Білий Слон ❄ Зимове сходження на Піп-Іван
Диво зимових Карпат незмінно вабить мандрівників та шукачів пригод. Найкращий варіант для зближення з красою гір, їхньою чистотою та суворістю – підкорення Попа-Івана Чорногірського, одного з найвищих двохтисячників нашої країни, містичної вершини, справжнього скарбу Чорногори. Ми пропонуємо Вам зійти на Попа, помилуватися обсерваторією – «Білим Слоном» України, насолодитися спогляданням Чорногори, Мармаросів, Ґорґанів. А ще нас чекають зоряне небо, чарівні світанки та заходи сонця, треккінг понад хмарами… Запрошуємо в наше сходження, котре наповнить адреналіном навіть тих, хто запав у зимову сплячку;). Підкорімо Попа-Івана разом – пориньмо в красу зимових Карпат!
💙💛 Сходи в зимовий похід на Піп-Іван Чорногірський разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет!
Інструктор походу зустрічає групу на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Трансфер відвозить нас в Дземброню, де стартує сходження. Невелика частина маршруту пролягає через село, і ми можемо помилуватися красою високогірного краю. Згодом невеликий підйом до полонини, звідки уже відкриваються перші панорами. Ночівля пройде в колибі, де літом господарюють гуцули, а зимою туристи ховаються від негоди.
👣 Пройдемо 3,5 км; ↑ підйом – 400 м; ⛺ ночівля на 1200 м.
Піднімаємся на круту гору Смотрич – сходження буде нелегким. Проте з вершини ми побачимо дивовижну картину Чорногірського хребта та Попа-Івана. Це буда найскладніша частина маршруту, та ми продовжуємо вперто іти далі – до вершини.
Поп-Іван Чорногірський (гуцульськ. Чорна Гора, Чорногорець) – одна з найвищих вершин найпотужнішого хребта Українських Карпат – Чорногори. Гора має форму піраміди, а її вершину вінчає обсерваторія, побудована в 30-х роках минулого століття. Взимку це видовище абсолютно приголомшливе. Сніг, лід і вітер перетворюють будівлю чи то в моторошного білого звіра (звідки й назва «Білий Слон»), то чи в замок снігової королеви… Величезні бурульки повністю покривають обсерваторію, складаючись в абстрактні скульптури і ставлячи під сумнів існування тут гравітації. Більшість туристів піднімаються на Піп-Іван Чорногірський взимку саме заради виду обсерваторії. Майже щорічно її зимові фотографії виграють міжнародні конкурси – і не дарма, адже кожен може зробити тут приголомшливі кадри, гідні сторінок NationalGeographic. Колись тут був готель в 5 поверхів і господарські будівлі, а вежу з телескопом захищав мідний купол, який автоматично відкривався. Але під час війни відразу кілька армій пограбували обсерваторію, наукова робота в якій так і не відновилася, протривавши вього кілька років.
Зараз будівлю реставрують, всередині працює пост МНС. Колись на цій вершині стояли мольфари та астрономи, намагаючись розгадати таємниці зірок.
👣 6,5 км; ↑↓ 820м; ⛺ на 2020м.
Прокидаємся рано, щоб встигнути помилуватися дивовижним зимовим сходом сонця на Чорногорі. Під нашими ногами бушує ціле море хмар, розфарбованих світанком у пурпурний, оранжевий, рожевий… Початок дня у Високих Горах особливий, заради нього одного варто піти в зимовий похід на Піп-Іван. Потім зберемо речі і спустимося назад в Дземброню, де сядемо на трансфер до Івано-Франківська. На знайомому нам ж\д вокзалі закінчиться наше сходження на Піп-Іван Чорногірський і ми поїдемо кожен своєю дорогою, але краса Карпатських гір, містицизм цього місця і нові друзі залишаться в нашому серці ще на багато років.
👣 10 км; ↓1200м.
- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- рекреаційні збори;
- турнікет для ЗСУ;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд у транспорті;
- прокат спорядження;
- заміна ночівлі в наметах на колиби (залежно від погоди та бажання групи);
- сувеніри, кафе у місті, лазня – за бажанням.
- Додаткові витрати: приблизно 1000₴ (переїзд в гори і повернення назад). Все інше – включене у вартість туру. Захопіть кишенькові гроші на сувеніри та дрібні особисті витрати.
Харчування протягом усього походу забезпечуємо ми. Не турбуйтесь, що залишитесь голодними, і не варто брати що-небудь із собою. Нагодуємо всіх! Вранці і ввечері будуть гарячі страви і чаювання. На обід у розкладці передбачений гарячий суп, але в зимовому поході не завжди вдається його приготувати – холодно зупинятися. Якщо погода не дозволятиме, обідаєм калорійними бутербродами з ковбасою, салом, сиром, соусами, шоколадом, халвою, сухофруктами та чаєм із термосів. Суп же залишиться на вечір або до найближчої можливості. Вегетаріанцям не варто хвилюватися – просто попередьте нас, що саме Ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Найвищий хребет Україні – Чорногора – відома непередбачуваною погодою. Біля підніжжя може світити сонечко, а на вершині нас раптом затягне хмарами. Тому треба бути готовим до всіх капризів погоди. Середня температура вдень коливається в межах -2 …- 15С.
- Ночуємо в наметах. Якщо буде можливість або погіршиться погода – ночуємо в колибах;
- готуємо на інтегрованих газових системах;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова);
- !!! інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи. І його рішення в зимових горах НЕ обговорюється.
-
Маршрут розроблений таким чином, що навіть людина без досвіду походів його пройде! Головне – фізичне здоров’я, хоча би середня фіз. форма та залізна воля. Якщо чогось із перечисленого бракує – гляньте на похід “Говерла + Петрос” з ночівлями в притулку ;).
-
Наша продуктова розкладка – полегшена (на 1,5-2 кг легша, ніж звичайне похідне харчування). При тому вона розрахована на 3-х разовий прийом гарячої їжі.
-
Звільняючи майже 2 години часу завдяки сучасним інтегрованим газовим системам, ми не поспішаємо на треку.
-
Вас будуть супроводжувати найдосвідченіші гіди, котрі пройшли курси надання домедичної допомоги в горах. Для наших інструкторів Карпати – рідні, тому вони знають ці гори як свої п‘ять пальців і проведуть Вас максимально безпечно та комфортно.
-
Кількість туристів на інструктора – обмежена, що забезпечує маневреність, увагу до кожного учасника та зручне добирання.
У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, діють особливі тимчасові обмеження щодо перебування у прикордонній зоні. Враховуючи, що маршрут нашого походу проходить по території, що межує з кордоном, необхідно отримати спеціальний дозвіл від Прикордонної служби України. Існує ризик відмови у видачі такого дозволу, у цьому випадку ми запропонуємо учасникам альтернативний маршрут.
- Куртка мембранна штормова, що володіє хорошими вітро-і волого-захисними функціями. Гірськолижна куртка гірша, бо на підйомі в ній спекотно, а на привалі вона вже мокра.
- Пуховик.
- Штани мембранні для переходів (або лижні комбінезони, але вони гірші).
- Штани флісові.
- Флісовий светр (2 шт — товстіший і тонший, щільність 200 і 100).
- Термобілизна, верх і низ (2 комплекти: для ходьби синтетична, що відводить зайву вологу від тіла, та тепла вовняна/мериносова для сну).
- Футболка (1-2 шт.).
- Шкарпетки (2-3 пари трекінгових + 1 пара теплих для вечорів та сну).
- Шапка тепла, що захищає вуха, і утеплений флісовий баф на шию (якщо куртка не має надійного коміра).
- Рукавички — 2 пари: 1 флісові та 1 утеплені (типу гірськолижних).
- Маска на обличчя (балаклава) для захисту від вітру та морозу.
- Зимові туристичні черевики для денних переходів, мембранні або шкіряні, з міцною підошвою Vibram, що не ковзає (або хоча б шкіряні черевики, попередньо добре просочені спеціальними водовідштовхувальними спреями).
- Гамаші (гетри чи бахіли) для захисту від снігу.
- Легке змінне взуття для переїздів та вечорів, що забезпечує тепло та відпочинок ногам після переходів (наприклад, «дутіки» або інші легкі запасні черевики)
**Може бути додано в список залежно від стану снігового покриву
- Кішки або айсери (міські кішки)
- Снігоступи
- Рюкзак об’ємом 55-75 літрів.
- За бажанням — маленький рюкзак для радіалок.
- Намет зимовий або демісезонний.
- Спальний мішок (з температурою комфорту -15…-10С).
- Килимок (каримат), термарест / надувний.
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями.
- !!! Лижна маска або сонцезахисні окуляри обов’язково з UV-фільтром.
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка.
- Гігіенічний набір (туалетний папір, зубна щітка…).
- Сідушка туристична.
- Термос (1 літр чи більше).
- Ложка, кружка, миска, бажано ніж.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.