Білий Слон ❄ Зимове сходження на Піп-Іван

Диво зимових Карпат незмінно вабить мандрівників та шукачів пригод. Найкращий варіант для зближення з красою гір, їхньою чистотою та суворістю – підкорення Попа-Івана Чорногірського, одного з найвищих двохтисячників нашої країни, містичної вершини, справжнього скарбу Чорногори. Ми пропонуємо Вам зійти на Попа, помилуватися обсерваторією – «Білим Слоном» України, насолодитися спогляданням Чорногори, Мармаросів, Ґорґанів. А ще нас чекають зоряне небо, чарівні світанки та заходи сонця, треккінг понад хмарами… Запрошуємо в наше сходження, котре наповнить адреналіном навіть тих, хто запав у зимову сплячку;). Підкорімо Попа-Івана разом – пориньмо в красу зимових Карпат!


Інструктор походу зустрічає групу на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Трансфер відвозить нас в Дземброню, де стартує сходження. Невелика частина маршруту пролягає через село, і ми можемо помилуватися красою високогірного краю. Згодом невеликий підйом до полонини, звідки уже відкриваються перші панорами. Ночівля пройде в колибі, де літом господарюють гуцули, а зимою туристи ховаються від негоди.
👣 Пройдемо 3,5 км; 🠕підйом – 400 м; ⛺ ночівля на 1200 м.


Піднімаємся на круту гору Смотрич – сходження буде нелегким. Проте з вершини ми побачимо дивовижну картину Чорногірського хребта та Попа-Івана. Це буда найскладніша частина маршруту, та ми продовжуємо вперто іти далі – до вершини.
Поп-Іван Чорногірський (гуцульськ. Чорна Гора, Чорногорець) – одна з найвищих вершин найпотужнішого хребта Українських Карпат – Чорногори. Гора має форму піраміди, а її вершину вінчає обсерваторія, побудована в 30-х роках минулого століття. Взимку це видовище абсолютно приголомшливе. Сніг, лід і вітер перетворюють будівлю чи то в моторошного білого звіра (звідки й назва «Білий Слон»), то чи в замок снігової королеви… Величезні бурульки повністю покривають обсерваторію, складаючись в абстрактні скульптури і ставлячи під сумнів існування тут гравітації. Більшість туристів піднімаються на Піп-Іван Чорногірський взимку саме заради виду обсерваторії. Майже щорічно її зимові фотографії виграють міжнародні конкурси – і не дарма, адже кожен може зробити тут приголомшливі кадри, гідні сторінок NationalGeographic. Колись тут був готель в 5 поверхів і господарські будівлі, а вежу з телескопом захищав мідний купол, який автоматично відкривався. Але під час війни відразу кілька армій пограбували обсерваторію, наукова робота в якій так і не відновилася, протривавши вього кілька років.
Зараз будівлю реставрують, всередині працює пост МНС. Колись на цій вершині стояли мольфари та астрономи, намагаючись розгадати таємниці зірок. Спробуємо і ми 🙂 Ця ніч в зачарованому замку подарує нам масу позитивних вражень і стане родзинкою сходження на Піп-Іван.
👣 6,5 км; 🠕820м; ⛺ на 2020м.






Прокидаємся рано, щоб встигнути помилуватися дивовижним зимовим сходом сонця на Чорногорі. Під нашими ногами бушує ціле море хмар, розфарбованих світанком у пурпурний, оранжевий, рожевий… Початок дня у Високих Горах особливий, заради нього одного варто піти в зимовий похід на Піп-Іван. Потім зберемо речі і спустимося назад в Дземброню, де сядемо на трансфер до Івано-Франківська. На знайомому нам ж\д вокзалі закінчиться наше сходження на Піп-Іван Чорногірський і ми поїдемо кожен своєю дорогою, але краса Карпатських гір, містицизм цього місця і нові друзі залишаться в нашому серці ще на багато років.
👣 10 км; ↓1200м.

- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- туристична медична страховка;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд у транспорті;
- прокат спорядження;
- заміна ночівлі в наметах на колиби (залежно від погоди та бажання групи);
- сувеніри, кафе у місті, лазня – за бажанням.
- Оплата – інструктору при зустрічі групи.
- Додаткові витрати: приблизно 500 грн (переїзд в гори і повернення назад). Все інше – включене у вартість туру. Захопіть кишенькові гроші на сувеніри та дрібні особисті витрати.
- Також ви можете написати звіт про подорож на зимового Попа і отримати знижку 10% від вартості походу!

Харчування протягом усього походу забезпечуємо ми. Не турбуйтесь, що залишитесь голодними, і не варто брати що-небудь із собою. Нагодуємо всіх! Вранці і ввечері будуть гарячі страви і чаювання. На обід у розкладці передбачений гарячий суп, але в зимовому поході не завжди вдається його приготувати – холодно зупинятися. Якщо погода не дозволятиме, обідаєм калорійними бутербродами з ковбасою, салом, сиром, соусами, шоколадом, халвою, сухофруктами та чаєм із термосів. Суп же залишиться на вечір або до найближчої можливості. Вегетаріанцям не варто хвилюватися – просто попередьте нас, що саме Ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Найвищий хребет Україні – Чорногора – відома непередбачуваною погодою. Біля підніжжя може світити сонечко, а на вершині нас раптом затягне хмарами. Тому треба бути готовим до всіх капризів погоди. Середня температура вдень коливається в межах -2 …- 15С.
- Ночуємо в палатках. Якщо буде можливість або погіршиться погода – ночуємо в колибах;
- готуємо на інтегрованих газових системах;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова);
- !!! інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи. І його рішення в зимових горах НЕ обговорюється.
-
Маршрут розроблений таким чином, що навіть людина без досвіду походів його пройде! Головне – фізичне здоров’я, хоча би середня фіз. форма та залізна воля. Якщо чогось із перечисленого бракує – гляньте на похід “Говерла + Петрос” з ночівлями в притулку ;).
-
Наша продуктова розкладка – полегшена (на 1,5-2 кг легша, ніж звичайне похідне харчування). При тому вона розрахована на 3-х разовий прийом гарячої їжі.
-
Звільняючи майже 2 години часу завдяки сучасним інтегрованим газовим системам, ми не поспішаємо на треку.
-
Вас будуть супроводжувати найдосвідченіші гіди, котрі пройшли курси надання домедичної допомоги в горах. Для наших інструкторів Карпати – рідні, тому вони знають ці гори як свої п‘ять пальців і проведуть Вас максимально безпечно та комфортно.
-
Кількість туристів на інструктора – обмежена, що забезпечує маневреність, увагу до кожного учасника та зручне добирання.
Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.

- Куртка мембранна штормова, що володіє хорошими вітро-і волого-захисними функціями. Гірськолижна куртка гірша, бо на підйомі в ній спекотно, а на привалі вона вже мокра.
- Пуховик.
- Штани мембранні для переходів (або лижні комбінезони, але вони гірші).
- Штани флісові.
- Флісовий светр (2 шт — товстіший і тонший, щільність 200 і 100).
- Термобілизна, верх і низ (2 комплекти: для ходьби синтетична, що відводить зайву вологу від тіла, та тепла вовняна/мериносова для сну).
- Футболка (1-2 шт.).
- Шкарпетки (2-3 пари трекінгових + 1 пара теплих для вечорів та сну).
- Шапка тепла, що захищає вуха, і утеплений флісовий баф на шию (якщо куртка не має надійного коміра).
- Рукавички — 2 пари: 1 флісові та 1 утеплені (типу гірськолижних).
- Маска на обличчя (балаклава) для захисту від вітру та морозу.
- Зимові туристичні черевики для денних переходів, мембранні або шкіряні, з міцною підошвою Vibram, що не ковзає (або хоча б шкіряні черевики, попередньо добре просочені спеціальними водовідштовхувальними спреями).
- Гамаші (гетри чи бахіли) для захисту від снігу.
- Легке змінне взуття для переїздів та вечорів, що забезпечує тепло та відпочинок ногам після переходів (наприклад, «дутіки» або інші легкі запасні черевики)
**Може бути додано в список залежно від стану снігового покриву
- Кішки або айсери (міські кішки)
- Снігоступи
- Рюкзак об’ємом 55-75 літрів.
- За бажанням — маленький рюкзак для радіалок.
- Намет зимовий або демісезонний.
- Спальний мішок (з температурою комфорту -15…-10С).
- Килимок (каримат), термарест / надувний / можна два іжевські.
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями.
- !!! Лижна маска або сонцезахисні окуляри обов’язково з UV-фільтром.
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка.
- Гігіенічний набір (туалетний папір, зубна щітка…).
- Сідушка туристична.
- Термос (1 літр чи більше).
- Ложка, кружка, миска, бажано ніж.
Найменування | Ціна за 1 день |
Місце в наметі (зимовий) | 40 грн |
Рюкзак з рейнкавером | 50 грн |
Каремат (килимок-іжевка) | 20 грн |
Спальний мішок (зимовий -12°С) | 60 грн |
Треккінгові палиці зі сніговими кільцями | 30 грн |
Гамаші (бахіли туристичні) | 30 грн |
Кішки (з антипідлипами) | 40 грн |
