Зимовий похід по Мармаросах | Три вершини
Мармароси – неймовірний куточок Карпат, де хмари чіпляються за скелясті вершини, високо над полонинами шугають птахи, а в лісах водяться дикі звірі. Такі собі Гуцульські Альпи, що взимку виблискують красою снігів. Зимовий похід по Мармаросах – для справжніх поціновувачів первозданної природи. Це своєрідний виклик своїм можливостям, перевірка сил та витривалості. Нас чекають підкорення Попа-Івана і Петроса Мармароського, краєвиди Роднянських Альп, Свидовця та Чорногори, колоритний побут та гостинність гуцулів. Приєднуйтесь! Пора відкривати зимові Карпати!
Загальний збір групи відбудеться на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Далі нас чекає трансфер в Ділове (Закарпаття). Оскільки маршрут по Мармарошському хребту проходить уздовж румунського кордону, інструктор повинен оформити перепустку. За цей час учасники групи можуть зробити фото в географічному центрі Європи, ознайомитися з місцевою кухнею чи відпочити після переїзду, який взимку може тривати 4 години. Після оформлення дозволу вирушаємо. Наш похід починається біля річки Білий Потік, рухаємся в сторону Попа-Івана. Ночівля запланована в палатках або у хатині лісника (в залежності від її стану). Місцева назва галявини – Мармурова, оскільки поруч є кар’єр, де здобуають мармур. Окрім цього каменю, Мармароси багаті на гірський кришталь.
👣 Пройдемо 9 км; піднімемося на 550м; ⛺ ночівля на 900м.
Сьогодні набиратимемо висоту й зайдемо в зимовий хвойний ліс. До обіду дістанемося на полонину Лисичу. Особливість нашого зимового походу по Мармаросах в тому, що більша частина його проходить вище лісової зони. Тому з Лисичої побачимо Мармароський хребет. На Квасній нас чекає обід. Ми залишимо рюкзаки і радіально сходимо на Берлебашку. Гора куносоподібної форми, з крутими схилами, а з вершини ми побачим Попа-Івана Мармарошського, Чорногірський хребет, знамениту обсерваторію «Білого Слона» та навіть Фаркеу (румунські Карпати). Далі спускаємось і розбиваємо табір біля колиби.
👣10 км; 830 м; ⛺1450 м н.р.м.
Кульмінація походу відбудеться сьогодні. Підйом здійснимо по північному схилу через Лисичу. Вершина відкриває перед нами дивовижну панораму. З неї видно і румунські, і українські Карпати: Чорногору, Свидовець, увесь Мармарошський масив, а також Петросул – найвищу верхівку південних Карпат. Наша ж гора відома крутими кам’янистими схилами та могутніми скелями, схованими під снігом.
Надивившись та зробивши заповітні фото, ми повернемося до місця таборування.
👣 8 км; ↓500 м.
Піднімемося на місцевий Петрос. Гора вирізняється обривистими схилами, а краєвиди з неї просто приголомшать… Спуск проходитиме через буковий праліс, внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Через Берлебашку прийдемо в село Костилівка, де нас чекатиме автобус до Івано-Франківська. В кого залишиться час — зайдемо до ресторанчику на традиційну прощальну вечерю. Тут і закінчиться наш похід, але ми впевнені, що мандрівку по Мармаросах з неймовірними пейзажами та теплим дружнім колективом Ви не забудете.
👣 11 км; ↓1250м.
Якщо у Вас є ще кілька вільних днів – залишіться в Карпатах. Тут Ви зможете знайти баню, з’їздити в Яремче, ближче познайомитися з гуцульським побутом. Вас гостинно привітає Івано-Франківськ з чудовою архітектурою, затишними кав’ярнями та ресторанами, цікавими історичними пам’ятками та музеями.
Лякає зимовий похід? Спробуйте себе влітку! І Вас зачарує краса гір… і Ви неодмінно повернетеся сюди знову 😉
- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- оформлення дозволу у прикодонників;
- використання котлів і газове обладнання;
- туристична медична страховка;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд у транспорті;
- заміна ночівлі в наметах на колиби (залежно від погоди та бажання групи);
- прокат спорядження (якщо треба);
- сувеніри, кафе у місті, лазня – за бажанням.
близько 600 грн (переїзд з Франківська на маршрут і назад). Все інше включене у вартість туру. Прихопіть гроші на сувеніри та кафе ;).
Напишіть звіт про подорож та отримайте знижку 10% від вартості походу!
-
Маршрут розроблений таким чином, що навіть людина без досвіду походів його пройде! Головне – фізичне здоров’я, хоча би середня фіз. форма та залізна воля. Якщо чогось із перечисленого бракує – гляньте на похід “Говерла + Петрос” з ночівлями в притулку ;).
-
Наша продуктова розкладка – полегшена (на 1,5-2 кг легша, ніж звичайне похідне харчування). При тому вона розрахована на 3-х разовий прийом гарячої їжі.
-
Звільняючи майже 2 години часу завдяки сучасним інтегрованим газовим системам, ми не поспішаємо на треку.
-
Вас будуть супроводжувати найдосвідченіші гіди, котрі пройшли курси надання домедичної допомоги в горах. Для наших інструкторів Карпати – рідні, тому вони знають ці гори як свої п‘ять пальців і проведуть Вас максимально безпечно та комфортно.
-
Кількість туристів на інструктора – обмежена, що забезпечує маневреність, увагу до кожного учасника та зручне добирання.
Головне, що варто знати – вона непередбачувана. Вночі може бути до -10…15С морозу, вдень до +10С, трапляються снігопади і завірюхи. Ми вибираємо дати походів так, щоби шинси на погоднє вікно були найвищими. Детальніше про погоду в Карпатах читайте в вкладці “Статті”.
Харчування протягом усього походу забезпечуємо ми – Вам не варто турбуватися або брати що-небудь із собою. Нагодуємо всіх! Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання. Обідаєм калорійними бутербродами з ковбасою, салом, сиром, соусами, шоколадом, халвою, сухофруктами та чаєм із термосів. Вегетаріанцям не варто хвилюватися – будь ласка, попередьте нас заздалегідь про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
- Ночуємо в палатках. Якщо буде можливість або погіршиться погода – ночуємо в колибах;
- готуємо на інтегрованих газових системах;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова);
- !!! інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи. І його рішення в зимових горах НЕ обговорюється.
- Для участі в новорічному поході необхідно перевести нам передоплату в розмірі 50% від вартості туру. Менеджер скаже, коли це потрібно зробити, так що варіант, що Ви переведете гроші, а похід не відбудеться, виключається.
- Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.
- >> Як ми святкуємо Новий рік в походах?
У цьому поході рюкзаки ми несемо на собі до табору, на вершини беремо лише необхідні на день речі: пуховку, фліску, термос, їжу та документи. Спимо в наметах на снігу, тож може не бути можливості просушитися. Тому приділіть належну увагу екіпіровці! Спорядження має бути якісним та перевіреним.
Ближче до дат старту менеджер може внести зміни до цього списку залежно від погодних умов.
👕 Одяг
- Куртка мембранна штормова, що володіє хорошими вітро-і волого-захисними функціями. Гірськолижна куртка гірша, бо на підйомі в ній спекотно, а на привалі вона вже мокра.
- Пуховик.
- Штани мембранні для переходів (або лижні комбінезони, але вони гірші).
- Штани флісові.
- Флісовий светр (2 шт — товстіший і тонший, щільність 200 і 100).
- Термобілизна, верх і низ (2 комплекти: для ходьби синтетична, що відводить зайву вологу від тіла, та тепла вовняна/мериносова для сну).
- Футболка (1-2 шт.).
- Шкарпетки (2-3 пари трекінгових + 1 пара теплих для вечорів та сну).
- Шапка тепла, що захищає вуха, і утеплений флісовий баф на шию (якщо куртка не має надійного коміра).
- Рукавички — 2 пари: 1 флісові та 1 утеплені (типу гірськолижних).
- Маска на обличчя (балаклава) для захисту від вітру та морозу.
👠 Взуття
- Зимові туристичні черевики для денних переходів, мембранні або шкіряні, з міцною підошвою Vibram, що не ковзає (або хоча б шкіряні черевики, попередньо добре просочені спеціальними водовідштовхувальними спреями).
- Гамаші (гетри чи бахіли) для захисту від снігу.
- Легке змінне взуття для переїздів та вечорів, що забезпечує тепло та відпочинок ногам після переходів (наприклад, «дутіки» або інші легкі запасні черевики)
**Може бути додано в список залежно від стану снігового покриву
- Кішки або айсери (міські кішки)
- Снігоступи
🎒 Особисте спорядження
- Рюкзак об’ємом 55-75 літрів.
- За бажанням — маленький рюкзак для радіалок.
- Намет зимовий або демісезонний.
- Спальний мішок (з температурою комфорту -15…-10С).
- Килимок (каримат), термарест / надувний / можна два іжевські.
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями.
- !!! Лижна маска або сонцезахисні окуляри обов’язково з UV-фільтром.
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка.
- Гігіенічний набір (туалетний папір, зубна щітка…).
- Сідушка туристична.
- Термос (1 літр чи більше).
- Ложка, кружка, миска, бажано ніж.
.>> Читайте статтю ❄ ДЕТАЛЬНО ПРО СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ЗИМОВОГО ПОХОДУ В КАРПАТАХ ❄
.Спальник, каремат, рюкзак та намет Ви можете взяти у нас на прокат прямо в Івано-Франківську.
Деталі та умови прокату 👉 ТУТ
Найменування | Ціна за 1 день |
Місце в наметі (зимовий) | 40 грн |
Рюкзак з рейнкавером | 50 грн |
Каремат (килимок-іжевка) | 20 грн |
Спальний мішок (зимовий -12°С) | 60 грн |
Трекінгові палиці зі сніговими кільцями | 30 грн |
Гамаші (бахіли туристичні) | 30 грн |
Кішки (з антипідлипами) | 40 грн |
Важливо! Після збору групи ми заїжджаємо на офіс клубу, де можна залишити непотрібні в поході речі.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!