Класичний похід 🏆 Карпатські Альпи | Піп-Іван Мармароський
Для тих, кому набридла рутина і хочеться втекти подалі від людей. Хто жадає бачити тільки гори, перевали і круті обриви, ходити по схилах, вистелених яскравим червневим килимом рододендрона, слухати шум вітру і засинати під магічне світло Чумацького Шляху… Саме для Вас ми створили цей похід!
Мармарошский масив – первозданний і унікальний куточок Карпат. Скелясті вершини і класичні льодовикові цирки здобули йому славу «Гуцульських Альп». Тільки людей тут трохи менше і сходження куди доступніші :). Ми піднімемося на найвищу точку Мармаросів – Піп-Іван (1938 м), прогуляємося на Берлебашку і Петросул, заночуємо на високогірних полонинах, насолоджуючись чарівними панорамами Чорногори і Роднянських Альп в Румунії, зустрінемо заходи сонця та світанки на альпійському високогір’ї, сфоткаємося на коврі з Червоної Рути 🌸, під зав’язку наїмося чорниці і побачимо карпатський зорепад… бувалі туристи цінують красу Мармаросів нарівні з відомим Фегерашем (а деякі навіть більше :). Гарантуємо – ці вихідні запам’ятаються назавжди. Приєднуйтесь!
Зустрічаємося на ж / д вокзалі Івано-Франківська, завантажуємося в трансфер і їдемо на офіс клубу. Тут можна залишити непотрібні речі, взяти на прокат спорядження, випити чай-каву, упакувати рюкзак під наглядом гіда і просто познайомитися з командою Походу 😃. Звідси виїздимо далеко в гори: через Яремче та Яблуницький перевал, де розглянемо красуню-Близницю і гід розповість її легенду про двох сестер і квітки едельвейса. Оцінимо зміну клімату між Прикарпаттям та Закарпаттям. Якщо встигнемо, поп’ємо природної мінеральної водички в Квасах. Туристи, що записалися на сплав до походу, починають його в Рахові.
Решта їдуть в селище Ділове, де знаходиться географічний центр Європи. Не знали? 🙂 Поки інструктор реєструє групу у прикордонників, ви встигнете сфотографуватися, перекусити і розім’яти ноги перед походом.
Закидаємо рюкзаки за плечі і починаємо підйом густим карпатським лісом вздовж р. Білий Потік. Дорогою побачимо водоспади і пороги, а щасливчики, можливо, навіть знайдуть «Мармарошські алмази» – найчистіший гірський кришталь. Русло Білого Потоку – одне з найбагатших його родовищ. На Мармаросах добувають також білий мармур. Через велику кількість цінних порід русло річки покрито блискучим піском. До вечора приходимо на затишну лісову галявину, де розбиваємо табір і розповідаємо байки біля багаття.
🚌 4,5 години; 👣 треккінг: 6 км; ↑ набір висоти 500м, ⛺️ ночівля 850м.
Швиденько збираємося і виходимо із зони лісу на альпійське високогір’я. На Лисячій полонині залишаємо рюкзаки і піднімаємося на гострий гребінь Попа-Івана.
Стає зрозумілою назву «Гуцульські Альпи»: Піп-Іван скелястий і крутий, вершина обривається глибоким льодовиковим цирком, над прірвами злітають природні кам’яні менгіри. Чорногора і Родна як на долоні, видно Фаркеу, Міка-Маре, Ненеську. Інструктор вам покаже і розповість про всі навколишні вершини!
Спускаємося на Лисячу. Якщо буде бажання (і домовленість з гуцулом про наявність вільних місць), підемо у справжнісіньку шикарну гуцульську баню. Ввечері спостерігаємо чарівне світлове шоу: захід сонця, зірки і світанок на висоті 1600 м…
👣 10 км; ↑ 1150м; ↓ 530м; ⛺️ 1600м.
Після сніданку знову в дорогу. Піднімаємося на гору Берлебашку (1734 м, без наплічників), яку наші туристи з любов’ю назвали Барабашкою))). Тут нас чекає найкраща панорама масиву Піп-Івана, Мармаросів, Родни, Чорногори, Свидівця, та й взагалі майже всіх Карпат;). Барабашка – одна з найкрасивіших і найулюбленіших наших вершин, до того ж на ній повно чорниць!
Якщо буде час та бажання, радіально сходимо на Петросул (1780 м). До вечора спускаємося на полонину Берлебашка, де проведемо останню ніч серед пишноти первозданної природи.
👣 10 км; ↑↓ 500м; ⛺️ 1200м.
Настав сумний час – спускаємося в цивілізацію, в село Костилівка, де нас уже чекає трансфер до ІФ.
👣 12 км; ↓ 1250м, 🚌 4,5 години.
Дорогою можна заїхати на трав’яні настоянки до гуцула-байкера, купити сувеніри в Яремче. Увечері за традицією навідамося в кафешку традиційної карпатської кухні, де відсвяткуємо успішне сходження на Попа-Івана.
Цей похід може проводитися різними маршрутами залежно від погоди та фізичної підготовки групи. Всі вони включають описані вершини та пам’ятки, та відрізняються по суті лише місцями ночівель / варіантами спуску. Гід на місці вирішує, якою стежкою оптимально йти саме Вам, тому не дивуйтеся, якщо раптом спуститеся в Ділове замість Костилівки чи заночуєте на полонині Струнги, а не на Лисичій 🙂
- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- реєстрація групи та оформлення всіх дозволів на перебування в прикордонній зоні;
- рекреаційні збори;
- допомога у підборі квитків та спорядження;
- бронювання бані / рафтингу / ресторанів;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна знижкова картка;
- аптечка.
- проїзд в транспорті.
Необов’язкові:
- прокат спорядження;
- сплав по річці Тиса;
- баня;
- кафе, ресторани, сувеніри;
- чайові гіду.
Обов’язкові додаткові витрати складуть ~600грн (трансфер).
Необов’язкові додаткові витрати:
- Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 150₴).
- По дорозі можна купити сувеніри (від 150₴) або карпатські настоянки у байкера (~ 180грн).
- Перед початком пішої частини маршруту можна взяти участь в рафтингу на річці Тиса. Ціна сплаву — 600грн. Якщо погода буде прохолодною (нижче +15…+18С), на сплаві Вам знадобиться прокат гідрокостюмів і гідроносків (150₴).
- Під Попом Мармарошським є можливість піти в лазню (якщо вона буде вільна), а якщо погода підведе, то заночувати в комфортній колибі. Візьміть 200-300₴ про запас для цих цілей. Навіть якщо Ви не плануєте, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.
- Оплатити вартість туру ви зможете на офісі після зустрічі з інструктором в Івано-Франківську або перерахувати на банківську карту / рахунок.
- Підтвердженням місця в групі є скан квитка до Франківська або передоплата (20% від вартості туру).
- Працюємо офіційно — Ваша відпустка максимально захищена!
- Напишіть звіт про подорож по Мармарошу і отримайте бонус: 195₴ на наступний похід з нашим клубом!
Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою — нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід — перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Мармарош знаходиться на кордоні Румунії та України і захищений з півночі Чорногірським хребтом. В наслідок цього клімат тут набагато тепліший, про що свідчить рослинність. Температура вдень від +16 до +25 градусів, а вночі не опускається нижче +10. Дощі на Мармарошах, як правило, не затяжні і бувають у другій половині дня. Більша частина походу проходить по відкритій місцевості, тому в сонячну погоду потрібен крем від сонця і кепка. Детальніше про погоду в Карпатах читайте >> ТУТ.
- Всі ночі спимо в наметах
- Всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети)
- Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
- Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на треккінг… і не поспішаємо на переходах.
- Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність і зручні трансфери.
- Інструктори, для яких Карпати — рідні гори. Вони знають гуцулів, все стежки, колиби, джерела уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
- Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську і залишити непотрібні в поході речі на офісі 🙂
- Страховка включена у вартість.
☀ Йдете влітку? >> За посиланням відкриється стаття з докладним переліком спорядження, фото, ВІДЕО, як вибрати спорядження. Тисніть!
Pohod V Gory — в Карпати ЯК ДОДОМУ! Після збору групи ми заїжджаємо на офіс клубу, де можна випити чай-каву, розрахуватися за похід картою, залишити непотрібні в горах речі (косметику, 3 пари улюблених джинсів…;), переодягнутися, взяти прокатне спорядження, спокійно перепакувати рюкзак — не на лавочці біля вокзалу. Ну і з командою Походу познайомитися)).
- Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Водозахисні штани.
- Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
- Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
- Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
- Футболка (1-2 штуки на 4 дні, більше не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі захисні рукавички.
- Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (3 пари / 1 теплі для сну).
- Спідня білизна.
- Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
- Легке запасне взуття для табору (сандалі, сланці).
Весь одяг має бути багатофункціональним і максимально легким.
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5C.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
- Килимок (каремат).
- Трекінгові палиці.
🔦 Особисті речі
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
- Сидушка туристична.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермомішки для речей і техніки.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л)
- Документи у водонепроникному пакеті.
- Щільна мембранна куртка / штормовка (замість вітровки).
- Легкий пуховик або пуховий жилет.
- Флісові штани.
- Штани для треккінгу повинні бути мембранними або зі щільної тканини.
- Термобілизна (верх і низ) – 2 комплекти: активна для треккінгу і вовняна для сну.
- Тепла шапка, можна флісову.
- 2 пари рукавичок: з віндблоком і флісові.
- Гамаші (бахіли, або “туристичні ліхтарики”).
- Спальник повинен бути не менше ніж на 0С.
- Трекінгові черевики з потужною підошвою і обрезинкою, без сіточки. Кросівки не підходять.
Зберіть все зі списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження, просто зв’яжіться з менеджером.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!