Наодинці з Карпатами 🐾 Два світи | Похід по Горганах й Свидовцю
Похід по Горганах та Свидовцю — абсолютно особлива подорож. Вона охоплює два таких різних, але дивно красивих гірських масиви: суворі Горгани з їх хвойними лісами і крутими вершинами в гострих валунах, і панорамний Свидовець – чарівний край субальпійських лук і чистих озер. Ми підкоримо чотири вершини і два перевали, заночуємо на берегах високогірних озер і поп’ємо цілющою природної мінеральної водички. У травні хребти припікає яскраве сонечко, під ногами крізь пожухлу торішню траву пробиваються ніжні лілові головки крокусів… Влітку ліси дарують прохолоду та грибочки, високогір’я радують солодкою чорницею. Ну а восени, як відомо, в Карпатах найкрасивіші заходи сонця й світанки! У будь-який сезон, в будь-яку погоду похід по Горганах та Свидовцю підбадьорить і наповнить душу дивовижною красою Карпат!
💙💛 Сходи в похід по Горганах та Свидовцю разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Група збирається на центральному ж / д вокзалі міста Івано-Франківськ. Після зустрічі з інструктором і розподілу речей сідаємо в трансфер і їдемо до селища Бистриця, звідки почнеться наш похід по Свидовцю. Минаємо Бистрицю і входимо в пояс ялинових лісів. На узбіччях і узліссях нас чекають літні ласощі — ягідки суниці. Восени тут багато грибів, ну а навесні — крокуси! Чим ми вище, тим мальовничішим стає ліс. Камені і стовбури дерев поросли мохом і папороттю, зі схилів тут і там збігають струмочки. Піднімаємося до перевалу Легіонів. Тут в 1914 році проклали дорогу польські легіонери, що служили в австро-угорських військах. Звідси нам відкриються перші панорами Карпат.
Пройдемо 9 км; піднімемося на 350м.
По гірському хребту йдемо до полонини Патнир. У травні вона вкривається суцільним фіолетовим килимом з квітучих крокусів. Їх помаранчеві рильця тягнуться до сонця, і в пам’яті спливає інша назва цієї дивовижної квітки – “шафран”. Піднімаємося на гору Братківська. Йдемо альпійськими луками, продираємося крізь зарості альпійської сосни. З Братківської відкривається чудовий вид на головні піки Горган і на гірський масив Свидовець, який тягнеться величезною дугою з південного сходу на північний захід. До речі, південний схил гори має такий ухил, що зимовий спуск звідси на лижах сподобається навіть дуже завзятим фанатам адреналіну.
Продовжуємо наш похід до Свидовця і проходимо величезні пасовища, які дуже контрастують з темнохвойними лісами, що залишилися позаду. Спускаємося на перевал Околи, на південному схилі якого бере початок річка Чорна Тиса, а на заході – Турбат, притока Брустурянки. За часів Австро-Угорщини тут розташовувався пансіонат, який давно вже забули, але природа ще зберегла про нього спогади. Дикі туї, посаджені колись навколо пансіонату, своїм виглядом сильно вибиваються з традиційного карпатського пейзажу. У такому незвичайному місці ми і розіб’ємо табір.
Пройдемо 16 км; піднімемося на 600м; спуск 500м.
Залишаємо кам’яні розсипи і смерекові ліси Горган, стежка веде нас все вище – до масиву Свидовець. Завзято йдемо до вершини гори Татарука в північній частині Свидовця. Виходимо до льодовикового озера Трояска, біля якого поставимо намети. День згасає і, помилувавшись заходом сонця над Свидовцем, ми вкладаємося спати.
Пройдемо 7 км; піднімемося на 500м; спуск 200м.
Продовжуємо трекінг по абсолютно дикій місцевості без найменших ознак цивілізації. Повітря тут ідеально чисте, природа незаймана. Йдемо над зоною лісу грандіозними просторами субальпіки, відпочиваємо від міської суєти і штовханини. Довкола нас тільки гори і тиша, під ногами – стежка та крокуси…
Піднімаємося на хребет Апшинець і завмираємо в захопленні: перед нами відкривається панорама приголомшливого озера Догяска, оточеного крутими схилами льодовикового кара. Догяска (інша назва Геришаська) — найбільше високогірне озеро в Карпатах (1577м) площею 1,2га. Зараз воно ще повністю не звільнилося від снігу і від цього ще більш прекрасне.
Але наш похід по Горганах і Свидовцю ще не закінчено і ми йдемо далі по всіяному альпійськими травами хребту. Стаємо табором на полонині Геришаська.
Пройдемо 10 км; піднімемося на 200м; спуск 150м.
Траверсуємо гору Стіг (1653м) і виходимо на полонину Драгобрат. Далеко внизу видно гірськолижний курорт з майже ляльковими будиночками. Підйом на Близницю буде досить крутим, але мальовничим, адже звідси Чорногора і Петрос видно як на долоні, а в ясну погоду навіть можна розглянути обсерваторію на Попі Івані.
Проходимо скелі Жандарми, де все ще ростуть едельвейси. На жаль, без альпнавичок і страховки до них не підібратися). Круті обриси Жандармів зачаровують… Жандарми – три скельних виступи на схилі Близниці, які здаля нагадують людські фігури.
Взагалі Близниця — містична гора для гуцулів, з нею пов’язано безліч легенд і повір’їв, які наш інструктор розповість вам по дорозі;) Місцеві вважають, що між вершинами гори зароджуються грозові хмари, а коли запитати їх, яка буде погода – насамперед обернутися на Близницю, подивляться – і ніколи не помиляться з відповіддю. Підкорюємо найвищу точку нашого походу по Свидовцю. Між двома вершинами Близниці є ще одна приголомшлива скеля – Ікло (назва досконально описує її форму), а прямо біля наших ніг, в глибокому крутому котловані, блищать два льодовикових озерця. Робимо панорамні фотографії і починаємо спуск до полонини Гропа.
Пройдемо 9 км; піднімемося на 250м; спуск 580м.
Занадто швидко підійшов до кінця наш похід. Спускаємося крізь щогловий буковий ліс в село Кваси. Таких лісів в Карпатах майже ніде вже не побачиш. У Квасах тече бурхлива річка Тиса і є кілька цілющих джерел з такою смачною мінеральною водою, яку Ви не пробували ще ніколи.
Вдосталь насолодившись водою, сідаємо в автобус і їдемо святкувати в Івано-Франківськ, зачаровані красою карпатських гір, чистотою повітря, прозорістю річок і озер.
Пройдемо 4 км; спуск 700м.
- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- турнікет для ЗСУ;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд у транспорті;
- прокат спорядження.
- Перекажіть передоплату 600₴, щоб забронювати місце в групі. Сплатити решту ви зможете в нашому офісі, в перший день походу;
- Додаткові витрати – транспорт в гори та назад (близько 1000₴).
Свидовець – другий за висотою після Чорногори в Українських Карпатах. Тут багато пасовищ, покритих високою травою. Дощі тут часте явище, і як наслідок – багато мокрої трави. Для того, щоб не промочити ноги, візьміть з собою хороші черевики з мембраною. У сонячну погоду Свидовець приголомшливо красивий, тут пасуться тисячі овець і все ще можна почути, як грають на трембіті та сопілці. Температура вдень від +15 до +25 градусів, вночі до +10. Готуйтеся до сонця, дощу і вітру – буде все
Не беріть з собою їжу – весь раціон на 6 днів в горах забезпечимо ми. Вранці, в обід і ввечері передбачені гарячі страви, чай з печивом та іншими солодощами. На переходах – перекус з хліба, сала, ковбаси, сиру, шоколаду і сухофруктів. Вегетаріанцям/веганам/алергікам/діабетикам теж не варто хвилюватися. Обов’язково попередьте нас про те, що Ви не їсте, і ми складемо для Вас індивідуальне меню.
- Сучасне харчування, котре на 2-2.5кг легше аніж звичні продуктові розкладки.
- Економія часу – готуємо на інтегрованих системах, зберігаємо до 1,5 години щодня… і не спішимо на маршруті!
- Обмежена кількість туристів на 1 гіда: маневреність та мобільність в поході.
- Найкраща ціна (перевірте!), знижки по клубній карті (до 25%), за звіт (до 10%), на спорядження (до 15%) + туристичні подарунки та сертифікати.
- всі ночі спимо в наметах;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети);
- інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди і стану групи.
Станьте частиною незабутньої пригоди в двох дивовижних світах Карпат
- Легка водозахистна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Водозахисні штани.
- Штани для денних переходів (в ідеалі такі, в яких відстібаються штанини – “трансформери”).
- Шорти (якщо штани — трансформери, то шорти не потрібні).
- Легкі спортивні штани для табору і сну.
- Флісовий светр – зберігає тепло і швидко сохне.
- Віндстопер або вітровка.
- Футболка (2-3 штуки на 6 днів, більше не потрібно).
- Шкарпетки (2-3 пари для треккінгу + 1 пара для сну (можна вовняні) + запасна пара).
- Білизна (бажано мати термобілизну).
- Дощовик або пончо.
- Шапка / баф / балаклава.
- Кепка / панама для захисту від сонця.
- Окуляри сонцезахисні.
- Взуття для денних переходів (трекінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
- Легке запасне взуття (сандалі, сланці) для табору.
- Рюкзак 50-65 літрів (бажано з рейнковером).
- Спальний мішок (з температурою комфорту від 0 до +10C – уточняйте у менеджера перед походом!).
- Килимок (карімат).
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для Вас ліків.
- Гігієнічний набір.
- Сонцезахисний крем.
- Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з вилкою), ніж.
- Сідушка (“підсрачник”).
- Трекінгові палки.
- Намет.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!