Екскурсія на Хомяк ⭐ Знайомство з Карпатами
Побачити та закохатися… Відмінний варіант для вихідного дня — сходження на найдоступнішу з Високих Гір Карпат — Хом’як (1542м). Все частіше МНС повідомляють про пошуки туристів-одинаків у горах, тож ми зрозуміли: люди хочуть активно проводити час і знайомиться з природою регіону, в якому зараз перебувають. Ну що ж, давайте ходити в Карпати правильно і безпечно з франківськими гідами 😉
🧐 Чому Хом’як?
✔ Це одна з вершин Горганського хребта, знаменитого кам’яними розсипами та первозданними лісами. Гори, куди ми вирушимо, не люблять, щоб люди втручалися в їхні справи: тут немає доріг (як на Говерлі, наприклад), і дістатися на Хом’як можна лише лісовою стежкою. Ось чому в Ґорґанах гостріше відчувається єднання з природою.
✔ Хом’як знаходиться близько до Івано-Франківська та Яремче, добиратися на нього швидко, а на околицях ще купа крутих локацій. Тому за один день можна встигнути не лише піднятися на вершину, але ще й побачити водоспад, купити сувеніри, продегустувати гуцульські страви.
✔ Хом’як – цікава гора. Ви пройдете всі кліматичні пояси Карпат: класичний «смерековий» ліс, альпійські луки, полонини, зону альпійської сосни, а на самій вершині величезні кам’яні брили вкриті лишайником — ґрунт ще не встиг сформуватися там.
✔ Хом’як – гарна гора. З неї Ви побачите Чорногорський хребет з усіма двотисячниками від Говерли та Петроса до Попа-Івана, всі Горгани, Мармароси, Свидовець, Буковель, Драгобрат… Саме те, що потрібно для знайомства з гірським життям)))
Що ще буде?
- Окрім екскурсії на Хом’як, якщо дозволить час, ми пройдемо трек до 15-метрового водоспаду Женецький Гук (це один із найвідоміших та найкрасивіших у Карпатах);
- у Яремчі познайомимося з гуцульськими ремеслами, побачимо флішеві скелі та потужний поріг Прута – Пробій;
- у гуцула-байкера скуштуємо цілющі трав’яні настойки;
- у колибі спробуємо супер-смачний банош з бринзою, бограч, вареники з грибами та ще купу усіляких смаколиків!
Гід зустрічає туристів на залізничному вокзалі Івано-Франківська. За пару днів до виїзду Ви отримаєте фото та контакти гіда, тому легко його знайдете.
Прибуваємо до початку стежки на Хом’як, кладемо в рюкзачки вітровку, дощовик, бутерброди, воду, і виходимо на маршрут.
Десь 2 години піднімаємося лісовою стежкою. Є круті ділянки, але переважно стежка прокладена серпантином (петляє схилом). Весь час буде тінь, тож іти добре, не спекотно, без вітру. Кілька разів перейдемо класну мальовничу річку — по каменях і повалених колодах. Ліс дуже красивий: весь ялиновий, запашний, всюди мох буквально килимом, величезні трави та лопухи, чорниця, брусниця гриби – по сезону.
Кілька разів будуть галявини з першими видами — у бік Говерли та Чорногори.
Виходимо на величезну полонину Хом’яків, яка по суті є сідлом між горами Хом’як та Синяк. Тут стоять пастуші колиби (літні будиночки, де живуть гуцули, коли виганяють худобу на пасовища). Перепочинемо, помилуємося видом. Звідси до вершини хвилин 40 ходу.
Ідемо на Хом’як: альпійські трави змінилися заростями жерепу. Це народна назва сосни альпійської, або альпійки — чагарника, що займає в Карпатах пояс десь 1200-1600м н.р.м.
Далі – вершина, п’янке почуття свободи і радості, нова висота і чудові краєвиди! Гід розповість, де які гори, зробимо купу фоток і віддамося медитативному спогляданню неймовірної панорами, що розгорнулася під нашими ногами 💙⛰.
Спускаємось на полонину, де перекусимо бутербродами.
Нас чекає спуск в урочище Женець, на водоспад Гук. Ідемо дуже крутою (і фізично складною) стежкою, поспішати не вийде. Далі починається дорога вздовж річки, і вона приводить нас до одного з найкрасивіших водоспадів України. Фотографуємося, оглядаємо, милуємось і йдемо до автобуса.
*Треккінг на Гук можливий, якщо дозволяє погода – у дощ стежка стає слизькою та небезпечною. Також успіх треку залежить від фізичної підготовки учасників. Існує альтернативний маршрут відвідування водоспаду (по дорозі), який більш простий та безпечний, але потребує більше часу. Рішення, йти чи не йти на Гук, і за яким маршрутом приймає інструктор на місці.
Заїжджаємо на дегустацію настоянок на карпатських травах. Гуцул нам розповість, для чого якась використовується, у нього дійсно смачні натуральні напої. Тут можна купити ті, які сподобалися, а також мед, чай, пилок із карпатських квітів та інші цікаві речі.
У Вас буде 1 година на огляд водоспаду та скель, фотографування та купівлю сувенірів. На ринку Ви познайомитеся з традиційними гуцульськими ремеслами: ткацтвом, різьбленням по дереву, розписом, створенням унікальних виробів із глини, овечих шкур та ін.
Влаштуємо собі святкову вечерю — дорогою зупинимося у справжній колибі. Після такого насиченого дня Ви точно зможете подужати кілька страв: банош з бринзою, деруни з підливою з білих грибів, чудовий борщ, книш, шухи, кремзлики, гурка, пироги зі сметаною… мммм, це буде першокласним завершенням знайомства з Карпатами! 🍲
Ми відвеземо Вас на залізничний вокзал або до центру Івано-Франківська, де наша одноденна екскурсія на Хом’як закінчується.
- послуги інструктора з досвідом роботи у горах світу та міжнародною кваліфікацією з надання першої невідкладної допомоги у гірській місцевості;
- вхід до нац. парку;
- реєстрація групи у рятувальників;
- дисконтна карта клубу зі знижками у топових магазинах спорядження (-10-15%);
- групова аптечка.
- харчування;
- переїзд в гори і назад з Франківська (від 900₴).
Від 900₴ на переїзд з Івано-Франківська до початку стежки на гору Хомяк і назад. Також можемо підібрати вас в Ворохті або Татарова. Вартість переїзду буде залежати від кількості учасників і місця звідки їх потрібно забрати.
Звертаємо увагу, що самостійно добиратися дешевше лишень на власному авто (рекомендуємо). Ми замовляємо тільки комфортабельні і зручні трансфери у перевірених перевізників. Про це можна не турбуватися 🙂
- 2000₴ – 1 людина
- 1100₴ – 2 людей
- 1000₴ – 3 людини
- 900₴ – 4 і більше
- Візьміть із собою пару бутербродів, батончики, сухофрукти, яблука або інші продукти за бажанням для перекусу на маршруті. На самому сходження їсти хочеться не дуже, а ось після спуску Ви будете голодні.
- По дорозі в гори ми зупинятимемося біля магазину та заправки (ОККО, АТБ), де в крайньому випадку можна щось докупити. Обов’язково візьміть із собою попити мінімум 1,5 л.
- Увечері постараємося встигнути в колибу на повечерю. Ціни в Карпатах не дуже високі, можна вкластися навіть у 200 грн.
Oрганізуємо групові екскурсії під Ваші дати для групи від 6 осіб.
Можна приєднатися до групи у будь-якій точці маршруту: Надвірна, Яремче, Микуличин, Татарів.
- Під час туру слухаємо інструктора – від нього залежить Ваша безпека та успіх сходження. І свою справу він знає.
- Всі питання щодо вибору квитків, збору спорядження, поради щодо взуття тощо. і т.п. Вам допоможе вирішити менеджер.
- Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди, стану та побажань групи.
- Інструктор має право попрощатися з неадекватними або агресивними туристами у будь-який безпечний момент без відшкодування вартості походу. Ми цінуємо своїх клієнтів — 90% із них ходять із нами в гори далі. Тому атмосфера у групі має бути відповідною.
- хороші хайкінгові або треккінгові черевики;
- футболку (НЕ майку — плечі згорять);
- штани або шорти (краще мати трансформери);
- рюкзак до 30 л, щоб тягнути решту речей.
- флісовий батнік або аналог;
- мембранна куртка, водонепроникна вітровка, пончо або хоча б дощовик;
- легке змінне взуття для переїздів і відпочинку;
- запасні шкарпетки;
- сонцезахисний крем;
- панамка або баф на голову;
- пластирі від мозолів;
- особиста аптечка;
- порожня фляга / термос / пляшка (води на вершині немає);
- перекус на день;
- пара герметичних пакетів для техніки на випадок дощу.
- сонцезахисні окуляри;
- вологі серветки і туалетний папір;
- запасна футболка;
- батарейки або павербанк — якщо є техніка;
- фото-відео-техніка;
- налобний ліхтарик;
- інсектицид (якщо є ненависть до комарів та ін.);
- треккінгові палки (обов’язкові при проблемах з колінами).
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!