Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Наодинці з Карпатами 🐾 Царство Каміння | Похід Горганами
Інструктор клубу PVG
макс 10 особи.
60 км
6 днів

Наодинці з Карпатами 🐾 Царство Каміння | Похід Горганами

4100₴
5.1
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
6 днів

Горгани – один з наймальовничіших куточків Карпат, де проявляється дикий і суворий характер цих гір. Вершини і хребти тут покриті розсипами гострих валунів і сипухи, що рясніють яскраво-жовтими, рудими і салатовим плямами лишайника – абсолютно екзистенційна картина. Горганські стихії – первозданні і неприборкані. Саме в Горганах Ви прогуляєтеся свіжим дрімучим ялиновим лісом, побачите шалені гірські річки з безліччю водоспадів і порогів, будете ломитися крізь майже незайману альпійську сосну і побачите справжнє диво Горган — стежки-серпантини між кам’яних брил, вкритих подушками моху, в оточенні висхлих низькорослих сосен і покручених стовбурів ялівцю, що нагадує бонсай… і все це – з видом на гори! Ми підкоримо 12 (!) вершин – не бійтеся, по хребту :), побуваємо в урочищах і на мальовничих полонинах. Приєднуйтесь до походу найвищими вершинами Горган, і ці дні наповняться справжніми пригодами в «Царстві Каміння».

Швидка заявка
Маршрут
Мапа походу в Горганах 7 днив
Координатор
Сергій Воскобойник
Координатор по Карпатам та Туреччині
Залишились питання?
+380982304935
Графік роботи
Привіт. На звязку з 9 до 18 Пн-Пт. Сб,Нд - дежурний режим). 🙂🥾⛰
Похід Горганами
Маршрут
Гута
Великий Кузьмінец
г. Середня
г. Висока
г. Ігровець
полонина і гора Боревка
Лопушна
вершини Сивулі
пол. Рущина
урочище Пекло
хребет Тавпіширка
перевал Легіонів
г. Пантир
г. Дурня
г. Гропа
г. Братковська
Вовкани
с. Бистриця
День 1. с. Гута — г. Великий Кузьминець — полонина Середня

Група зустрічається в Івано-Франківську на ж / д вокзалі. Звідси трансфер везе нас в село Гута, де і почнеться наш похід по Горганах. Спочатку підемо вздовж мальовничого потоку Великий Кузьминець. По дорозі нам будуть зустрічатися красиві галявини з видом на Ігровище. Після незначного підйому вийдемо на полонину Середня та зупинимося біля невеликого джерела. Звідси відкривається чарівний вид на гори Висока та Середня. В кінці літа тут багато грибів, а біля Гути навіть проводяться масштабні змагання грибників. В цьому мальовничому місці розбиваємо табір.

👣 9 км; набір висоти 770м; ночівля на висоті 1440м. 

Гора Середня в Горганах
День 2. Середня (1638м) — Висока (1803м) — Ігровець (1804м) — пол. Боревка

Поснідавши, радіально піднімаємося на гору Середня, куди нас веде мальовнича стежка. Дорогою побачимо й перші в поході кам’яні розсипи. Гуцули ці розсипи називають «греготами», а коли розсипів багато – «горганами», звідси і назва масиву. Потім повернемося до сідловини, звідки по серпантину піднімемося на гору Висока. Тут перед нашим поглядом постане справжня велич Горган – величезні кам’яні брили, вкриті яскраво-зеленим лишайником. Обов’язково сфотографуємося на величезному валуні над прірвою – виходять дуже вражаючі кадри! Через сідловину піднімемося на плато Ігровця. З вершини буде видно красивий хребет Сивулі — найвищої вершини Горган. Потім мальовнича стежка приведе нас на полонину Погар (Боревка). Це зручне місце для ночівлі, усипане малиною і чорницею, затишно оточене дрімучим вологим хвойним лісом.

👣 8 км; набір висоти на г. Середня 200м; на Високу і Ігровець 360м; спуск 480м; ночівля на висоті 1320м.

траверс Сивулі
День 3. Боревка (1596м) — Лопушна (1694м) — Велика Сивуля (1836м) — Мала Сивуля (1818м) — полонина Рущина

Вранці траверс через темний ялиновий ліс виволить на гору Боревка. Протягом дня будемо йти по цьому величезному хребту і його красивих кам’янистих розсипах. Подивимося старі укріплення часів Першої Світової Війни (їх збудували з каменю прямо тут – на хребті!) і стежку, котру колись вимостили камінням австрійські солдати і місцеві жителі. Виглядають ці масштабні споруди на такій висоті дуже епічно і ми, як діти, будемо бігати лабіринтами і ховатися в кам’яних бункерах;) Далі піднімемося на найвищу вершину в Горганах – Велику Сивулю. Всі навколишні гори видно звідси, як на долоні. Через Малу Сивулю спустимося до полонини Рущина, де ще збереглися руїни старого туристичного притулку 30-х років. На Рущині бере свій початок річка Бистриця Солотвинська, одна з двох Бистриць Івано-Франківська. В цьому місці ми розіб’ємо наш табір, а ввечері сходимо до мальовничого урочища Пекло (Пекло), куди в давнину гуцули скидали невірних дружин. Високий обрив з видом на гори вночі виглядає ще більш зловісно…

👣 9 км; набір висоти 500м; спуск 430м; ночівля на висоті 1400м.

на вершині гори Сивуля
День 4. ур. Перенизь — полонина Тавпіш — хребет Тавпіширка — перевал Легіонів (Великі Роґодзи)

Сьогодні наш похід по Горганах буде вести вздовж старого державного кордону, що зараз є межею між Закарпатською та Івано-Франківською областями. По дорозі розглянемо старі польські прикордонні стовпчики з номерами. А далі через мальовничу полонину Тавпиш пройдемо по хребту Тавпіширка, де нас чекає чудовий вид на Горгани. З Тавпіширки спустимося до перевалу Легіонів. Це місце знамените запеклими боями під час Першої Світової. Саме тут польські легіонери (в основному студенти) призупинили царські війська генерала Брусилова, що значно перевершували їх чисельністю, хоч і зазнали значних втрат. На перевалі встановлено пам’ятний хрест.

👣 10 км; набір висоти 200м; спуск 360м; ночівля на висоті 1100м.

Сивуля - вид з хребта Горган
День 5. Пантира (1213м) — Дурня (1705м) — Гропа (1758м) — Братківська (1788м) — полонина Братківська

Піднімаємося вздовж старого кордону на гору Братківська. Цей хребет відрізняється від інших вершин Горган відсутністю нагромадження каменів, він скоріше нагадує природу Чорногори і з нього відкривається прекрасний вид на хребет Свидовець, двотисячники Петрос, Говерлу і витоки Чорної Тиси. З вершини Братківської спустимося на однойменну полонину, де і зупинимося на ніч.

👣 16 км; набір висоти 660м; спуск 540м; ночівля на висоті 1250м.

Вододільні Горгани
День 6. Пол. Вовкани — с. Бистриця

В останній день походу по Горганах підйомів більше не буде. Лісова стежка приведе нас до полонини Вовкани, а потім до хутора Климпуш. Звідси недалеко до с. Бистриця, де і закінчується наша подорож. В с. Бистриця нас чекатиме трансфер, який відвезе нас в Івано-Франківськ.

👣 7 км; спуск 450м.

Якщо дозволяє час, радимо залишитися ще на день у Франківську і подивитися це затишне історичне містечко, в центрі якого Ви знайдете маленький Львів, маленьку Прагу і Відень. Прогуляйтеся вечірніми скверами і обов’язково відвідайте кілька пабів, ресторанчиків і кав’ярень — вони тут буквально на кожному кроці і відкриті майже цілу добу. Франківськ взагалі не лягає спати і Вам нудьгувати не дасть;)

спуск з Братковської
річки в Карпатах
Показати всі дні
Вартість: 4100 грн
У вартість включено
 • триразове харчування в горах;
 • послуги інструктора і провідника;
 • використання котлів і газове обладнання;
 • рекреаційні збори;
 • фірмовий подарунок клубу;
 • сертифікат;
 • дисконтна клубна карта;
 • аптечка.
У вартість не включено
 • проїзд у транспорті. трансфери;
 • прокат спорядження.
Оплата і додаткові витрати:
 • Оплатити вартість походу Ви зможете при зустрічі з інструктором або перелічити нам на банківську карту. Підтвердженням Вашої участі в поході є передоплата 600 грн.
 • Переїзд в гори і назад обійдеться орієнтовно в 800 грн.
 • Напишіть звіт про подорож по Горганам і отримайте бонус — 190 грн на походи + ультралегкий наплічник для радіалок та екскурсій!
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Івано-Франківськ, до 10:00
Закінчення: І-Ф, до 17:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку прямо на цій сторінці;
ПЕРЕДОПЛАТА
Перекажіть передоплату 600 грн, щоб забронювати місце в групі.
БІЛЕТ
купіть квитки і надішліть нам їх копію (для підтвердження участі в поході);
ЗІБРАТИ РЕЧІ
уважно зберіть все зі списку необхідних речей (у нас є напрокат)
💙 Переваги, котрі Ви отримуєте лише з нашим клубом:
 • Сучасне харчування, котре на 2-2.5кг легше аніж звичні продуктові розкладки.
 • Економія часу – готуємо на інтегрованих системах, зберігаємо до 1,5 години щодня… і не спішимо на маршруті!
 • Обмежена кількість туристів на 1 гіда: маневреність та мобільність в поході.
 • Найкраща ціна (перевірте!), знижки по клубній карті (до 25%), за звіт (до 10%), на спорядження (до 15%) + туристичні подарунки та сертифікати.
☀️ Погода в Горганах

Горгани відносяться до середніх по висоті гірських масивів Карпат. Клімат тут м’якший, ніж на Чорногорі. Температура влітку коливається від +15° до +25° вдень і може падати до +10° градусів вночі. Сильні вітри тільки на відкритих місцях, вище рівня лісу. Вершини Горган повністю покриті кам’яними осипами, які стають дуже слизькими під час дощу, тому беріть з собою черевики з хорошою підошвою. Детальніше про погоду в Карпатах читайте у статті

🍲 Харчування в поході

Не беріть з собою їжу – весь раціон на 6 днів в горах забезпечимо ми. Вранці, в обід і ввечері передбачені гарячі страви, чай з печивом та іншими солодощами. На переходах – перекус з хліба, сала, ковбаси, сиру, шоколаду і сухофруктів. Вегетаріанцям/веганам/алергікам/діабетикам теж не варто хвилюватися. Обов’язково попередьте нас про те, що Ви не їсте, і ми складемо для Вас індивідуальне меню.

❗️ Що ще потрібно знати:
 • всі ночі спимо в наметах;
 • всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети);
 • інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди і стану групи.
Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
👕 Одяг і взуття
 1. Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
 2. Водозахисні штани.
 3. Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
 4. Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
 5. Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
 6. Футболка (1-2 штуки на 3 дні, більше не потрібно).
 7. Дощовик або пончо.
 8. Легкі рукавички (віндблок.)
 9. Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
 10. Шкарпетки (2-3 пари + 1 теплі для сну).
 11. Спідня білизна.
 12. Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
 13. Легке запасне взуття для табору (сандалі, сланці).

Весь одяг має бути багатофункціональним і максимально легким.

🎒 Спорядження
 1. Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
 2. Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5C.
 3. Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
 4. Килимок (каремат).
 5. Трекінгові палиці.
 6. РЕППЕЛЕНТ від комах – обов’язково!
 7. Налобний ліхтарик.
 8. Окуляри сонцезахисні.
 9. Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
 10. Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
 11. Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
 12. Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
 13. Сідушка туристична.
 14. Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
 15. Поліетиленові пакети або водозахисні гермомішки для речей і техніки.
 16. Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л)
 17. Документи у водонепроникному пакеті.

Зберіть все зі списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження, просто зв’яжіться з менеджером.

💙 Pohid V Gory — в Карпати ЯК ДОДОМУ!

☀ Йдете влітку? >> За посиланням відкриється стаття з докладним переліком спорядження, фото, ВІДЕО, як вибрати спорядження. Тисніть!

Після збору групи ми заїжджаємо в офіс клубу, де можна випити чай-каву, розрахуватися за похід картою, залишити непотрібні в горах речі (косметику, 3 пари улюблених джинсів…;), переодягнутися, взяти прокатне спорядження, спокійно перепакувати рюкзак — не на лавочці біля вокзалу. Ну і з командою Походу познайомитися)).

⛺ Наш прокат спорядження в Карпатах

Спальники ми видаємо з флісовими вкладками, котрі регулярно перуться. Є жіночі та чоловічі рюкзаки різного обєму.

Найменування спорядження Ціна за 1 добу Ціна за 3 доби Ціна за 6 діб
Місце в наметі 30 грн 90 грн 180 грн
Рюкзак 40 грн 120 грн 240 грн
Каремат (килимок) 20 грн 40 грн 80 грн
Спальний мішок 40 грн 120 грн 240 грн
Трекінгові палки 30 грн 90 грн 180 грн

Важливо! Після збору групи ми заїзжаємо на офіс клубу, де є можливість залишити непотрібні в поході речі (косметичку, 3 пари улюблених джинсів ітд:)

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Відеогалерея
Спуск по камяних розсипах Горган
Горгани
Захід сонця у Читвані
Полонина Німецька
Аршиця
Ріка Женець
Останні відгуки
Facebook відгуки
Звіти
Новини
Статті
Новини, Статті
03 June 2023
Гора Фаркеу - альтернативні Мармароси
Статті
29 September 2022
Необхідне спорядження для походу | Універсальний список
Статті
29 September 2022
Село Ділове
Статті
29 September 2022
Список одягу для літнього походу по Карпатах
Статті
29 September 2022
Демісезонний список спорядження для Карпат восени та весною 🍁🌸
Статті
29 September 2022
Список спорядження для зимових походів по Карпатах
Статті
29 September 2022
Обсерваторія на Попі-Івані Чорногірському
Статті
29 September 2022
Гора Ігровець
Статті
29 September 2022
Містичні істоти Карпат | Гуцульська міфологія
Статті
29 September 2022
Що таке «колиба»
Статті
29 September 2022
Що таке полонина в Карпатах і на Балканах
Статті
29 September 2022
Яка погода в Карпатах?
Статті
29 September 2022
Гора Говерла в Карпатах
Статті
27 September 2022
Маршрути на Говерлу
Статті
27 September 2022
Де жити в Івано-Франківську ● Відкриваємо ворота в Карпати
Статті
27 September 2022
Сховані перлини | Найдивовижніші місця Карпат
Статті
30 September 2016
Похід з дітьми в гори
Статті
29 September 2012
Яремче - перлина Українських Карпат
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Сергій Воскобойник
Координатор по Карпатам та Туреччині
Залишились питання?
+380982304935
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Наодинці з Карпатами 🐾 Царство Каміння | Похід Горганами
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти