NEW 🔥 Наодинці з Карпатами 🐾 Похід в Західні Горгани
Ви інтроверт і прагнете побути наодинці з собою та горами? Тоді похід в Західні Горгани це для ВАС! Ми пропонуємо вам унікальний похід по справді віддалених і маловідомих карпатських хребтах. Ми проведемо 6 днів у Західних Горганах, підкоримо 12 вершин, пройдемо понад 60 кілометрів і знайдемо спокій для душі та розуму!
Західні Горгани славляться своєю віддаленістю та відсутністю поселень. Десятки кілометрів довкола ви не зустрінете жодної душі, стежки тут мало хто відвідує, а дика природа вражає своєю первозданністю та красою. Хребти Горган відомі своїми кам’яними розсипами, долати які нам доведеться не один раз.
💙💛 Сходи в Західні Горгани разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Традиційно, наші карпатські походи розпочинаються в столиці Прикарпаття – славетному місті Івано-Франківську. Ми зустрічаємо вас на вокзалі, відвозимо до нашого офісу, щоб ви могли залишити свої речі та взяти все необхідне напрокат. Після смачної ранкової кави вирушаємо на мікроавтобусі до гір. По дорозі, у жвавих розмовах час пролетить швидко, і ми прибудемо до села Мислівка.
Тут мешкають справжні суворі лісоруби, адже, крім лісу, довкола буквально нічого немає. Йдемо вздовж гірської річки вгору по течії до полонини Мшана, яка причаїлася між двома гірськими хребтами, вкритими густим лісом. Ставимо намети, готуємо вечерю і йдемо відпочивати.
👣 5 км, ↑ 500 м.
Прокидаємося разом із сонцем, готуємо запашну каву та снідаємо смачною їжею, приготованою на вогні. Якщо ми почуваємо себе в хорошій фізичній формі і нас тягне на пригоди, тоді сходимо в радіалку на гору Горган-Ілемський (1587 м). Це додаткові 6 кілометрів, і остаточне рішення, чи йти на цю гору, буде за гідом.
Збираємо табір і виходимо на гору Яйко-Ілемське (1680 м). Тут ми зможемо побачити всі вершини, на які піднімемось протягом походу по Західним Горганам. Рухаємось по хребту, вкритому сосною альпійською та кам’яними розсипами. Долаємо вершини в наступному порядку: Укерня (1620 м) – Сиваня Лолинська (1643 м) – Солотвинка (1355 м). Заночуємо на полонині Солотвинка. Будемо спати міцно після такого насиченого дня.
👣 10(16) км, ↑ 600 м, ↓ 300 м.
В цей буремний час стає все складніше знайти місце, де не ловить мобільний зв’язок, немає інтернету та шаленого потоку інформації, в якому ми щодня тонемо і губимо себе та відчуття того, що живемо. Але сьогодні ми потрапимо саме в таке місце.
Крок за кроком йдемо до однієї з найвищих вершин в Західних Горганах – гори Молода (1724 м). Другу половину дня будемо скидати висоту, тож йти стане трішки легше. Побачимо руїни дерев’яного притулку під Молодою, що не так давно згорів через недбалість туристів.
Закінчимо день в долині ріки Молода, де розіб’ємо табір і зупинимось на ночівлю. Зможемо влаштувати банний вечір, якщо температура повітря і наша завзятість дозволять це.
👣 11 км, ↑ 300 м, ↓ 700 м.
Пакуємо рюкзаки, ситно снідаємо і продовжуємо наш похід Західними Горганами. Долиною ріки Круглий піднімаємося на гірський хребет до перевалу, де розташований притулок під назвою “під Конем”. Це місце отримало свою назву через невелику відстань до гори Кінь-Грофецький (1553 м). Якщо в нас вистачить сил та ентузіазму, ми зробимо радіальний вихід на Коня (2 км).
Після короткого відпочинку ми вирушимо до першої найвищої вершини нашого маршруту – гори Грофа (1748 м). Чому першої? Тому що завтра нас чекає ще одна вершина, яка так само високо підноситься над рівнем моря. Спускаємося до полонини Плісце, де трохи релаксуємо перед останнім напруженим етапом. Підіймаємося на гору Паренки, після якої знайдемо невеличку затишну улоговину для нашого табору, де ми встановимо намети та відпочинемо.
👣 13(15) км, ↑ 800 м, ↓ 300 м.
Увесь день впевнено крокуватимемо по Горганському хребту. Піднімемося на гору Мала Попадя, а потім – на вершину Попадя (1748 м). Звідси до Свидовця – наче рукою подати. Гору Коретвина пройдемо траверсом. Ночуватимемо сьогодні біля злиття річок Згонилів та Петрос.
👣 12 км, ↑ 400 м, ↓ 700 м.
Високогір’я Горган залишилося позаду. Наша стежка тепер пролягатиме вздовж річки, крізь смерековий ліс до урочища Різарня. На цьому наш похід завершується, і розпочинається шлях до Івано-Франківська. По дорозі зупинимося біля стародавньої доменної печі — цікавого історичного пам’ятника Прикарпаття. Після повернення до міста обов’язково посидимо в ресторані національної кухні та відсвяткуємо напрочуд вдалий похід.
👣 7 км
- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- турнікет для ЗСУ;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд у транспорті;
- прокат спорядження.
- Оплатити вартість походу Ви зможете при зустрічі з інструктором або перелічити нам на банківську карту. Підтвердженням Вашої участі в поході є передоплата 600₴.
- Переїзд в гори і назад обійдеться орієнтовно в 1000₴.
- Напишіть звіт про подорож по Горганам і отримайте бонус — 300₴ на походи + ультралегкий наплічник для радіалок та екскурсій!
Горгани належать до середніх за висотою гірських масивів Карпат. Тут клімат є м’якшим, ніж на Чорногорі. Улітку температура коливається від +15° до +25° вдень і може опускатися до +10° вночі. Сильні вітри спостерігаються лише на відкритих ділянках, вище рівня лісу. Вершини Горган повністю покриті кам’яними осипами, які стають дуже слизькими під час дощу, тому рекомендується мати з собою взуття з надійною підошвою. Докладніше про погоду в Карпатах можна прочитати у статті.
Не потрібно брати з собою їжу – весь раціон на 6 днів у горах ми забезпечимо. Уранці, на обід і ввечері передбачені гарячі страви, чай з печивом та іншими солодощами. На переходах – перекус із хліба, сала, ковбаси, сиру, шоколаду та сухофруктів. Вегетаріанцям, веганам, алергікам та діабетикам теж не варто хвилюватися. Обов’язково попередьте нас про те, що Ви не їсте, і ми складемо для Вас індивідуальне меню.
- 5 ночей ми проводимо у наметах;
- учасники чергуються під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети);
- інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди і стану групи.
- Сучасне харчування, котре на 2-2.5кг легше аніж звичні продуктові розкладки.
- Економія часу – готуємо на інтегрованих системах, зберігаємо до 1,5 години щодня… і не спішимо на маршруті!
- Обмежена кількість туристів на 1 гіда: маневреність та мобільність в поході.
- Найкраща ціна (перевірте!), знижки по клубній карті (до 25%), за звіт (до 10%), на спорядження (до 15%) + туристичні подарунки та сертифікати.
Не вагайся – приєднуйся до справжніх шанувальників Карпат та вирушай з нами в похід по Західних Горганах
- Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Водозахисні штани.
- Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
- Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
- Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
- Футболка (1-2 штуки на 3 дні, більше не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі рукавички (віндблок.)
- Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (2-3 пари + 1 теплі для сну).
- Спідня білизна.
- Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
- Легке запасне взуття для табору (сандалі, сланці).
Весь одяг має бути багатофункціональним і максимально легким.
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5C.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
- Килимок (каремат).
- Трекінгові палиці.
- РЕППЕЛЕНТ від комах – обов’язково!
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
- Сідушка туристична.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермомішки для речей і техніки.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л)
- Документи у водонепроникному пакеті.
Зберіть все зі списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження, просто зв’яжіться з менеджером.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.