Легкий похід 🕊 Панорама Двотисячників | Хребет Кукул
Класний та нескладний похід на вихідні, які не хочеться проводити вдома. Кукул традиційно вважається оптимальним маршрутом для новачків. Але якщо Ви бували в Карпатах і ще не бачили Говерлу та Петрос з цієї вершини – це терміново треба виправляти, просто тому, що вони звідти ну бомба-ракета. Сумувати не доведеться: карпатські гойдалки, ягоди та гриби, полонини з отарами овець, пастухи, але головне – нон-стоп панорами Чорногірського хребта подарують справжню насолоду кожному, хто піде з нами. По сезону на Кукулі купа суниці, чорниці, брусниці та грибів.
Ну і в якості бонусу ввечері гід навчить готувати карпатський банош на багатті, так що привезете додому купу вражень і корисний скілл 😉. Записуйтесь!
💙💛 Сходи в похід на Кукул разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Зустріч з провідником відбудеться на залізничному вокзалі міста Івано-Франківськ. Після швидкого знайомства ми разом вирушимо до гірських вершин. Спочатку заглянемо в наш офіс, де кожен зможе орендувати необхідне туристичне спорядження для подорожі.
Наш маршрут почнеться з мальовничого селища Вороненка, недалеко від Ворохти. Протопаємо лісовими стежками вгору, до хребта, аж до першого перевалу. Тут нас чекає перша несподівана пригода – карпатська гойдалка в гуцульському стилі «екстрим» – це буде чудовий шанс для веселих фото! Попереду на нас очікують просторі полонини, де простягаються високогірні луки, огорнуті запашними травами та розмаїттям квітів.
На нашому шляху траплятимуться гуцульські колиби, де місцеві жителі виготовляють традиційні сири, коли пасуть худобу в горах. Проходячи повз гуцульські хутори, з віконниць яких відкривається вид на Чорногірський хребет, ми піднімемося до Кукула, де і розібємо табір. Звідси відкривається неймовірний вид на захід сонця, який охоплює всі українські двохтисячники – це місце особливо популярне серед фотографів.
Надвечір розпалимо ватру, на якій влаштуємо майстер-клас з приготування карпатського баношу з бринзою та шкварками – це гарантовано смачна та ситна вечеря, яка стане кульмінацією нашого походу.
👣 Треккінг: 11 км; ↑ набір висоти 530м, ⛺️ ночівля 1390м.
Новий день почнеться з чарівного ранку, який вітає нас світанком над Чорногірським хребтом. Завершивши сніданок, ми вирушаємо в похід. Наш маршрут пролягає через просторі полонини, де ми насолодимось свіжістю карпатського повітря. Досягнемо нашої цілі – вершини Кукул, розташованої на висоті 1539 метрів. З цієї точки відкривається панорамний вид на Ґорґани, Мармароси, Свидовець та інші карпатські гірські хребти. На вершині можливо зберемо трави для запашного чаю (залежно від сезону), який буде нагадуванням про нашу подорож, а також зберемо ягоди, якщо буде сезон.
👣 9 км; ↑ 150 м, ↓ 550 м.
По завершенні поїздки автобусом, ми вирушимо до справжньої перлини Карпат – міста Яремче. Тут ми ознайомимося з культурними визначними пам’ятками місцевості, помилуємося водоспадами, спробуємо карпатські настоянки на травах та виберемо сувеніри. Наша пригода закінчиться вечерею в Івано-Франківську у ресторані, де подають страви автентичної прикарпатської кухні, обміном фотографіями та сердечними прощаннями з обіцянкою знову зустрітися в горах.
- триразове харчування на маршруті;
- майстер-клас з приготування баношу;
- послуги інструктора та провідника;
- використання котлів та газове обладнання;
- турнікет для ЗСУ;
- рекреаційні збори;
- реєстрація групи;
- консультації менеджера (підбір квитків та спорядження);
- бронювання лазні/ресторанів;
- фірмовий подарунок;
- дисконтна картка знижок;
- аптечка.
- проїзд у транспорті.
Необов’язкові:
- прокат спорядження;
- лазня/чани;
- кафе, ресторани, сувеніри;
- чайові гіду.
- Авансовий внесок за участь у поході становить 300₴. Наш менеджер повідомить вам, коли потрібно буде здійснити оплату, тож ризик втрати кошти у разі відміни походу відсутній.
- Оплату решти суми можна здійснити безпосередньо в офісі нашого клубу перед початком походу, як готівкою, так і переказом на банківську карту.
- Мінімальна кількість учасників у групі – 5 осіб.
- Ми діємо офіційно, тому ваш відпочинок знаходиться під надійним захистом!
Якщо ви напишете звіт про похід на Кукул, ви отримаєте бонус – знижку 300₴ на наступний похід з нашим клубом!
- Після походу ми традиційно вечеряємо у ресторані прикарпатської кухні (від 200₴).
- Можна буде купити сувеніри (від 150₴) або карпатські настоянки у байкера (~180₴).
- Під Говерлою, якщо ночувати на перемичці, можна влаштуватися в простенький притулок. Тут сезонно пропонують душ (не факт, що теплий), є пиво, а іноді навіть лазня. У Дземброні також є кемпінг, гестхаус і лазня, де можна провести останню ніч. Візьміть 300-400₴ про запас для цих цілей. Хоча за планом ми не маємо ночівель у цивілізації, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.
- По дорозі назад, якщо буде час, можна заїхати до карпатських чанів, або до лазні у Франківську. Все це вирішується в ході справи в залежності від погоди на маршруті.
Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися чи брати щось із собою — нагодуємо всіх. Вранці та ввечері передбачені гарячі страви та чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах та висотних ночівлях є фірмові сублімовані страви. На обід – перекус із бутербродів, шоколаду та сухофруктів. Дорогою при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби та ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися – просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо вам індивідуальне меню.
Хребет Кукул знаходиться безпосередньо біля Чорногори – найвищого гірського масиву в Українських Карпатах, відповідно і клімат тут дуже суворий. Погода в Карпатах змінюється дуже швидко і непередбачувано, тому іноді можна за один день пережити всі 4 пори року. Тут може бути дуже жарко, до +25…З палючим сонцем, тоді нам знадобляться шорти та футболки. Але миттєво погода може зіпсуватися, почнеться дощ, тоді треба мати при собі дощовик і зберігати гарний настрій.
- Усі ночі спимо в наметах
- Усі учасники чергують під час походу (готовлять їжу, збирають дрова, ставлять намети)
- Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди та стану групи
- Поліпшене комбіноване меню: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легші за звичайне похідне харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Заощаджуємо час: готування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на треккінгу… і не поспішаємо на переходах.
- Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність та зручні трансфери.
- Інструктори, для яких Карпати – рідні гори. Вони знають гуцулів, всі стежки, колиби, джерела вздовж і впоперек, тому точно проведуть похід так, як треба.
- Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську та залишити непотрібні у поході речі в офісі:)
Легкий похід на Кукул – ідеальний старт для тих, хто робить свої перші кроки в горах. Приєднуйтесь до наших походів і ви отримаєте тільки позитивний досвід!
- Легка водо/вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Водозахисні штани.
- Штани та шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються на шорти).
- Термобілизна (або легкі кофта та штани для сну) .
- Флісовий светр зберігає тепло і швидко сохне.
- Футболка (1-2 штуки на 3 дні, більше не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі рукавички (віндблок).
- Кепка/панама/бафф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (2 пари + теплі для сну).
- Нижня білизна.
- Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки із міцною рифленою підошвою та товстими стінками).
- Легке запасне взуття для табору (сандалії, сланці).
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу – рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5 °C.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношаровий китайський та важкий рибальський намет не підходить!).
- Килимок (каремат).
- Треккінгові палиці
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором усіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста і щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кухоль, ложка (або гібрид ложки з вилкою – ловилки), ніж.
- Сідушка туристичне.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів та фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермішки для речей та техніки.
- Місткість для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2л)
- Щільна мембранна куртка / штормування (замість вітровки).
- Легка пухівка або пуховий жилет.
- Флісові штани.
- Штани для треккінгу повинні бути мембранними або із щільної тканини.
- Термобілизна (верх і низ) – 2 комплекти: активна для треккінгу та вовняна для сну.
- Тепла шапка, можна флісову.
- 2 пари рукавичок: з віндблоком та флісові.
- Гамаші (бахили, або “туристичні ліхтарики”).
- Спальник має бути не менше ніж на 0С.
- Треккінгові черевики з потужною підошвою та гумкою, без сіточки. Кросівки не підходять.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!