Похід на травневі 🌱 ВСІ двохтисячники | Чорногірський хребет

Вершини Чорногірського хребта – яскраві та мальовничі у будь-яку пору року! Якщо відчуваєте, що сидіти вдома вже не під силу, то травневий похід ВСІМА двохтисячниками Українських Карпат – саме те, що потрібно. За ці 6 днів Ви побачите абсолютно все, чим відомі найпопулярніші карпатські вершини: розкішні панорами, мальовничі озера, химерні скелі та безкраї полонини. Ви позбудитеся міської повсякденності, піднімаючись на висоту 🌄Говерли, Петроса та Попа-Івана з його містичною обсерваторією. Відчуєте багатство та красу карпатської природи, адже вона буквально стане Вашою домівкою. Сфотографуєте весняні крокуси, вдихнете чисте гірське повітря і закохаєтеся в гори. Приєднуйтесь до найвидовищнішого походу в Карпатах! 😉
*Всі фото з наших походів (водимо туристів Чорногорським хребтом з 2011 року), і Ви теж це побачите. Якщо Вас дивує, чому на одних фотографіях гори зовсім зимові, а на інших квіти та люди у футболках, пояснюємо: кожні травневі відрізняються за погодними умовами. Зазвичай полонини вже зеленіють, а на високогір’ї ще лежить сніг. Але навіть коли цей сніг є, він твердий і лежачий, і щоб ходити по ньому, Вам не потрібне спеціальне спорядження типу кішок або снігоступів. Травневі у Карпатах – це казка про чотири сезони: крокуси, сонце, сніг (і дощ інколи:))). Це найцікавіший час для походу, дуже незвичайний і сповнений різноманітної краси. Тож погнали!



Інструктор зустрічає учасників травневого походу Чорногірським хребтом біля залізничного вокзалу Івано-Франківська. Дорогою в гори заїдемо в офіс клубу, де присвятимо час необхідній підготовці: візьмемо спорядження напрокат, зберемо рюкзаки під наглядом гіда. Автобус привезе нас до урочища Козьмещик на висоту 900м. Звідси відкриваються перші види на Петрос (2020м) – наш перший двотисячник у поході. На травневі його вершина зазвичай ще у снігу. Не гаючи часу лісовим серпантином, піднімемося на полонину Головческа, де розташуємо наш табір.
🚌 3-3,5 години; 👣 трекінг: 11 км; ↑ набір висоти 700м, ⛺️ ночівля 1530м.


Вранці після сніданку залишаємо рюкзаки в лісі та вирушаємо в дорогу. Альпійські луки Петроса вразять безмежними просторами та різнотрав’ям. Ми піднімемося на вершину найкоротшим і найкрутішим маршрутом, тому будьте готові до стрімкого набору висоти. Щоб полегшити сходження, рекомендуємо брати з собою трекінгові ціпки. Петрос таки – одна з найскладніших гір Чорногірського хребта, розкішні панорами якого постануть перед нами з його вершини. Побачимо Говерлу і весь Чорногірський хребет, мальовничу Близницю та Горгани. Після короткого перекушування, підійдемо до підніжжя найвищої точки Українських Карпат.
Зупинимося в туристичному притулку біля КПП, або на галявині біля початку підйому.
- Радіалка на Петрос: 👣 3км, ↑↓ 490м.
- Перехід: 👣 8км, ↑ 700м.



Після сніданку розпочнемо сходження на Говерлу (2061 м). На вершині сфотографуємося біля меморіального обеліску з прапорами на тлі запаморочливих краєвидів. Продовжуючи похід, доповнимо колекцію наших сходжень вершинами г. Брескул (1911м), г. Пожижевська (1822м) та Туркул (1933м). Спустимося на ночівлю біля одного з найкрасивіших високогірних озер – з цікавою назвою «Несамовите» (1750 м). Інструктор розповість надприродні міфи, пов’язані з його походженням. Це особливе місце – перлина Чорногірського хребта.
👣 12 км; ↑ 660м; ↓ 350м; ⛺️ 1750м.


Сьогодні наш шлях лежить до чарівного озера Бребенескул. Дорогою піднімемося на гору Ребра – найнижчу з карпатських двохтисячників. Пройдемо величні вершини гір Бребенескул та Дземброня. Спустимося неподалік вершини Смотрич, звідки вже видно гордий Піп-Іван з його астрономічною обсерваторією, що нагадує казковий замок. Тут і поставимо наш табір.
👣 13 км; ↑ 570м; ↓ 310м; ⛺️ 1450м.


Бачимо мету – не бачимо перешкод: сьогодні піднімемося на вершину Чорної Гори (2028 м). Оглянемо загадкову обсерваторію, зробимо пам’ятні фотографії. Схили Попа-Івана всіяні весняними крокусами, які тішать око. З його висоти розглянемо Мармароси, Чивчини, Гриняви та Роднянські Альпи, що відкрилися перед нами у всій своїй красі.
Після огляду продовжимо наш шлях до вершини Вухатий Камінь з його дивакуватими скелями. Лісовою стежкою спустимося до села Дземброня. Пройдемо місцеві водоспади та гуцульські колиби. Поставимо табір на просторій галявині, поблизу однойменної річки.
- Раділка на Піп-Іван: 👣 6км, ↑↓ 340м.
- Перехід: 👣 8км, ↓ 1100м.




Вранці завершимо трекінгову частину нашої подорожі спуском до села Дземброня.
👣 1-3км, ↓ 100м. 🚌 4 години
У Дземброні на нас чекає порція адреналіну: якщо ми тут, то гріх не пройти травневий Черемош на рафтах! Саме на травневі тут найкрутіший, повноводний і взагалі найпотужніший сплав. Так що зачохляємось у гідрокостюми, слухаємо інструктаж і починаємо пригоду. Після проходження порогів, мокрі та щасливі, сідаємо в автобус та їдемо до Івано-Франківська.
Якщо дозволить час, зупинимося на карпатські трав’яні настоянки та в Яремче. В офісі клубу здамо орендоване спорядження і заберемо свої речі/валізи. Попрощаємось після святкової дегустації у найпопулярнішому ресторані карпатської кухні в Івано-Франківську.





- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора та провідника;
- використання котлів та газове обладнання;
- медичне страхування;
- рекреаційні збори;
- допомога у виборі квитків та спорядження;
- бронювання лазні/чанів, ресторані;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна карта;
- групова аптечка.
- проїзд в транспорті;
- сувеніри;
- кафе та ресторани;
- лазня та чани за бажанням.
- Для підтвердження місця в групі перерахуйте передоплату у розмірі 300 грн.
- Сплатити решту вартості можна після збору групи в Івано-Франківську: готівкою або на банківську картку.
- Працюємо офіційно – Ваша відпустка максимально захищена!
- Мінімальний розмір групи – 5 учасників.
- Напишіть звіт про похід Чорногорським хребтом і отримайте бонус: 260грн на наступний тур з нашим клубом!
- Після походу ми традиційно вечеряємо у ресторані прикарпатської кухні (від 150 грн).
- Можна буде купити сувеніри (від 50 грн.) або карпатські настойки у байкера (~180 грн.).
- Під Говерлою, якщо ночувати на перемичці, можна влаштуватися в простенький притулок. У Дземброні також є кемпінг, гестхаус та лазня, де можна провести останню ніч. Візьміть 300-400грн про запас для цих цілей. Хоча за планом ми не маємо ночівель у цивілізації, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.
- По дорозі назад, якщо буде час, можна заїхати в карпатські чани або баню. Все це вирішується по ходу справи, залежно від погоди на маршруті.

Харчуванням забезпечуємо ми, тому вам не варто про це турбуватися або брати щось із собою — нагодуємо всіх. Вранці та ввечері передбачені гарячі страви та чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах та висотних ночівлях є фірмові сублімовані страви. На обід – перекус із бутербродів, шоколаду та сухофруктів. Вегетаріанцям не варто хвилюватися – просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо вам індивідуальне меню.
Чорногора – найвищий гірський масив в Українських Карпатах, відповідно і клімат тут дуже суворий. Погода змінюється дуже швидко і непередбачувано, тому іноді можна за один день пережити всі 4 пори року.
- За планом усі ночі спимо в наметах
- Учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети)
- Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди та стану групи
-
- Поліпшена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легші звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Економимо час: готування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на трекінг… і не поспішаємо на переходах.
- Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність та зручні трансфери.
- Інструктори, для яких Карпати – рідні гори. Вони знають гуцулів, всі стежки, сократи, колиби, джерела вздовж і впоперек, тому точно проведуть вас так, як треба.
- Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську та залишити непотрібні у поході речі на офісі:)
- Страховка включена у вартість.
Для оформлення групового медичного страхування скиньте менеджеру свої паспортні дані щонайменше за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.

- Щільна мембранна куртка / вітрівка.
- Легка пухівка або пуховий жилет.
- Флісовий светр, що зберігає тепло і швидко сохне.
- Флісові штани.
- Штани для трекінгу повинні бути мембранними або із щільної тканини.
- Термобілизна – кілька комплектів: активна для трекінгу та вовняна для сну (або легкі кофта та штани для бівака та сну).
- 2 пари рукавичок: з віндблоком та флісові.
- Футболка (3-4 штуки на 6 днів, більше – не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі рукавички (віндблок).
- Тепла шапка, можна флісову.
- Бафф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (4 пари + теплі для сну).
- Спідня білизна.
- Взуття для денних переходів – трекінгові черевики з потужною підошвою та гумкою, без сіточки.
- Запасне взуття для табору (кросівки, черевики-дутики).
- Гамаші (бахіли, або “туристичні ліхтарики”).
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу – рейнкавером.
- Спальний мішок із температурою комфорту 0…-5oC.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношаровий китайський та важкий рибальський намет не підходить!).
- Килимок (каремат).
- Трекінгові палиці.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кухоль, ложка (або гібрид ложки з вилкою – ловилки), ніж.
- Сидушка туристична.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів та фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермішки для речей та техніки.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2л)
- Документи у водонепроникному пакеті.

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!



Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️


