Класичний похід 🏆 Містична Чорногора | Сходження на Піп-Іван
Запрошуємо в похід на вершину Попа-Івана Чорногірського – напевне, найвідомішої карпатської гори. Ми піднімемося на обсерваторію по динамічному кільцевому маршруту через найкрасивіші куточки Чорногори. Заночуємо біля мальовничого лісового озера Марічейка, побродимо поміж химерних кам’яних скульптур в урочищі Вухатий Камінь і на вершині Смотрича. І, звичайно ж, обов’язково дослідимо легендарну обсерваторію! Не дурно її побудували саме тут: нічне небо на Попі-Івані – найбільш зіркове в Україні). Родзинкою походу стане світанок на вершині. Хочете відчути потужну харизму Чорної Гори і перейнятися атмосферою гуцульських сказань про мольфарів? Тоді нам по дорозі!
На час військового стану в Україні маршрут дещо змінено – сходження на Піп-Іван та спуск у Дземброню проходить через Смотрич або Вухатий Камінь.
💙💛 Сходи в похід на вершину Попа-Івана Чорногірського разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Інструктор зустрічає учасників на ж / д вокзалі. Завантажуємося в мікроавтобус і їдемо на офіс клубу. Тут можна залишити зайві речі, взяти на прокат спорядження, випити чай-каву, упакувати рюкзак під наглядом гіда і просто познайомитися з командою Походу 😃. Далі трансфер відвозить нас у найвіддаленіше селище Карпат, в «кінець географії» – Шибене. Саме звідси починається підйом на Піп-Іван Чорногірський. Бадьоро крокуємо стежкою серед шикарного змішаного лісу, на ходу підчищаючи чорницю і грибочки (по сезону).
З набором висоти змінюється природа. Над головами змикається щільний ялиновий намет, камені біля стежки заросли густим мохом. Виходимо на галявину, яка ніби зійшла зі сторінок казки. Серед величних сосен виблискує примарне гірське озеро, смарагдові його береги так і ваблять поставити намет… Не противимося наполегливому поклику природи і розбиваємо табір. Краса, прохолода, пахощі квітів і безмежна кількість дров перетворять наш вечір в справжній курорт.
🚌 ~4,5-5 годин; 👣 треккінг: 5,5 км; ↑ набір висоти 730м, ⛺️ ночівля на 920м н.р.м.
Вранці виходимо на штурм вершини. Зі стежки чудово видно потужні відроги Чорногори, а інструктор Вам покаже Мармароси, Роднянські Альпи, Фаркеу, Чивчин, Горгани. Липневі групи побачать масове цвітіння Червоної Рути – схили суцільно встелені розкішним ліловим килимом.
Проведемо час на вершині: вдосталь розглянемо обсерваторію, сфотографуємося на краю скелі, що нависає над крутим льодовиковим цирком. Якщо дозволить погода, то пообідаємо тут же, а ще поспілкуємося з рятувальниками та послухаємо про їх захопливу й важливу роботу.
Спускаємося в сідло між Попом і Смотричем, де поставимо табір. Бажаючі радіально виходять на Смотрич (1898 м) – зустрічати захід сонця. Це стане одним з найяскравіших миттєвостей в житті! Білий Слон зовсім поруч, навколо здіймаються величезні гострі скелі… Повертаємося в табір відпочивати – завтра ранній старт!
👣 7 км; ↑ 600м; ↓ 300м; ⛺️ 1550м.
Інструктор будить в 5 ранку – пора! Без речей біжимо зустрічати перші промені на вершині. 40 хвилин – і ми вже вище хмар!.. Там, де ще вчора були гори і долини, сьогодні клубочиться біла імла, поступово запалюючись фарбами молодого сонця. Так, заради цієї миті варто піти в Карпати.
Спускаємося, снідаємо, збираємося і оперативно йдемо в урочище Вухатий Камінь (1664 м). Химерної форми скелі і кам’яні статуї здаються творіннями майстра-сюрреаліста. Складно повірити, що вітер і дощ могли створити ці шедеври. Через годинку приходимо до Смотрицьких (чи Дзембронських) водоспадів, де зробимо привал і влаштуємо фотосесію :). Через ліс і гуцульську полонину рухаємося в Дземброню, де наше сходження на Піп-Іван закінчується.
👣 9 км; ↓ 960м; 🚌 ~4-4,5 часа.
Їдемо до Франківська, а по дорозі спробуємо трав’яні наливки у гуцула-байкера та купимо сувеніри в Яремче. У Франківську за традицією повечеряємо в одному з найкращих автентичних кафе міста та оцінимо страви західної України. Звідси наші шляхи розійдуться, але краса Карпат, атмосфера Чорногори і радість нової дружби залишаться з нами на довгі роки.
Якщо Вам сподобається сходження на Піп-Іван, з нами Ви можете пройти весь Чорногірський хребет або прийняти участь у сплаві по Дністру, який починається наступного дня.
- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- турнікет для ЗСУ;
- рекреаційні збори;
- реєстрація групи;
- консультації менеджера (підбір квитків та спорядження);
- бронювання лазні / ресторанів;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд в транспорті;
- прокат спорядження;
- баня / чани;
- кафе, ресторани, сувеніри;
- чайові гіду.
- Оплатити вартість туру ви зможете в офісі після зустрічі з інструктором в Івано-Франківську або перерахувати на банківську карту / рахунок.
- Для підтвердженням місця в групі потрібна передоплата 450₴.
- Працюємо офіційно — Ваша відпустка максимально захищена!
- Напишіть звіт про Ваше сходження на Попа-Івана і отримайте бонус: 500₴ на наступний похід з нашим клубом!
- Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 250₴).
- По дорозі можна купити сувеніри (від 150₴) або карпатські настоянки у байкера (~ 180₴).
- В Дземброні є можливість заночувати в гестхаусі та сходити в баню. Візьміть про запас 200-300₴ для цих цілей. По маршруту ми не плануємо ночувати в цивілізації, проте погодні умови можуть внести корективи.
- По дорозі назад, якщо буде час, можна заїхати в карпатські чани або в лазню. Все це вирішується по ходу справи залежно від погоди на треку.
- По бажанню в останній день можна взяти участь в 2-х годинному сплаві по р. Черемош – 900₴.
Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою — нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід — перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Чорногора, найвищий хребет в Українських Карпатах, славиться своєю непередбачуваною погодою. Біля підніжжя нам може світити сонечко, але в той же день на вершині можливий навіть сніг. Тому, готуючись до сходження, потрібно врахувати ймовірність будь-якого сценарію. Середня температура вдень від +10 до +25, вночі на стоянках вище 10 градусів. На горі може бути (і, швидше за все, буде) сильний вітер.
- Всі ночі спимо в наметах
- Всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети)
- Інструктор має право змінити маршрут походу залежно від погоди і стану групи.
У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, діють особливі тимчасові обмеження щодо перебування у прикордонній зоні. Враховуючи, що маршрут нашого походу проходить по території, що межує з кордоном, необхідно отримати спеціальний дозвіл від Прикордонної служби України. Існує ризик відмови у видачі такого дозволу, у цьому випадку ми запропонуємо учасникам альтернативний маршрут.
- Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на треккінг… і не поспішаємо на переходах.
- Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність і зручні трансфери.
- Інструктори, для яких Карпати — рідні гори. Вони знають гуцулів, все стежки, колиби, джерела уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
- Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську і залишити непотрібні в поході речі в офісі 🙂
Долучайтеся до нашого походу на Піп-Іван, де ви зможете відчути справжню магію Карпат, дихати свіжістю гірських вершин та зануритися в неймовірні пригоди, що запам’ятаються на все життя!
- Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Водозахисні штани.
- Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
- Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
- Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
- Футболка (1-2 штуки на 3 дні, більше не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі захисні рукавички.
- Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (2 пари + 1 теплі для сну).
- Спідня білизна.
- Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
- Легке запасне взуття для табору (сандалі, сланці).
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5C.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
- Килимок (каремат).
- Трекінгові палиці.
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
- Сидушка туристична.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермомішки для речей і техніки.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л)
- Документи у водонепроникному пакеті.
- Щільна мембранна куртка / штормовка (замість вітровки).
- Легкий пуховик або пуховий жилет.
- Флісові штани.
- Штани для треккінгу повинні бути мембранними або зі щільної тканини.
- Термобілизна (верх і низ) – 2 комплекти: активна для треккінгу і вовняна для сну.
- Тепла шапка, можна флісову.
- 2 пари рукавичок: з віндблоком і флісові.
- Гамаші (бахіли, або “туристичні ліхтарики”).
- Спальник повинен бути не менше ніж на 0С.
- Трекінгові черевики з потужною підошвою і обрезинкою, без сіточки. Кросівки не підходять.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.