Легкий похід 🕊 Несамовиті Шпиці | Карпати вихідного дня
Запрошуємо в похід вихідного дня в Карпатах по супер-красивому нестандартному маршруту! Ви заночуєте біля Несамовитого – наймістичнішого озера України, насолодитеся заходом сонця на Туркулі – єдиною горі Чорногори, з якої видно ВСІ вершини хребта від Говерли до Попа-Івана. Ну а на завершення підніметеся на гору Шпиці, відому своїми фантастичними скелями. Урочище Шпиці воістину одне з найкрасивіших місць України і Карпат. Кожен, хто любить природу і подорожі, оцінить масштаб та мальовничість високогірних скельних утворень. Ваші ідеальні вихідні доповнять альпійські луки, сосновий карпатський ліс, гриби, ягоди, бринза, гуцульські наливки і крута компанія. Подавайте заявку і поїхали!
💙💛 Сходи в похід на Шпиці і Несамовите разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Інструктор зустрічає туристів на ж / д вокзалі ІФ. Їдемо в офіс турклубу, де можна взяти прокатне спорядження і залишити непотрібні речі. У поході вихідного дня рюкзаки не будуть важкими, адже можна взяти тільки найнеобхідніше. Виїжджаємо в Карпати. По дорозі спостерігаємо гарні краєвиди за вікном, бурхливі потоки Прута, арочні мости Ворохти, гуцульські будиночки на схилах гір. Побачимо Говерлу (2061м), Петрос (2020м), Близницю (1883м), Хом’як (1542м). Якщо буде бажання, заїдемо в гості до гуцула-байкера, який робить цілющі домашні настоянки на карпатських травах. Які ж вони смачні ввечері під чашку чаю!)
Приїжджаємо до турбази Заросляк, де починається маршрут на Несамовите. Спочатку стежка веде через ялиновий ліс, далі виходить на запашні альпійські луки і полонини. Пройдемо через полонину Пожижевська. Зовсім поруч знаменита метеостанція. Ще знаючі люди тут збирають рідкісні рослини для всяких ліків. Ви і самі побачите, наскільки багата флора цього місця. Можна буде перекусити з красивим видом :))). Остання ділянка стежки прокладена крізь зарості стланикової сосни (в народі альпійки) і низькорослого ялівцю.
Виходимо до одного з небагатьох в Україні льодовикових озер. Несамовите знаходиться на висоті 1750м н.р.м. на схилі Туркула. Про нього складено безліч легенд. Наприклад, вважається, що тут «робиться погода» в Карпатах. Кажуть, що якщо кинути у воду камінь або викупатися, то обов’язково піде дощ. А ще подейкують, що той, хто зайде в кришталево чисту воду, до кінця року знайде свою справжню любов :). Місцеві колись називали Несамовите Морським оком, вірячи, що під землею воно з’єднується з морем. Гуцули навіть знаходили на березі уламки кораблів… Легенд багато, але їх значно приємніше слухати, сидячи на березі цього унікального куточка Карпат і насолоджуючись мальовничими пейзажами))
Розбиваємо табір на галявині біля Несамовитого. Багаття не буде – ми в заповіднику, так що зігріємося гарячим супом і трав’яним чаєм з настоянками. Інструктор навчить бажаючих збирати трави, з яких гуцули варять лікарські чаї. Якщо буде час, можна збігати на вершину Туркула (1933м), яка височіє прямо над водною гладдю. Підйом короткий, але дуже крутий, треба бути гранично обережними. Туркул примітний тим, що з нього відривається панорама всього хребта. По обидва боки від нас – найвищі вершини України! Знизу дивиться Морське око (якщо вірити гуцулам, через нього море за нами спостерігає))) Сонце сідає над Говерлою і Петросом і, повірте, це видовище – чудове!
Перехід: 7км.
Піднімаємося на світанку, щоб все встигнути і вдосталь насолодитися видами, звичайно ж. Хто не знає, вранці під Чорногорою збираються хмари і клубочаться далеко внизу…
Снідаємо і піднімаємося на Шпиці (1863м). Ця гора стоїть трохи осторонь від основного хребта, тому людей небагато – зазвичай туди лінь повертати)) Нам це на руку, адже ми помилуємося унікальною панорамою в тиші і спокої. Скелі, які оперізують гору, утворилися ще в льодовиковий період. Їх висота сягає 50 метрів! Дивно, що сюди можна встигнути за одні вихідні…
З вершини видно унікальний хребет Кизли, теж скелястий і дуже красивий. Але найбільш вражаючий – льодовиковий кар між Спицями і г. Ребра (2001м), який називають урочищем Гаджина. До речі, тут похований Олекса Довбуш (якщо вірити гуцулам, звичайно). У Гаджині колись був побудований перший в Карпатах туристичний притулок. Все урочище – строгий заповідник, первозданна природа і запаморочливі види! Мало яка гора в Карпатах може зрівнятися з нашою вершиною по чарівності і унікальності. Робимо багато пам’ятних фотографій, блукаємо між скель. Тут, до речі, ще зустрічаються рідкісні едельвейси.
Якщо буде бажання і сприятлива погода, сходимо на сусідній Гомул (1788м), звідки помилуємося останньою в поході панорамою Чорногори. Починаємо спуск в Заросляк. Стежка схожа на вчорашню, тільки більш дика, місцями майже непомітна. Без гіда тут не погуляєш:). У сезон тут ну дуууже багато грибів, чорниці, брусниці, суниці, ожини… Значно менше туристів ходять по ній, хоча даремно, звичайно 🙂 По дорозі можна купити сувеніри, випити чай / кави / пива / глінтвейну і навіть покуштувати карпатського борщу, баноша та інших національних страв – відмінне завершення походу вихідного дня!
Перехід: 10км
Виїжджаємо до Франківська. Якщо дозволить час до виїзду, ввечері прогуляємося по історичному центру, відомому своєю австро-угорською та польською архітектурою. Сходимо в ресторан прикарпатської кухні, поділимося враженнями і фотографіями. На жаль, на цьому похід закінчено. Багато що можна встигнути за одні вихідні, якщо провести їх в Карпатах 😉
- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- рекреаційні збори;
- турнікет для ЗСУ;
- фірмовий подарунок клубу;
- дисконтна знижкова картка;
- аптечка.
- проїзд в транспорті;
- прокат спорядження.
- переїзд з Івано-Франківська на Заросляк і назад (~ 1000₴ в обидві сторони);
- кафе і ресторани в містах (за бажанням);
- сувеніри, інші особисті витрати.
Харчуванням в поході забезпечуємо ми. Так що вам не варто про це турбуватися або брати що-небудь з собою – нагодуємо всіх. Вегетаріанцям теж не варто хвилюватися – просто попередьте нас про те, які продукти ви не їсте, і ми складемо вам індивідуальне меню.
Кожен день будуть гарячі страви: каші, супи, м’ясні та овочеві. Також передбачені калорійні і смачні перекуски: печиво, шоколад, халва, сухофрукти, горіхи, сало.
-
ночуємо в наметах;
-
учасники чергують під час походу (готують їжу, носять воду, ставлять намети);
-
інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи.
-
Індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
-
Полегшені рюкзаки: продукти на 1-1,5 легші звичайного похідного харчування.
-
Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу – їх ми використовуємо на трекінг… і не поспішаємо на переходах.
-
Обмежений розмір групи: маневреність і зручні трансфери.
-
Інструктори, для яких Карпати – рідні гори. Вони знають всі стежки, колиби, джерела уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
-
Антикризові ціни + знижки і подарунки кожному туристу.
- Легка водозахистна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Штани для денних переходів (в ідеалі такі, в яких відстібаються штанини – “трансформери”).
- Шорти (якщо штани — трансформери, то шорти не потрібні).
- Легкі спортивні штани для табору і сну.
- Флісовий светр – зберігає тепло і швидко сохне.
- Віндстопер або вітровка.
- Футболка (2-3 штуки на 6 днів, більше не потрібно).
- Шкарпетки (2-3 пари для треккінгу + 1 пара для сну (можна вовняні) + запасна пара).
- Білизна (бажано мати термобілизну).
- Дощовик або пончо.
- Шапка / баф / балаклава.
- Кепка / панама для захисту від сонця.
- Окуляри сонцезахисні.
- Взуття для денних переходів (трекінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
- Легке запасне взуття (сандалі, сланці) для табору.
- Рюкзак 55-70 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +10C.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
- Килимок (каремат).
- Треккінгові палиці.
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для Вас ліків.
- Поліетиленові пакети або водозахисні герммішки для речей.
- Гігієнічний набір.
- Сонцезахисний крем.
- Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з вилкою), ніж.
- Сідушка (“підсрачник”).
- Документи та техніка в водонепроникному пакеті.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.