Похід на КРОКУСИ 🌷 Двотисячники Карпат | Сходження на Говерлу та Петрос
Який найкрутіший варіант побачити Карпатські Крокуси? Звичайно ж, на двох НАЙКРУТІШИХ вершинах України! Друг, давай з нами на Говерлу і Петрос, у похід “на чотири сезони”: коли села розквітають садами, на вершинах ще сніг, а карпатські полонини вистелені килимом найажурніших рослин, коли-небудь створених природою. Фіолетові та білі крокуси уподобали високогір’я найвищого хребта країни – Чорногірського, і саме туди ми з тобою відправимося на весняне фотополювання.
Цей похід подарує тобі висотні ночівлі на 1500 метрах над рівнем моря, підкачає “фізуху” (насправді сходження на Петрос – справа не із легких), дозволить помилуватися загравою заходу сонця над однією з найвищих гір України і 100% стане поштовхом до виходу із зимової сплячки:))) Драйв, цікаві переходи, яскраві фарби та цілий калейдоскоп нових вражень гарантуємо!
🏆 Маршрут впевнено посідає перше місце за популярністю серед наших туристів, перевірено з 2011 року. Він відточений до дрібниць, записуйтесь сміливо:). Усі фото з наших походів. Ви справді це побачите!
💙💛 Сходи в похід Говерлу і Петрос разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Інструктор зустрічає учасників походу на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Звідти на груповому транспорті вирушаємо до офісу клубу для фінальної підготовки до зустрічі з головними вершинами Українських Карпат: візьмемо необхідне спорядження, залишимо непотрібні речі, перезнайомимося. Мікроавтобус відвезе нас до урочища Козьмещик на висоту 900 метрів, звідки піднімаємось на високогір’я.
Незабаром опинимося на альпійських луках, усіяних крокусами. Гуцули називають їх полонинами і влітку пасуть тут худобу, але зараз вихід на полонину ще не відбувся і пастуші будиночки-колиби стоять порожніми. Підходимо до підніжжя Петроса – одного із шести карпатських двотисячників. Усі вони належать до хребта Чорногори, на схилах якої ми зараз і знаходимося. Розіб’ємо табір у лісі, який укриє нас від вітру та дасть доступ до необмеженої кількості дров. Відпочиваємо, облаштовуємо табір, організуємо багаття, погріємось та зготуємо вечерю.
🚌 3-3,5 годин; 👣 трекінг: 11 км; ↑ набір висоти 700м, ⛺️ ночівля 1530м.
Після раннього сніданку пакуємо рюкзаки, ховаємо їх у кущах і без нічого йдемо на Петрос. Ця гора взимку має вищу категорію складності, ніж Говерла, і вид з неї багато хто визнає одним із найкращих у Карпатах. І не дарма;). Круті схили зі скальними виходами, яку дуже круто дивляться на фото))). З вершини побачимо абсолютно весь Чорногірський хребет, Мармароси, Близницю (1883м), сусідній хребет Свидовець, гід покаже навіть румунські гори.
Спустимося до рюкзаків, перекусимо і підемо до підніжжя Говерли. Дорога йде сідловиною між Петросом і Говерлою. Нас оточують чудові полонини з квітучими крокусами, за спиною височить Петрос, дорога рівна без перепадів висоти, праворуч видніються Мармароси — казка!
Радіалка на Петрос 3,5км, ↑↓ 490м.
Приходимо до притулку КБЗ (Карпатського Біосферного Заповідника), де проведемо цю ніч у сухості та відносному теплі. Від притулку починається стежка на головну вершину України, красуню – Говерлу. Залишивши речі в притулку, з легкістю йдемо на Говерлу. Незабаром починаються високогірні альпійські луки Чорногірського хребта, де-не-де вкриті снігом, а де-не-де килимом крокусів. Влітку на Говерлі багато людей, але ранної весни тут справді можна відчути єднання з природою та її могутність. Гори особливо красиві, коли свіжа зелень контрастує з острівцями снігу, що залишився від зими, повітря чисте і прозоре, і Ви насолодитеся пейзажем на всі 100%. Повертаємось у притулок готувати вечерю, відпочивати.
👣 Головчеська-Говерла-КБЗ: 9 км; ↑↓ 380м; ⛺️ 1450м.
По мальовничій стежці спускаємося в Козьмещик або до турбази Заросляк (1330м) і їдемо в Івано-Франківськ, наше крокус-сходження на Говерлу і Петрос закінчилося.
👣 7 км; ↓ 950м.
Дорогою можна продегустувати та захопити додому фірмову настойку гуцула-байкера, відвідати сувенірний ринок та водоспад у Яремчі. В Івано-Франківську заїдемо на офіс Походу за речами і відправимося в найвідоміший ресторан прикарпатської кухні «10-ку» – маст-хев для всіх туристів у Франківську. Тут відсвяткуємо наш похід, скуштуємо автентичні страви типу баноша з бринзою або журека, поділимося враженнями.
- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- проживання в Карпатах (2 ночі);
- використання котлів і газове обладнання;
- рекреаційні збори;
- турнікет для ЗСУ;
- допомога в підготовці до походу;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна знижкова картка;
- аптечка.
- проїзд в транспорті
Необов’язкові :
- прокат спорядження;
- лазня/чани;
- кафе, ресторани, сувеніри;
- чайові гіду.
Обов’язкові додаткові витрати ~900₴ (трансфер).
Необов’язкові додаткові витрати:
- Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 250₴).
- По дорозі можна купити сувеніри (від 510₴).
- Під Говерлою, якщо ночувати на перемичці, можна влаштуватися в простенький притулок. Тут сезонно пропонують душ (не факт, що теплий), є пиво, а іноді навіть лазня. Візьміть 200-300₴ про запас для цих цілей. Навіть якщо ви не плануєте, погодні умови можуть внести корективи до маршруту.
- По дорозі назад, якщо буде час, можна заїхати до карпатських чанів, або до лазні у Франківську. Все це вирішується по ходу справи, залежно від погоди на маршруті.
- Оплатити вартість туру ви зможете в офісі після зустрічі групи в Івано-Франківську або перерахувати на банківську карту / рахунок.
- Для підтвердження місця в групі перерахуйте нам передоплату в розмірі 500₴.
- Працюємо офіційно — Ваша відпустка максимально захищена!
- Напишіть звіт про цей похід та отримайте бонус: 300₴ на наступний похід з нашим клубом!
Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою — нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід — перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Говерла, найвища гора в Українських Карпатах (2061м), славиться своєю непередбачуваною погодою. Біля підніжжя нам може світити сонечко, але того ж дня на вершині можливий сніг. Тому, готуючись зробити сходження на Говерлу, потрібно врахувати ймовірність будь-якого сценарію. Середня температура вдень від +10 до +25, уночі на стоянках вище за 10 градусів. На горі може бути (і, найімовірніше, буде) сильний вітер. Детальніше про погоду в Карпатах читайте >> ТУТ
Крокуси у Карпатах розквітають, зазвичай, у березні-квітні, але точний час цвітіння може змінюватися залежно від погоди. Ці квіти є одними з перших вісників весни в гірському регіоні, з’являючись відразу після того, як зійде сніг. Їх цвітіння триває близько місяця, рухаючись від нижніх до вищих точок гір в міру того, як тане сніг. У високогір’ї ці квіти можна зустріти навіть у кінці травня. Звертайтеся до нас за інформацією про цвітіння цьогоріч, і ми допоможемо обрати найкращий час для вашої мандрівки.
- Усі ночі спимо в наметах
- Усі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети)
- Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди та стану групи
- Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Економимо час: готування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на трекінг… і не поспішаємо на переходах.
- Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність та зручні трансфери.
- Інструктори, для яких Карпати – рідні гори. Вони знають гуцулів, всі стежки, сократи, колиби, джерела вздовж і впоперек, тому точно проведуть вас так, як треба.
- Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську та залишити непотрібні у поході речі в офісі:)
Ви просто зобов’язані побачити Говерлу та Петрос, вкриті пурпуровим килимом крокусів – приєднуйтесь до нашого походу
- Хороша мембранна куртка.
- Треккінгові штани для денних переходів.
- Легкі спортивні штани для табору і сну.
- Фліска
- Легка пуховка або пуховий жилет.
- Футболка або треккінгова сорочка.
- Дощовик або пончо.
- Шапка тепла.
- Рукавички з віндблоком.
- Баф.
- Термобілизна (верх і низ).
- Плавки або купальник для лазні.
- Взуття для денних переходів (якісні треккінгові черевики з хорошою підошвою і мембраною).
- Легке запасне взуття (сандалі, пластикові шльопанці).
- Гамаші (бахіли).
- Шкарпетки (2-3 пари + теплі для сну).
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу – рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту 0…-5oC.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибацькі намети не підходять!).
- Коврик (каремат).
- Трекінгові палки.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором усіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кухоль, ложка (або гібрид ложки з вилкою – ловилки), ніж.
- Сідушка туристична.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів та фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермішки для речей та техніки.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2л).
Зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження – проконсультуйтеся з менеджером.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.
☀ Йдете влітку? >> За посиланням відкриється стаття з докладним переліком спорядження, фото, ВІДЕО, як вибрати спорядження. Тисніть!
☔🍁 Йдете квітень-травень або жовтень-листопад? >> Вам потрібно сюди, в демісезонний список спорядження.
Pohod V Gory — в Карпати ЯК ДОДОМУ! Після збору групи ми заїжджаємо в офіс клубу, де можна випити чай-каву, розрахуватися за похід картою, залишити непотрібні в горах речі (косметику, 3 пари улюблених джинсів…;), переодягнутися, взяти прокатне спорядження, спокійно перепакувати рюкзак — не на лавочці біля вокзалу. Ну і з командою Походу познайомитися)).
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!