Есенція вражень 🏡 Говерла та Несамовите без наметів
Створюючи цей унікальний концентрований маршрут ми мали на меті показати Вам найвідоміші місця в Карпатах, однак при цьому провести Вас найтихішими стежками, де мало туристів. Проживати будемо в комфортному дерев’яному будиночку над межею лісу, з неймовірним видом на Чорногірський хребет і гору Говерлу. Відвідаємо озеро Несамовите, Шпиці, піднімемось на Говерлу, Туркул і Пожижевську, а вночі – зможем помилуватися зоряним небом. А на завершення мандрівки нас чекають гарячі чани, дегустація карпатських сирів та наливок та багато інших атракцій. Обирайте зручні для вас дати походу – і мерщій до пригод!
💙💛 Сходи в похід на Говерлу та Несамовите без наметів разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Традиційно збираємо нашу веселу команду в Івано-Франківську і на приватному трансфері вирушаємо до гір. Попередньо заїжджаємо в офіс турклубу Pohid V Gory, залишаємо там все, що нам не потрібно в горах, та беремо спорядження на прокат, якщо є така потреба. Через 2 години драйвового переїзду ми вже серед карпатських смерек, біля підніжжя гори Говерла.
За 30 хвилин неспішного ходу з рюкзаками по мальовничій гірській дорозі приходимо до нашого будиночку на полонині Пожижевська. Швиденько влаштовуємось, обідаємо, слухаємо інструктаж гіда і не гаячи часу вирушаємо на сходження – нас чекає Говерла, найвища вершина нашої Батьківщини.
Спершу, стежка веде в мальовниче урочище Цибульник – ця льодовикова долина, вкрита верховими болотами. Свою назву вона отримала через велику популяцію медвежої цибулі – рідкісного виду в Українських Карпатах. Пройшовши кількасот метрів траверсом через смерековий ліс потрапляємо в наступну гірську долину – Говерлянський котел, де починаються витоки ріки Прут. На прямовисних схилах з скельними виходами нас чекає мальовничий Говерлянський водоспад. Це місце просто вражає своєю красою.
Ще трішки зусиль – і ми стоїмо на вершині України – висота 2061 м. Підіймаємо прапор, робимо фотографії і відпочиваємо. Сонце починає потроху котитись до горизонту, тож після релаксу повертаємось до нашого будиночку. Проте підемо ми зовсім іншою дорогою, піднявшись також на гору Брескул (1911 м). Вечір проведемо за цікавими бесідами, спостереженням за зірками та заснемо під звуки тріскотіння дров в кахельній печі.
Ранкова кава з видом на гору Гомул та Данціж – це звична справа на полонині Пожижевська. Неспішний та теплий ранок, приємне відчуття втоми після вчорашнього сходження, ранкова зарядка, смачний сніданок і ось ми готові вирушати далі.
Піднімаємось на гору Пожижевська (1822 м) звідки бачимо неймовірно красиву панораму Чорногори, особливо епічно виглядають звідси Великі і Малі Кізли. Далі наш шлях до озера Несамовите буде пролягати через Данціж та гору Туркул (1933 м). На озері ми пообідаємо, послухаємо розповідь гіда про гуцульські легенди, пов’язані з цією водоймою та перепочинимо.
В залежності від нашого самопочуття та бажання можемо повернутися лісовою стежкою вздовж гірських схилів до нашого будинку, або ж продовжити знайомство з Чорногірським хребтом і піти до урочища Шпиці – де прямовисні скелі ніби гігантські зуби стирчать з гірських схилів. Ну а якщо ви зовсім швидкі та дужі авантюристи – то підемо на гору Гомул, шукати старі австрійські райштоки та інші артефакти часів першої світової війни.
До притулку повернемось пізно, відчувши на собі що таке пересування по пересіченій місцевості без стежок ))) Смачно повечеряємо, пограємо в більярд, (так так, це не помилка, у нас там справді є більярдний стіл!) і підемо відпочивати.
Після сніданку та ранкової кави пакуємо наплічники і спускаємося до транспорту що чекає внизу. У більшості програм в Карпатах, на цьому мандрівка закінчується. Але тільки не в нас. По дорозі до Івано-Франківська нас чекають гарячі карпатські чани (по бажанню групи), де можна розслабитись після походу, дегустація гуцульської кухні, карпатських наливок та інших місцевих смаколиків. Звісно ж заїдемо також по сувеніри та подарунки для друзів і рідних. І тільки після цього вирушимо додому.
- триразове харчування в горах;
- проживання в притулку (2 ночі);
- послуги інструктора клубу;
- турнікет для ЗСУ;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- Трансфери (1000₴);
- прокат спорядження;
- чани після походу та сувеніри;
- туристичне медичне страхування.
- Після походу по бажанню можна погрітисьь в гарячих чанах (від 400₴ за 2 години).
- Можна купити сувеніри (від 150₴)
- Передоплата для цього туру – 500₴.
- Сплатити решту вартості можна в офісі клубу в Івано-Франківську — готівкою або переказом.
- Напишіть звіт про свій похід і отримайте бонусних 500₴ на наступний похід з нашим клубом!
Ми забезпечуємо харчування протягом усього походу. Вам не треба брати з собою щось з їжі, ми нікого не залишимо голодними! Якщо Ви не вживаєте м’яса або інших продуктів — повідомте нам заздалегідь і ми складемо окреме меню. Двічі на день їстимемо гарячі страви (кашу, супи, друге), на обід передбачені калорійні перекуси (бутерброди, шоколад, печиво, халва, горіхи та сухофрукти).
Говерла, найвища вершина Українських Карпат (2061 м), відома своєю непередбачуваною погодою. Біля її підніжжя може світити сонечко, але в той же день на вершині може бути навіть сніг. Тому, готуючись до виходу на вершину, потрібно врахувати ймовірність будь-якого сценарію. Середня температура вдень коливається від +10 до +25 градусів, вночі на стоянках вище 10 градусів. На горі може бути (і, найімовірніше, буде) сильний вітер. Докладніше про погоду в Карпатах читайте за посиланням.
У цей похід ми йдемо без наметів. Живемо у високогірному притулку, дуже віддаленому від цивілізації. Тому умови тут скромні, тож не розраховуйте на 5 зірок. Розміщення у кімнатах по 3-6 осіб, вай-фаю немає, а от мобільний інтернет можна спіймати. У нас буде загальна кухня-столова, де проводитимемо вечори в теплій компанії. Туалет надворі, прийдеться потерпіти без душу, електроенергія від сонячних батарей, тому для підзарядки гаджетів її використовувати не можна – лише для освітлення.
- інструктор має право змінити маршрут з урахуванням метеоумов, стану групи чи інших причин, які вважатиме достатньо важливими. Рішення інструктора у зимових горах обговоренню не підлягають;
- ночуємо виключно у класичному теплому гірському притулку;
- готуємо самі: на газовий плиті або печі у притулку;
- кожен член групи по черзі чергує під час сходження на Говерлу (допомагає готувати, носити воду та дрова).
- Початківцям: проживання в теплому будиночку і «радіальні» виходи позбавляють необхідності постійно тягнути на плечах важкі рюкзаки.
- Тим, хто лише знайомиться із зимовим трекінгом. Не секрет, що гори взимку трошки суворіші за літні :). Але домашній затишок ночівель, де можна просушити речі, відігрітися, перечекати негоду і ситно поїсти, дозволить плавно втягнутися в цей екстремальний вид відпочинку.
- Всім, хто хоче насолодитися приголомшливими краєвидами засніжених хребтів і лісів, закутаних у біле покривало, відчути захоплення підкорених вершин і соковитий колорит гуцульської культури.
Приєднуйтеся до походу на Говерлу і озеро Несамовите без наметів! Будемо жити у високогірному притулку. Все найцікавіше в Карпатах за 3 дні!
- Хороша мембранна куртка.
- Треккінгові штани для денних переходів.
- Штани для відпочинку в притулку (спортивні чи флісові).
- Фліска
- Легка пуховка або пуховий жилет для походів весною та восени.
- Термобілизна (верх і низ).
- Футболка або треккінгова сорочка (2 шт).
- Дощовик або пончо.
- Шапка (влітку не потрібна)
- Взуття для денних переходів (якісні треккінгові черевики з хорошою підошвою і мембраною).
- Легке запасне взуття (сандалі, пластикові шльопанці, кросівки).
- Шкарпетки (2-3 пари)
- Рюкзак з накидкою від дощу (рейнкавером) – в ньому потрібно буде донести речі до притулку (30-40 хв).
- Рюкзак для радіальних виходів, в котрий помістяться необхідні на день речі: перекус, вода, дощовик, фліска.
- Спальний мішок з температурою комфорту +10…5oC.
- Трекінгові палки.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Павербанк.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2л).
- Документи у водонепроникному пакеті.
Зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження – проконсультуйтеся з координатороом походу.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!