Альпіністський похід в Карпатах | Зимова Чорногора

Мрієте випробувати себе? Готуєтеся до серйозних вершин? Треба відпрацювати навички альпінізму? Нам по дорозі! Запрошуємо в найскладніший похід по Чорногірському хребту, де Вас навчать ходити у зв’язці, користуватися альп спорядженням (кішками, льодорубами, системами…), самозатримуватися на сніжному схилі, рухатися по перилах, орієнтуватися в зимових горах, розуміти сніговий покрив…
Ви не просто пройдете практично весь Чорногорський хребет, а підніметеся на один з найбільш неприступних двотисячників Карпат (2016м). Це сходження категорійністю 2А має таку ж складність, як, наприклад, Казбек, але значно доступніше та простіше фізично. Продумані переходи, ретельно підібрані дати і досвідчений терплячий інструктор допоможуть Вам впоратися з цим складним завданням, розширити зону свого комфорту і здобути дійсно професійні знання та вміння в альпінізмі. Просто подайте заявку — менеджер проконсультує Вас по будь-яких питаннях та підготує до походу.


Інструктор зустрічає Вас на ж / д вокзалі Івано-Франківська. Сідаємо в трансфер, їдемо на офіс турклубу (залишити непотрібні речі і взяти прокатне спорядження), після чого вирушаємо в гори. За вікнами буса миготять картинки справжньої казки: будиночки та смереки дрімають під іскристим сніговим покривалом. Приїжджаємо в Шибене, вивантажуємося і піднімаємося до озера Марічейка. Перехід нескладний, але сніг може бути глибоким. Ось і повчить Вас інструктор тропити;). Таборимося на галявині Марічейка. Увечері Ви почнете слухати цикл лекцій на тему типів снігового покриву, лавинної небезпеки, правил користування альпіністським спорядженням і техніки безпеки в зимових горах.
👣 Перехід: 8 км. ↑Набір висоти 700м, ↓спуск 40м


Виходимо із зони лісу в царство суворого високогір’я. До холоду додається вітер. Але, якщо нам пощастить (на що ми сподіваємося), під ногами буде фірн і йти стане значно легше. Для більшості туристів, яких ми зустрінемо, Піп-Іван (2020м) — головна мета, а для нас це тільки розминка. Використовуємо час і крутий схил, щоб відпрацювати навички альпінізму. Інструктор Вам покаже і Ви попрактикуєтеся:
- ходити в кішках;
- ходити в зв’язці;
- самозатримуватися за допомогою льодоруба ( «зарубатися»);
- рухатися по перилах;
- в’язати вузли;
- швидко дюльферити (ну або хоча б повільно)).
Ночуємо біля обсерваторії Білий Слон. На дозвіллі помилуємося неймовірним заходом і світанком, спостерігаючи, як розфарбовані променями хмари повільно перетікають через хребти з долини в долину…
👣 Пройдемо 3,3км. ↑ 500м




Рухаємося до заповітної вершини. Йдемо по хребту, оточені тією чистою красою, яку можна знайти лише в зимових горах. Людей немає. Тільки гори і сніг іскритися під ногами, засліплюючи білизною. Тиша. Попутно піднімемося на гори Дземброня (1877м), Менчул (1998м) і Бребенескул (2036м), заночуємо під Гутин-Томнатиком.
👣 8 км. ↑ 260м, ↓ 400м.



Прийшов той момент, заради якого ми тренувалися, звикали до суворого холоду і вчилися відчувати сніг. Піднімаємося по південно-східному ребру, яке вважається одним з найцікавіших альпмаршрутів в Карпатах. Спочатку йдемо по снігу в кішках і з льодорубами. Потім починаються скелі, що сильно нагадують польські Високі Татри.
Піднімаємося обережно, скельні ділянки, які ми пролазимо, складні та небезпечні. Тут і пригодяться нам навички самостраховки і пересування по перилах.
Пройдемо по гострому гребеню шириною в кілька десятків сантиметрів – викид адреналіну гарантований :).
Родзинкою маршруту буде остання ділянка – камін висотою близько 6 м.
Після нього схил вже сніговий і більш пологий. Злітаємо на вершину, милуємося панорамою Чорногори й Мармаросів. Зробивши заповітні фото, спускаємося в наш табір відпочивати і святкувати перемогу)))
👣 3 км, ↑ ↓ 306м








Спускаємося на турбазу Заросляк. Відпочиваємо, можна буде сходити в лазню і кафе – розслабитися після важких похідних буднів)
👣 10км. ↑ 370м, ↓ 950м.


Опціонально (за бажанням, при гарній погоді) йдемо на Говерлу (2061м). Прокидаємося на світанку і піднімаємося на найвищу вершину України. Зараз вона здасться нам просто дитячою казочкою в порівнянні з тим, що ми вже пройшли… Фотографуємося, милуємося красою Петроса і тікаємо вниз, адже нас вже чекає трансфер в Івано-Франківськ. Візьміть квитки на поїзд пізніше, щоб сходити разом в ресторан традиційної прикарпатської кухні і відсвяткувати завершення найскладнішого в нашому розкладі карпатського походу — Ви заслужили! 😉
👣 7 км, ↑↓ 780м. ~ 5-6 годин.



- триразове харчування на маршруті;
- послуги гірського інструктора;
- використання котлів і газове обладнання;
- групова медична страховка;
- рекреаційні збори заповідників;
- фірмовий подарунок клубу;
- дисконтна картка зі знижками на походи і спорядження в топових магазинах України;
- аптечка.
- проїзд в транспорті;
- прокат спорядження.
- заміна ночівлі в наметах на колиби (залежно від погоди та бажання групи);
- сувеніри та особисті витрати.
Оплатити вартість походу Ви зможете інструктору при зустрічі або перерахувати на банківську карту. Додаткові витрати: близько 650 грн (переїзд з Франківська на маршрут і повернення назад). Кишенькові гроші вам знадобляться на сувеніри, кафе або інші особисті витрати за бажанням.

- Сходження на Томнатик по південно-східному ребру можливе ТІЛЬКИ при сприятливих погодних умовах. Якщо немає ідеальної видимості, по цьому маршруту підніматися не будемо!
- У разі негоди можна буде почекати вікна в базовому таборі, пожертвувавши підйомом на Говерлу.
- Інструктор може внести будь-які зміни в маршрут в залежності від погодних умов, стану снігового покриву і групи. Його рішення повинні виконуватися беззаперечно, негайно, оскарженню або перегляду вони не підлягають!
- Інструктор зробить ВСЕ від нього залежне, щоб Ви піднялися на ВСІ вершини, описані в програмі. АЛЕ Ваша безпека для нього буде в пріоритеті і кожен учасник повинен це розуміти.
Чорногірський хребет — найвищий в Українських Карпатах. Він відрізняється непередбачуваною погодою. Біля підніжжя може світити сонечко, але коли опинимося на вершині — все небо раптом затягне хмарами. Тому треба бути готовим до будь-яких сюрпризів погоди. Середня температура вдень коливається в межах -2…-15С. На вершинах можливий (і, швидше за все, буде) сильний вітер.
Харчуванням протягом усього походу забезпечуємо ми — Вам не варто турбуватися або брати що-небудь з собою. Нагодуємо всіх! Вранці і ввечері передбачені гарячі страви та чаювання. На обід перекушуємо калорійними бутербродами з ковбасою, салом, сиром, соусами, шоколадом, халвою, сухофруктами і чаєм з термосів. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — будь ласка, попередьте нас заздалегідь про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
-
ночуємо в наметах. Якщо буде можливість або погіршиться погода, будемо ночувати в колибах або на КПП;
-
готуємо на інтегрованих газових системах;
-
всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, облаштовують табір, стежки);
-
!!! інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи. Його рішення в зимових горах обговоренню НЕ підлягають.
-
Наша продуктова розкладка – полегшена (на 2-2,5 кг легша, ніж звичайне похідне харчування), але розрахована на 3-х разовий прийом гарячої їжі і економить час на підготовку. Звільняючи майже дві години, ми не поспішаємо на треку.
-
Вас будуть супроводжувати найдосвідченіші гіди, які пройшли міжнародну сертифікацію з надання домедичної допомоги в горах. До того ж Карпати для них — рідні, і знають вони їх як свої п’ять пальців.
-
Кількість туристів на інструктора строго обмежена, що забезпечує маневреність, увагу до кожного учасника та зручні трансфери.
Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, котрі цього не зробили.

- Кішки
- Льодоруб
- Каска
- Вуса самостраховок
- 2-3 карабіни
- Прусик або жумар
- Вісімка або стакан
- Система (нижня обв’язка)
- Намет зимовий
- Рюкзак 65-80 л
- Спальний мішок з температурою комфорту від -10С і нижче
- Килимок (каримат) надувний або товщиною від 12 мм. НЕ килимок для йоги!
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями
- Сідушка ( “підсрачник”:)
- Куртка зимова трекінгова мембранна (НЕ гірськолижна!)
- Пуховик
- Штани чи комбінезони треккінгові мембранні
- Штани флісові
- Флісовий батник (2 шт – 200 і 100 або тепліше)
- Термобілизна (2 комплекти – для трекінгу і для сну, нормально вовняне)
- Футболка синтетична (2 шт.)
- Шкарпетки треккінгові: 2 пари + 1 пара теплих вовняних для сну
- Шапка тепла (що захищає вуха)
- Маска на обличчя / балаклава
- Лижна маска або сонцезахисні окуляри (забудете — в похід не візьмемо)
- Рукавички флісові та верхонки (рукавиці) захистом від вітру
- Рукавички мембранні для роботи зі спорядженням
- Флісовий шарф або утеплений баф на шию.
- Шкіряні мембранні треккінгові черевики для зимових походів з міцною нековзкою амортизуючою підошвою (Vibram напр.). Не забудьте обробити їх водовідштовхувальними засобами перед походом. Якщо кішки з жорстким або напівтвердим кріпленням, у черевиків повинні бути відповідні ранти.
- Легке змінне взуття (гумові черевики або валянки, якщо не знаєте які – запитуйте менеджера).
- Гамаші (гетри або бахіли), так само відомі як ліхтарики.
- Налобний ліхтарик
- Індивідуальна аптечка
- Кружка, ложка, тарілка
- Термос (1 літр або більше)
- Гігієнічний набір (з гігієнічною помадою і сонцезахисним кремом !!!)
- Полотенце
- Герметичні пакети для документів і техніки
- Документи (+ їх копії і фото, завантажені в мережу)
- Техніка: телефон, фотоапарат, павербанк, зарядні пристрої та батарейки
Найменування | Ціна за 1 день |
Місце в наметі (зимовий) | 40 грн |
Рюкзак з рейнкавером | 50 грн |
Каремат (килимок-іжевка) | 20 грн |
Спальний мішок (зимовий -12°С) | 60 грн |
Трекінгові палиці зі сніговими кільцями | 30 грн |
Гамаші (бахіли туристичні) | 30 грн |
Кішки (з антипідлипами) | 40 грн |
