Новорічний похід 🎄 Горганами | Сходження на Стримбу, музеї Колочави
Вирушаємо в зимові гори без наметів та рюкзаків. На вас чекає сходження на дві вершини Горган — Стримбу (1719м) та Кам’янку (1578м), звідки видно практично всі Українські та Румунські Карпати. Як же приємно прогулятися лісом, укутаним сніговою ковдрою, і на повні груди вдихнути морозне повітря високогір’я!
Всього за одні вихідні Ви побуваєте в гостях у бурих ведмедів і помилуєтеся озером Синевир – перлиною Закарпаття. Поринете в захоплюючий світ історії на екскурсіях у Колочаві: скансен «Старе Село», дзоти лінії Арпада та казкові паровозики угорської вузькоколійки. Тільки тут, у нац. парку Синевир, можна всього за одні вихідні встигнути так багато всього!:)
[ВСЕ включено] 🏠🍲 Ми поживемо в затишному готелі, попаримося в лазні, проведемо вечори біля карпатської ватри, а господиня приготує нам смачні гуцульські страви. На вершини підніматимемося без нічого, без важких рюкзаків, що значно спрощує маршрут. Можете сміливо подавати заявку, навіть якщо це буде Ваш перший у житті похід.
Інструктор зустрічає туристів на залізничному вокзалі у Воловці, де стартує наш зимовий похід Горганами. Транспорт відвозить нас до національного парку «Синевір», відомий на всю країну красою та багатством природи. Виїжджаємо на Синевирський перевал, висота майже 1000 метрів. Вже звідси можна насолодитись видами гірських хребтів та долин. Щовесни на цьому перевалі проводять унікальний фестиваль «Проводи отар на полонини». Залишаємо речі в автобусі (вони поїдуть прямо в готель) і починаємо перше в нашому зимовому поході сходження — на вершину гори Кам’янка, 1578 м. Стежка веде нас у зачарований ліс, усипаний хрустким снігом. Йти радісно і приємно, хоча місцями важко – вийде чудова розминка перед завтрашньою вершиною. Дорогою буде кілька полонин, з яких відкриється мальовнича панорама. Нашу гору видно як на долоні, а довкола ще десятки гостроверхих горганських піків тягнуться в зимове небо. Чим ми вище, тим складніше йти, доводиться долати снігові замети та фірнові поля. Нагородою нам стане приголомшливий вид з Кам’янки та почуття свободи, яке можливе лише у горах. Спускаємося на перевал, звідки їдемо в готель грітися, вечеряти і відпочивати.
👣 Перехід 15 км; ↑↓ перепад висот 660м.
Наш готель знаходиться прямо під горою – з вікон відкривається вид, від якого захоплює дух, а сходження починається відразу за брамою. Нехай Вас не обманює начебто незначна висота: від готелю до вершини йде постійний і досить крутий підйом. На маршрут виходимо дуже рано, щоб точно встигнути повернутись до темряви. Зі Стримби видно ВСІ Горгани, Чорногору від Петроса і Говерли до Попа-Івана, Мармароси, Роднянські Альпи в Румунії… далеко не з кожної вершини Ви побачите таке!
Ось демісезонні фотографії з вершини від наших гідів, а взимку буде видно ще краще!
Насолоджуємося панорамою та робимо купу крутих фотографій. Зимові походи в Карпати хороші тим, що в морозному повітрі практично 100% видимість і видно всі деталі гірського рельєфу на багато кілометрів. Повертаємося в готель, де на нас чекає смачна вечеря та святкова гуцульська лазня!
👣 11 км; ↑↓ 1060м.
Колочаву називають «селом Десяти музеїв», і така кількість пам’яток у населеному пункті на 7000 мешканців просто дивовижна! Значить, Колочаві є про що розповісти світові.
> Перші колочавські поселенці приходили сюди у пошуках волі від господарів. Село прославилося завдяки Миколі Шугаю – карпатському «Робін Гуду», про якого писав відомий чех Іван Ольбрахт. У книгах Шугай та його ватага крала у багатих і роздавала бідним, хоча місцеві подейкують, що Микола був звичайним розбійником. Про багатство банди ходять легенди, одна з яких свідчить, що золото заховано на схилах знайомої нам Кам’янки.
Спершу оглянемо дві традиційні гуцульські церкви-музеї, обидві віком понад 500 років. Фінальним акордом нашого зимового походу стане знамените «Старе Село» – етнографічний музей просто неба. Це, напевно, найкраще місце у Карпатах для вивчення історії та традицій гуцульщини. Тут відтворені різні будинки з інтер’єрами в залежності від професії господаря: є єврейська корчма, пастуша колиба, школа і навіть жандармерія!.. Дивовижне місце, зроблене з умінням та любов’ю. На території музею знаходиться вузькоколійка з паровозами та вагончиками різного призначення. Цю з/д гілку угорці та росіяни використовували для транспортування лісу, а зараз її ділянку реставрували та зібрали в музеї найцікавіші експонати різних часів.
Після огляду та екскурсії на нас чекає приємний бонус — заїдемо в гості до бурих ведмедів! І це не просто якийсь зоопарк, а центр реабілітації, де ведмедики мають великі вольєри-території. Тварини почуваються як удома. Ми ходитимемо спеціально облаштованими стежками та оглядовими майданчиками, спостерігаючи за поведінкою бурих ведмедів у максимально природному середовищі. Тут знаходять притулок ведмеді, травмовані жорстоким поводженням людей: після цирків, ресторанів інших «веселих» розваг. Їх тут годують, лікують, стежать за безпекою середовища. Якщо на момент походу снігу в Карпатах буде небагато, після ведмедів заскочимо на озеро Синевир (у холодні зими воно замерзає та ховається під заметами).
Виїжджаємо до Воловця, де наш зимовий похід Горганами закінчується. Сідаємо на поїзд додому, забираючи із собою спогади про красу засніжених Карпат та багатство Гуцульщини.
- триразове харчування;
- ночівлі у готелі;
- всі екскурсії та вхідні квитки;
- карпатська лазня;
- послуги інструктора та провідника;
- реєстрація групи у МНС;
- групове медичне страхування;
- рекреаційні збори заповідника;
- фірмовий подарунок клубу;
- дисконтна карта зі знижками на походи та спорядження;
- групова аптечка.
- трансфер;
- прокат спорядження;
- сувеніри та особисті витрати.
- Для підтвердження участі в турі потрібна передоплата у розмірі 500 грн. (завдаток для бронювання готелю). Менеджер повідомить Вас, коли її вносити, тільки після того, як набереться мінімальна кількість бажаючих. Варіант, що Ви перерахуєте передоплату, а група не набереться – виключено. Перерахувати оплату треба на банківський рахунок (ми працюємо за ліцензією туроператора). Ця передоплата не повертається у разі відмови від туру.
- Сплатити решту суми Ви зможете інструктору при зустрічі або перерахувати на банківський рахунок/картку менеджера перед виїздом до Воловця, щоб не возитися із зайвими грошима.
- Додаткові витрати: ~300₴
(перевезення по маршруту). Все інше включено у вартість походу, у тому числі й медична страхівка. Гроші Вам знадобляться хіба що на сувеніри, додаткову лазню (у вартість включено стандартні 2 години), ресторан у Воловці перед поїздом та особисті витрати в дорозі.
-
Туристам-початківцям: сходження позбавляють необхідності тягнути важкі рюкзаки за плечима. Проживання в комфортному готелі, чудове харчування, всі блага цивілізації, зручний трансфер роблять цей похід максимально адаптованим для першого знайомства з горами. До того ж, можна не морочитися з покупкою спорядження — рюкзаків, наметів і так далі.
-
Тим, хто лише знайомиться із зимовим трекінгом. Не секрет, що гори взимку трошки суворіші за літні :). Але домашній затишок ночівлі, де можна просушити речі, відігрітися, перечекати негоду і добре поїсти, дозволить плавно втягнутися в цей екстремальний вид відпочинку.
-
Сім’ям з дітьми від 10 років. Вони будуть із захопленням стрибати в снігові кучугури, грати в сніжки і ліпити сніговиків, а ведмедики змусять їх верещати від радості 😁. А скільки цікавого діти дізнаються на екскурсіях!
-
Любителям історії та етнографії — Ви ніде не знайдете настільки багатий на музеї куточок Карпат.
-
Усім, хто просто хоче насолодитися приголомшливими краєвидами засніжених гірських хребтів і лісів, укритих іскристим покривалом, відчути захоплення підкорених вершин та соковитий колорит гуцульської культури.
Живемо у класному затишному теплому готелі прямо на початку маршруту на м. Стримба. Таке відмінне розташування дозволяє нам встигнути сходити на дві вершини та відвідати купу музеїв лише за три дні. У готелі є все необхідне і навіть більше: вай-фай, гарячий душ, м’які ліжка та чудова атмосфера.
Сніданок та вечеря нам готуватиме господиня – у традиційному гуцульському стилі. А їсти ми будемо не в тривіальній столовці, а в справжнісінькій карпатській колибі, яка знаходиться у дворі готелю! По центру колиби буде ватра (дуже велике карпатське багаття), навколо якої ми проведемо два вечори – рівень автентичності та емоцій максимальний:)
Ми повністю забезпечуємо харчування на маршруті – нікого не залишимо голодними! Візьміть із собою що-небудь на сніданок у Воловці і, якщо хочете, якісь енергетичні батончики просто про всяк випадок. Якщо Ви не вживаєте м’яса або інших продуктів – скажіть менеджеру заздалегідь і ми складемо окреме меню. Оскільки йдемо взимку, то обов’язково несемо із собою нагору термоси з гарячим чаєм, щоб зігрітися на вершині.
Вранці та ввечері їмо у готелі, де знайомимося з традиційними стравами регіону. На обід у горах будуть перекуси з бутербродів із салом, ковбаскою та соусами, сухофрукти та горіхи, чай із шоколадом та печивом.
Зимові Карпати відомі непередбачуваною вдачею. Біля підніжжя нам може світити сонечко, а вершину будь-якої миті можуть огорнути щільні хмари зі снігом та пронизливим вітром. Підготуйтеся до будь-яких сюрпризів погоди! Середня температура вдень коливається в межах -2…-15С, на вершинах, швидше за все, буде сильний вітер
- ночуємо виключно в теплому і комфортному гірському готелі;
- інструктор має право змінити маршрут трекінгу з урахуванням метеоумов і стану групи. Рішення інструктора у зимових горах обговоренню не підлягають.
- Куртка зимова трекінгова з мембраною (штормівка), що володіє хорошими вітро- та волого-захисними функціями. Гірськолижна куртка гірша, бо на підйомі в ній спекотно, а на привалі вона вже мокра і погано сохне.
- Пуховик для привалів, вечерів та екскурсій.
- Штани теплі трекінгові, комбінезони. Нормально підходять штани від теплих лижних комбінезонів чи комплект термоштани + мембранні штани.
- Змінні штани для вечорів біля багаття (так, у нас таке буде:) – спортивні на байку чи флісові.
- Флісовий светер.
- Бажано термобілизна (2 комплекти – софтшел для трекінгу та мериносова для відпочинку). Якщо немає термобілизни, трекінгові штани обов’язково мають бути утеплені.
- Футболка (1-2 шт.).
- Шкарпетки трекінгові: 1 день = 1 пара +1 пара вовняних для сну.
- Шапка тепла.
- Маска на обличчя (балаклава захищає і від вітру, і від морозу).
- Лижна маска або сонцезахисні окуляри (забудете – можете осліпнути:)
- Рукавички – 2 пари: звичайні флісові та із захистом від вітру (віндблок).
- Флісовий шарф або утеплений баф на шию.
- Плавки чи купальник для гуцульської лазні.
- Взуття для денних переходів – і бажано спеціальне шкіряне взуття для зимових походів, з міцною нековзкою амортизуючою підошвою (Vibram — добре) і мембраною. Не забудьте обробити свої черевики спеціальними водовідштовхуючими спреями перед походом.
- Легке змінне взуття для переїздів та вечорів (особливо це стосується дівчат; підійдуть Ваші міські «дутики», пухові чуні/потужні теплі шкарпетки + гумові капці або будь-яка зручна легка зміна).
- Резинові тапочки в баню.
- Гамаші (гетри чи бахіли) для захисту від снігу – обов’язково. Інакше ноги будуть мокрими незалежно від якості решти спорядження.
- Рюкзак для сходжень об’ємом від 15 літрів. Туди повинні поміщатися пухівка, перекус, термос, техніка та документи.
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями (без них можете ціпки не брати, чого робити не радимо)
- Сідушка – покращить якість Вашого відпочинку на маршруті
- Особистий гігієнічний набір (з гігієнічною помадою та сонцезахисним кремом!).
- Налобний ліхтарик туристичний
- Індивідуальна аптечка.
- Термос (1 літр оптимально).
- Документи, гроші та герметичний пакет для них
- Техніка: телефон, фотоапарат, дрон… та зарядні пристрої.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!