Хребет Полонина Боржава | Похід Карпатами

Гірський хребет Полонина Боржава – чудовий і маловідомий куточок Карпат. Його похилі схили поросли багатими буковими лісами, а вище простягаються безкраї альпійські луки. Зелене буйство карпатського різнотрав’я, безліч ягід, ароматних трав і запашних квітів в оточенні гірських панорам – ось що чекає Вас в цьому поході. Хочете побути наодинці з природою подалі від натовпів туристів? Безлюдна Боржава підійде ідеально! Якщо Ви тільки знайомитеся з Карпатами і бажаєте побачити все і відразу – сміливо вирішуйте: маршрут легкий, компактний і цікавий. В цьому поході ми підкоримо серйозні висоти, викупаємося в одному з найкрасивіших водоспадів України – «Шипоті», будемо йти з постійним видом на гори, зустрінемо захід сонця на вершині, познайомимося з гуцульською культурою. І це під силу кожному! Приєднуйтесь до легкого і приємного походу на Боржаву – відкриємо Карпати разом!


Учасники походу зустрічаються з інструктором на ж / д вокзалі в містечку Воловець (на північ від хребта Полонина Боржава) близько 9:30 ранку. Звідти на автобусі переїжджаємо в курортне містечко Міжгір’я. Проходимо трохи по маршруту і розбиваємо табір на мальовничій галявині в лісі. Ми залишаємо рюкзаки і без нічого піднімаємося на Великий Верх, з вершини якого добре видно Горгани та інші масиви Карпат. Насолодившись гірськими панорамами, спускаємося до одного з найкрасивіших водоспадів України – Шипоту, на річці Пилипець. Його гучні каскади падають з висоти 14 метрів в глибоку мальовничу ущелину, яку річка за багато століть промила в кам’янистому схилі. Приймемо «карпатський душ» в прозорих водах Шипота і відновимо сили після першої в поході вершини. Повертаємося на нічліг до табору, відпочиваємо біля карпатської ватри і знайомимося ближче за чашкою трав’яного чаю зі свіжих трав.


Сьогодні стежка виводить нас з ялицево-букових карпатських лісів на високогір’я головного хребта Боржави. Цілий день ми проведемо в дивовижному царстві запашного різнотрав’я, в оточенні диких гір посеред заспокійливої тиші. Субальпійські полонини Боржави простягаються на багато десятків кілометрів і дозволяють насолодитися краєвидами Карпат сповна, адже ліс залишився далеко внизу і ніщо не заважає огляду. Чорниця, брусниця, лохина, ожинник, малинники, карпатська «Червона Рута», чебрець і безліч квітів створюють враження, що ми – посеред величезного букету 🙂
В оточенні цієї пишноти траверсуємо кілька вершин хребта і непомітно досягаємо найвищої за весь похід ночівлі. Ми залишаємо речі в таборі і підкорюємо найвищу точку Полонини Боржави – гору Стій (1681м). Тут збереглися руїни старої радянської радарної станції РЛС П-40, туристи їх прозвали «магічні кола» за своєрідний вид. Трошки оглянемося, помилуємося видами, зустрінемо захід сонця і повернемося в табір до багаття.




Настав останній день походу і ми вирушаємо до Воловця. На станції зупиняються поїзди, що йдуть з Ужгорода в Одесу і Київ – можна дістатися прямо в безліч міст. Але якщо у вас є вільний день, дуже радимо поїхати з нами до Львова і прогулятися його приголомшливими історичними вулицями. Архітектура центру Львова нічим не поступається більшості найкрасивіших європейських столиць, а місцева кава – це щось !;)



- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- туристична медична страховка;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд у транспорті. трансфери;
- прокат спорядження.
- Оплата туру проводиться інструктору при зустрічі групи. При бажанні Ви можете оплатити програму онлайн. Підтвердженням Вашої участі у програмі для нас є скан Ваших квитків або передоплата (20% від вартості туру).
- Додаткові витрати: на трансфер в Міжгір’я (приблизно 70 грн ).
- Напишіть звіт про Ваш похід і отримайте: ультралегкий клубний рюкзак для радіалок + бонусні 120 грн на походи.

Цей маршрут не проходить на значних висотах і, хоча погода в Карпатах змінюється дуже швидко, в лісовій зоні завжди тепло, в будь-якій ситуації є можливість розпалити багаття і сховатися від негоди. Температура вдень від +15 до +25 градусів, вночі не опускається нижче 10 градусів. У сонячну погоду ми позасмагаємо і навіть викупаємося в кристально чистих гірських річках.
Харчуванням в поході забезпечуємо ми. Так що Вам не варто про це турбуватися або брати що-небудь з собою – нагодуємо всіх. Вегетаріанцям теж не варто хвилюватися – просто попередьте нас про те, які продукти не їсте, і ми складемо для Вас індивідуальне меню.
Кожен день будуть гарячі страви: каші, супи, м’ясні та овочеві. Також передбачені калорійні і смачні перекуски: печиво, шоколад, халва, сухофрукти, горіхи, сало.
- всі ночі спимо в наметах;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети);
- інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи.
Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.

- Легка водо/вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Водозахисні штани.
- Штани та шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються на шорти).
- Термобілизна (або легкі кофта та штани для сну) .
- Флісовий светр – зберігає тепло і швидко сохне.
- Футболка (2-3 штуки на 6 днів, більше не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі захисні рукавички.
- Кепка/панама/бафф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (2 пари для 3-4-денних походів, 3 пари для 5-6-денних, 4 пари 7+ днів.
- Теплі шкарпетки (для сну).
- Нижня білизна.
- Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
- Легке запасне взуття для табору (сандалії, сланці).
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу – рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5 oC.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношаровий китайський та важкий рибальський намет не підходить!).
- Килимок (каремат).
- Треккінгові палиці.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором усіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста і щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кухоль, ложка (або гібрид ложки з вилкою – ловилки), ніж.
- Сидушка туристичне.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів та фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермішки для речей та техніки.
- Місткість для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1-1,5л)
- Документи у водонепроникному пакеті.
- Страхування (для закордонних походів).
Найменування | Ціна за 1 день |
Рюкзак з рейнкавером | 50 грн |
Каремат (коврик) | 20 грн |
Cпальний мішок (літній, +5°С) | 40 грн |
Треккінгові палиці | 30 грн |
Гамаші (бахіли туристичні) | 30 грн |
