Похід на травневі 🌱 Карпатські Альпи | Мармароси та рафтинг
У захопливому травневому поході на Піп-Іван Мармароський Ви 100% втечете від сірості до-о-вгих зимових буднів. Йдемо з Вами в «Гуцульські Альпи», дивитися єдиний та неповторний льодовиковий цирк України. Величезні скельні виходи контрастують з острівцями снігу, а решта простору зайнята килимом крокусів. Звучить круто?) Мармарош – там Ви побуваєте немов у закордонних високих горах, але вдома і за наші гроші. Це особливий куточок Карпат, який підкорює природою: туристів тут менше, повітря чистіше, а небо зірковіше, адже на обрії не видно жодного міста. Сильну програму доповнять ночівлі на затишних полонинах, карпатська ватра та лазня і рафтинг на бурхливих порогах річки Тиса. А ще ми продегустуємо гуцульську кухню, закупимося сувенірами і розважимось в компанії таких же норовливих слідопитів-дослідників, з яких зазвичай складаються наші групи. Ну от чесно: у Мармароси закохуються ВСІ, хто там побував, бо Марма – the best!
Зустрічаємось на залізничному вокзалі Івано-Франківська, їдемо до офісу клубу, де проходять фінальні приготування до походу, а також можна взяти необхідне спорядження напрокат. Звідси вирушаємо в Карпати. У Рахові стартує сплав по Тисі, а на травневі просто не можна відмовлятися! Адже саме зараз багато води, повноводні пороги і взагалі класний час для рафтингу! Але взагалі це необов’язково, і хто не хоче рафтити, одразу їде в географічний центр Європи. Тут можна випити медовий квас та почекати інших. Інструктор зареєструє групу у прикордонників, адже ми зовсім поруч із Румунією, і після цього розпочнемо похід.
Беремо рюкзаки та йдемо вздовж бурхливої річки Білий Потік. Через велику кількість «мармурових кристалів» русло річки покрите блискучим піском. Увечері вийдемо на простору лісову галявину, де розведемо багаття і влаштуємося на нічліг.
🚌 4,5 години; 👣 треккінг: 6 км; ↑ набір висоти 500м, ⛺️ ночівля на 850м н.р.м.
Вранці, після сніданку, міняємо зону лісу на альпійське високогір’я, де ймовірно зустрінемо яскраві крокуси. Вийдемо на Лисичу полонину (1600 м), де залишимо свої рюкзаки і підемо в радіальне розминочне сходження на неймовірно гарну вершину – Барлебашка (1734 м). Звідси відкриваються краєвиди на Мармароси, Родну, Чорногору, Свидовець – майже на всі Карпати! А Піп-Іван Мармароський із Берлебашки взагалі шикарний.
Повертаємось на Лисичу розводити багаття, готувати вечерю, слухати байки про Карпати та милуватися заходом сонця над горами.
👣 10 км; ↑↓ 500м, ⛺️ 1200м.
До вершини гори Попа-Івана від табору трохи більше 2 км по прямій, але крутий підйом, так що навантаження Вам вистачить))). Піп-Іван прекрасний, особливо навесні, коли скелі та сніг сусідять зі свіжою зеленню. Це навіть не вершина, а величезний гребінь, що півколом обрамляє епічний льодовиковий цирк. З кожним поворотом стежки на вершину відкриваються нові види та обриви, і кожен крутіший за попередні. Друг, це найпрекрасніша гора України, і ти її побачиш! По хребту проходить кордон із Румунією, сфотографуємось у двох державах одночасно. Увечері спускаємось у наш табір на Лисичій полонині, якщо буде час/бажання, сходимо в лазню.
👣 10 км; ↑ 1150м; ⛺️ 1600м.
Спускаємось у село Костилівка чи Ділове, де прощаємось із горами. Їдемо до Івано-Франківська, дорогою дегустуємо карпатські настоянки на травах і закуповуємося сувенірами. У місті закинемо речі на вокзал і підемо знайомитись із стравами карпатської кухні. Ті, хто має пізній виїзд, встигають прогулятися центром Франківська та подивитися старовинну затишну архітектуру часів Речі Посполитої. На цьому наше травневе сходження закінчується, але спогади про нього грітимуть Вас багато років.
👣 12 км; ↓ 1250м, 🚌 4,5 часа.
- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора та провідника;
- використання котлів та газове обладнання;
- медичне страхування;
- реєстрація групи та оформлення дозволу на перебування на прикордонній території;
- рекреаційні збори;
- допомога у виборі квитків та спорядження;
- бронювання лазні/чанів, ресторанів, рафтингу;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна карта;
- групова аптечка.
- проїзд в транспорті.
Необовязкові:
- прокат спорядження;
- рафтинг на Тисі;
- лазня;
- кафе, ресторани, сувеніри;
- чайові гіду.
- Передоплата за цей тур – 250грн. Менеджер повідомить, коли її потрібно відправити, тому варіант, що Ви перевели нам гроші, а похід не відбувся, виключено. Сплатити решту вартості можна прямо на офісі клубу перед виїздом у гори (на карту або готівкою).
- Мінімальний розмір групи – 5 учасників.
- Працюємо офіційно – Ваша відпустка максимально захищена!
- Напишіть звіт про травневий похід на Поп-Іван Мармароський і отримайте бонус: 200грн на наступний похід з нашим клубом!
- Після походу ми традиційно вечеряємо у ресторані прикарпатської кухні (від 150 грн).
- Дорогою можна купити сувеніри (від 50 грн.) або карпатські настойки у байкера (~180 грн.).
Перед початком пішої частини маршруту можна взяти участь у рафтингу на річці Тиса. Ціна сплаву – 700грн. Швидше за все, на сплаві Вам знадобиться прокат гідрокостюмів та гідрошкарпеток (150грн). - Під Попом Мармарошським є можливість піти у лазню (якщо вона буде вільна), а якщо погода підкачає, то заночувати у комфортній колибі. Візьміть 300-400грн про запас для цих цілей. Навіть якщо ви не плануєте, погодні умови можуть внести корективи до маршруту.
Харчуванням забезпечуємо ми, тому вам не варто про це турбуватися або брати щось із собою – нагодуємо всіх. Вранці та ввечері передбачені гарячі страви та чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах та висотних ночівлях є фірмові сублімовані страви. На обід – перекус із бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби та ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися – просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо вам індивідуальне меню.
Карпатська погода відома своєю непередбачаваністю. Середня температура весною може коливатьсь від +8 до +20 градусів.
- Усі ночі спимо в наметах.
- Усі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети).
- Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди та стану групи.
- Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легші звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Економимо час: готування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на трекінг… і не поспішаємо на переходах.
- Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність та зручні трансфери.
- Інструктори, для яких Карпати – рідні гори. Вони знають гуцулів, всі стежки, колиби, джерела вздовж і впоперек, тому точно проведуть вас так, як треба.
- Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську та залишити непотрібні у поході речі на офісі:)
- Страховка включена у вартість.
Для оформлення групового медичного страхування скиньте менеджеру свої паспортні дані щонайменше за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.
- Щільна мембранна куртка / вітрівка.
- Легка пухівка або пуховий жилет.
- Флісові штани.
- Штани для трекінгу повинні бути мембранними або із щільної тканини.
- Термобілизна – 2 комплекти: активна для трекінгу та вовняна для сну (або легкі кофта та штани для бівака та сну)
- 2 пари рукавичок: з віндблоком та флісові.
- Флісовий светр, що зберігає тепло і швидко сохне.
- Футболка (1-2 штуки на 3 дні, більше не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі рукавички (віндблок).
- Тепла шапка, можна флісову.
- Бафф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (3 пари + теплі для сну).
- Спідня білизна.
- Взуття для денних переходів – трекінгові черевики з потужною підошвою та гумкою, без сіточки.
- Запасне взуття для табору (кросівки, черевики-дутики).
- Гамаші (бахіли, або “туристичні ліхтарики”).
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу – рейнкавером.
- Спальний мішок із температурою комфорту 0…-5oC.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношаровий китайський та важкий рибальський намет не підходить!).
- Килимок (каремат).
- Треккінгові палиці.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором усіх необхідних Вам ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кухоль, ложка (або гібрид ложки з вилкою – ловилки), ніж.
- Сидушка туристична.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів та фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермішки для речей та техніки.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2л)
- Документи у водонепроникному пакеті.