя (балаклава) для захисту від вітру та морозу.
- Зимові туристичні черевики для денних переходів, мембранні або шкіряні, з міцною підошвою Vibram, що не ковзає (або хоча б шкіряні черевики, попередньо добре просочені спеціальними водовідштовхувальними спреями).
- Гамаші (гетри чи бахіли) для захисту від снігу.
- Легке змінне взуття для переїздів та вечорів, що забезпечує тепло та відпочинок ногам після переходів (наприклад, «дутіки» або інші легкі запасні черевики)
**Може бути додано в список залежно від стану снігового покриву
- Кішки або айсери (міські кішки)
- Снігоступи
- Рюкзак об’ємом 55-75 літрів.
- За бажанням — маленький рюкзак для радіалок.
- Намет зимовий або демісезонний.
- Спальний мішок (з температурою комфорту -15…-10С).
- Килимок (каримат), термарест / надувний / можна два іжевські.
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями.
- !!! Лижна маска або сонцезахисні окуляри обов’язково з UV-фільтром.
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка.
- Гігіенічний набір (туалетний папір, зубна щітка…).
- Сідушка туристична.
- Термос (1 літр чи більше).
- Ложка, кружка, миска, бажано ніж.
Найменування | Ціна за 1 день |
Місце в наметі (зимовий) | 40 грн |
Рюкзак з рейнкавером | 50 грн |
Каремат (килимок-іжевка) | 20 грн |
Спальний мішок (зимовий -12°С) | 60 грн |
Трекінгові палиці зі сніговими кільцями | 30 грн |
Гамаші (бахіли туристичні) | 30 грн |
Кішки (з антипідлипами) | 40 грн |